Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Dealerzy, ASO i stacje paliw (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=114)
-   -   ASO Ford Gdańsk - wlali za dużo oleju (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277313)

mayor 27-02-2018 21:25

ASO Ford Gdańsk - wlali za dużo oleju
 
Robiłem wczoraj pierwszy przegląd po roku swojego Focusa MK3 i dzisiaj zauważyłem, że "specjaliści" z serwisu zalali mi za dużo oleju. Katalogowo wchodzi 4,05l, z bańki ubyło mi prawie 4.5l, a na bagnecie jest dobre 0,5 cm ponad max. Jutro tam zadzwonie i zapytam co oni na to, więc będzie ciąg dalszy ;)

Koniec końców chyba sam sobie odciągne ten nadmiar przez otwór bagnetu, ale wkurza takie partactwo ze strony ASO. Żeby nawet oleju nie potrafili wymienić to jakaś patologia. Żeby było śmieszniej to moja druga wymiana, za pierwszym razem było OK.

ps. tak, chciałem się pożalić.

damianisko5 28-02-2018 08:23

Odp: ASO Ford Gdańsk - wlali za dużo oleju
 
Spokojnie. Napisz, jak się sprawa zakończyła. I powodzenia.

mskgs 28-02-2018 08:43

Odp: ASO Ford Gdańsk - wlali za dużo oleju
 
Zadzwoń i zapytaj, bo w instrukcji może być podana zła wartość. To samo miałem z 1.0 EB, w instrukcji było 4,1L, a w ASO wlali 4,6 i też pokazywało ponad max. Podzwoniłem, poszperałem i koniec końców okazało się, że faktycznie miało być 4,6L i bagnet może wskazywać ponad max. :)

mayor 28-02-2018 09:38

Odp: ASO Ford Gdańsk - wlali za dużo oleju
 
Kazali przyjechać, sprawdzą i odciągną jak będzie faktycznie za dużo. Imho w instrukcji wyraźnie jest napisane, żeby nie lać ponad max, więc to trochę dziwne tłumaczenie by było, tym bardziej, że ostatnim razem wlali mniej... wkurza mnie takie partactwo.

mskgs 28-02-2018 11:03

Odp: ASO Ford Gdańsk - wlali za dużo oleju
 
Tobie się wydaje, a w rzeczywistości może być inaczej. :P Salony mają swoje instrukcje serwisowe i tam podana wartość może być inna. Poza tym... w instrukcji do Fiesty jest podane dla 1.0 EB: 4,1L, ale w instrukcji Focusa już 4,6 dla tego samego silnika. Dlatego nie wykluczałbym "pomyłki" dla 1.5. Choć z drugiej strony może być tak, że też to spartaczyli, więc wcale Ci się nie dziwie, że sprawdzasz. Ale może wstrzymaj się z osądami do zakończenia sprawy. :)

mayor 28-02-2018 18:57

Odp: ASO Ford Gdańsk - wlali za dużo oleju
 
Mi się nie wydaje, bagnet nie kłamie. Nie mam w tym tygodniu czasu do nich jechać, a jeździć muszę, kupiłem dzisiaj strzykawkę, wężyk sylikonowy i odciągnąłem 400 ml oleju, teraz jest OK. Nie będę się z nimi przepychał.

damianisko5 01-03-2018 07:56

Odp: ASO Ford Gdańsk - wlali za dużo oleju
 
400 ml to dość dużo. Jeśli się nie mylę, to u Forda między kreskami jest 0,7 litra.

mayor 01-03-2018 09:59

Odp: ASO Ford Gdańsk - wlali za dużo oleju
 
Według instrukcji między kreskami jest 750 ml, ja miałem ponad 0,5 cm ponad max, a między kreskami min/max jest ~1 cm.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.