Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291578)

mwwmck 29-01-2019 16:41

2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach
 
Witam,
Wiem, że temat był wałkowany wiele razy ale każdy przypadek jest inny.
Kilka dni temu kupiłem MK3 2.0 TDCi z końca roku 2006 z przebiegiem 216 tysięcy. Auto w stanie bardzo dobrym. Podczas jazdy próbnej jechałem spokojnie, a na stacji diagnostycznej nic nie zarzucono. Autko jest po przeróbkach, ma sportowe zawieszenie, wybebeszony i przerobiony tłumik, wyciągnięty katalizator i założony jakiś specjalny intercooler. Na hamowni wyszło 156km. Auto ma moc, wbija w fotele, wyrywa przednią oś, pali na dotyk, obroty nie falują, wszystko jest OK pomijając dym.
Problem w tym, że wczoraj zauważyłem, że podczas przyspieszania kopci czarnym dymem, a przy bardzo szybkim przyśpieszaniu ponad 4k obrotów są to już kłęby dymu. Jadąc spokojnie i nie przyspieszając gwałtownie choć auto się prosi wszytko mieści się w granicach rozsądku ale już po mocniejszym naciśnięciu gazu zaczynają się problemy. Mnie to nie przeszkadza ale boję się, że policja może się przyczepić.
Bardzo proszę o pomoc. Co może być przyczyną takiego kopcenia oraz pytanie co się stanie kiedy policja zauważy takie kłęby dymu i mnie zatrzyma. Dodam, że auto jest 3 tygodnie po przeglądzie, na którym nie było żadnego problemu.

Proszę o odpowiedź.

aprox99 29-01-2019 16:56

Odp: MK3 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach
 
To normalne a za wycięcie Dpf powinni do więzienia sadzać. Koniec tematu

bimarrrr 29-01-2019 17:03

Odp: MK3 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach
 
jesli wszystko jest sprawne, to skorygowac mape. znam przypadki gdzie auto nie ma kata, ale program jest zrobiony z glowa i praktycznie niepodkapca... policja zabierze dowod, a moze i zabroni poruszania sie pojazdem, ktory zagraza bezpieczenstwu

mwwmck 29-01-2019 17:16

Odp: MK3 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach
 
Cytat:

Napisał aprox99 (Post 3087670)
To normalne a za wycięcie Dpf powinni do więzienia sadzać. Koniec tematu

Ja tego nie zrobiłem i nie jestem zadowolony, że auto kopci. Chciałby aby nie było tego dymu.

Cytat:

Napisał bimarrrr (Post 3087674)
jesli wszystko jest sprawne, to skorygowac mape. znam przypadki gdzie auto nie ma kata, ale program jest zrobiony z glowa i praktycznie niepodkapca... policja zabierze dowod, a moze i zabroni poruszania sie pojazdem, ktory zagraza bezpieczenstwu

Skorygować mapę, o co z tym chodzi i do kogo mam się udać? Ja się nie znam na przeróbkach i tuningach. Chcę jeździć sprawnym autem i legalnym autem.

Garbojad 29-01-2019 17:39

Odp: MK3 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach
 
Do tunera który wgra oryginalna mapę albo zdejmie trochę dawki paliwa lub sprawdzi wtryski

mwwmck 29-01-2019 19:00

Odp: MK3 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach
 
Cytat:

Napisał GARBOJAD (Post 3087694)
Do tunera który wgra oryginalna mapę albo zdejmie trochę dawki paliwa lub sprawdzi wtryski

Ok, czyli taki tuner jest też w stanie stwierdzić czy coś się dzieje z wtryskami? Bo pierwsze co pomyślałem to właśnie o wtryskach ale kopcenie na chwilę obecną to jedyny objaw.

bimarrrr 29-01-2019 19:10

Odp: MK3 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach
 
tuner to najpierw powinien zaczac od diagnostyki, a jesli mechanicznie ok, to wtedy przystapic do zmian w sterowniku... w twoim przypadku, temat jest tak szeroki, ze nie wiadomo co podpowiadac... bo w sumie nie znasz do konca tego co tam bylo zmieniane, nie wiesz jak jest ze stanem mechanicznym itp. najlepiej bedzie jak pojedziesz do jednej osoby, ktora to ogarnie od poczatku, a taki tuner wezmie finalnie pod uwage to co tam bylo dolozone i jakie masz od tego oczekiwania...

mwwmck 02-02-2019 15:59

Odp: 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach
 
Byłem u takiego tunera, niestety zapłaciłem 270zł... (to chyba dużo jak za coś takiego) z czego 150zł za hamownię, a 120zł za obsługę/diagnostykę silnika. Okazało się, że auto nie jest jakoś szczególnie przerobione. Ma 140km, a największą przeróbką jest wydech, który został zrobiony na zamówienie ze stali nierdzewnej. Został zrobiony tylko przelot, brak katalizatora czy dpfa. Egr został wyłączony albo zaślepiony. Po sprawdzeniu silnika użył określenia, że nie widzi żadnych nieprawidłowości, wtryski działają równo itd. Zalecił zastosowanie środka do przeczyszczenia wtrysków. Na koniec dodał, że jeszcze nie widziałem jak takie mondeo potrafi zadymić. Uspokoił mnie jeśli chodzi o naprawy ale auto dalej zostawia kłęby dymu. Da się coś z tym zrobić czy musi tak być i uważać na policję? :)

Garbojad 02-02-2019 16:09

Odp: 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach
 
Z całym szacunkiem do tunera ale za takie coś to nie powinien pieniędzy pobierać, nic nie stwierdził samochód dalej dymi niezły fachowiec.

mwwmck 02-02-2019 17:38

Odp: 2.0 TDCi kopci na wysokich obrotach
 
Teraz tak myślę po godzinach filmów i forów, że sprzedający wspomniał o intercolerze. Auto zaczyna dymić pod obciążeniem, kiedy to jadę pod górę na zbyt niskich obrotach lub gwałtownie przyspieszam. Może to wina, tego interloolera, który podaje za dużo powietrza, a silnik nie nadąża z przepaleniem ropy?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:26.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.