Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 2008-2012] Brak światła przeciwmgielnego tył (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283565)

przemex 01-11-2011 15:54

Swiatło przeiwmgielne tylnie czy jest ?
 
Fiesta Mk7 2009 tylko proszę się nie śmiać :) czy w tym samochodzie w standardzie jest tylne światło przeciwmgielne ?? i gdzie ono się zapala i jak świeci ?

na desce mam przycisk przeciwmgielnego po włączeniu obok zegarów zapala się kontrolka światła przeciwmgielnego tylnego ale z tyłu nic się nie dzieje ????

wszystkie żarówki świecą poprawnie od stopu postojowe migacze i dwa białe cofania w tylnych lampach więc żarówki raczej OK

hmmm nic z tego nie rozumiem czy jest to światło z tyłu i gdzie się zapala ?

chmielu 14 01-11-2011 16:08

Odp: [[Mk7] Swiatło przeiwmgielne tylnie czy jest ?
 
jezeli dobrze pamietam to przeciw mgielny jest w zderzaku jedna niby lampka(odblask) i druga przeciwmglowa

przemex 01-11-2011 16:09

Odp: [[Mk7] Swiatło przeiwmgielne tylnie czy jest ?
 
aaaa OK to muszę zerknąć przyznam się że nie sprawdzałem na dole nie patrzyłem tylko na lampy górne...

glysy@wp.pl 15-07-2018 10:22

Brak światła przeciwmgielnego tył
 
Proszę o poradę odnośnie tylnego światła przeciwmgielnego. Generalnie włącza się kontrolka załączonego światła ale niestety tył nie świeci. Zdjąłem oprawkę sprawdziłem prąd i zero. Posprawdzałem bezpieczniki wszystkie Ok. Zamieniłem przekaźnik też bez zmian. Pytanie gdzie jeszcze sprawdzić przed udaniem się do elektryka. W przyszłym tygodniu przegląd i znając szczęście to nie przejdzie...

whirl 15-07-2018 21:09

Odp: Brak światła przeciwmgielnego tył
 
Zrób pomiar pomiędzy napięcia na wyjściach żarówki z karoserią (masą) może gdzieś połączenie się poluzowało/pogorszyło, kolejna rzecz sprawdź czy faktycznie przekaźnik załącza się czyli posłuchaj czy "klika".

glysy@wp.pl 15-07-2018 21:47

Odp: Brak światła przeciwmgielnego tył
 
Właśnie jak przełączyłem na światła mijania /drogowe to było słychać cykniecie . Ale ja włączyłem przeciwmgielne to już tego cyknięcia nie słyszałem. Mimo to kontrolka się zapaliła. Zrobię pomiary i zobaczymy. może coś się gdzieś naderwało.

whirl 15-07-2018 22:08

Odp: Brak światła przeciwmgielnego tył
 
Właśnie zerknąłem na opis skrzynki bezpieczników w przedziale silnika i tam nie ma przekaźnika od przeciwmgielnych tylnych :shock:, a nawet bezpiecznika :roll: :shock:. Jest przekaźnik R10 i bezpiecznik F23 ale one są odpowiedzialne za przednie przeciwmgielne. W skrzynce bezpieczników w przedziale pasażerskim też nie ma bezpiecznika dla przeciwmgielnych tylnych tak przynajmniej manual fordowski pisze...

Andrew530 24-10-2018 10:09

Odp: Brak światła przeciwmgielnego tył
 
Cytat:

Napisał whirl (Post 3006136)
Właśnie zerknąłem na opis skrzynki bezpieczników w przedziale silnika i tam nie ma przekaźnika od przeciwmgielnych tylnych :shock:, a nawet bezpiecznika :roll: :shock:. Jest przekaźnik R10 i bezpiecznik F23 ale one są odpowiedzialne za przednie przeciwmgielne. W skrzynce bezpieczników w przedziale pasażerskim też nie ma bezpiecznika dla przeciwmgielnych tylnych tak przynajmniej manual fordowski pisze...

Pytanko.Poradziłeś sobie z tylnym przeciwmgielnym? Mam ten sam problem.

whirl 25-10-2018 23:24

Odp: Brak światła przeciwmgielnego tył
 
Cytat:

Napisał Andrew530 (Post 3045999)
Pytanko.Poradziłeś sobie z tylnym przeciwmgielnym? Mam ten sam problem.

To musisz się spytać kolegi [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]. Ja bym zaczął od sprawdzenia czy żarówka się nie przepaliła, później zrobił pomiar napięcia na kablach zasilających żarówkę.

kurczak610 30-09-2020 18:09

brak światła przeciwmgielnego tylnego
 
Witam, w mojej Fieście mk7 2011r. nie świeci tylne światło przeciwmgielne. W gniazdku do żarówki nie ma prądu, sprawdzałem 2 żarówki i obie nie świeciły, a kontrolka na desce rozdzielczej od tego światła była zapalona. Żarówki na pewno są sprawne, bo testowałem je na akumulatorze 12V.

Co może być nie tak? Jakiś bezpiecznik? Szukałem i nie znalazłem bezpiecznika do tego światła.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.