Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Rozładowany akumulator - wymiana nie pomaga (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=317122)

Pett92 03-02-2021 13:33

Rozładowany akumulator - wymiana nie pomaga
 
Witam,
właściwie od tygodnia jestem posiadaczem ale jeszcze nie użytkownikiem zakupionego Focusa w kombi, 2017r, 1.5 Tdci. :?

Podczas jazdy próbnej zauważyłem, że w trakcie jazdy nie gaśnie kontrolka akumulatora. Zdecydowałem się na rezerwację i zakup pod warunkiem, że sprawdzą co to za sprawa. Według serwisu konieczna była wymiana akumulatora jednak kontrolka nie zgasła. Teraz "diagnozą" jest nie do końca poprawny przepływ prądu - jednak sprawdzą to na diagnostyce komputerowej, trzeba czekać kilka dni. Twierdzą, że można jeździć... :!:

Miał ktoś podobny problem - wymieniony aku ale kontrolka nie gaśnie, co może być tutaj nie tak? :?:



ps. Oczywiście nie podpiszę odbioru samochodu bez zlikwidowania tej usterki :wink:

cafebiba99 03-02-2021 13:35

Odp: Wymiana akumulatora nie pomaga
 
Kontrolka to z reguły problem z ładowaniem. Sprawdzili czy alternator ładuje?
Swoją drogą co to za serwis aby go unikać?

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

lukaszooo 03-02-2021 14:27

Odp: Wymiana akumulatora nie pomaga
 
Problem znany w fordach. Powodow jest kilka, często gniją przewody masowe. Jesli kiedyś był dzwon przodem to bywają problemy z przewodami np w żaluzji. Często zdaza się też problem z wodą lejącą się na BCM i sniedziejącą wtyczką.
Komputer przy tym problemie nie pokaże ani nie pomoże kompletnie nic.

Pett92 03-02-2021 17:07

Odp: Wymiana akumulatora nie pomaga
 
Cytat:

Napisał cafebiba99 (Post 3316144)
Kontrolka to z reguły problem z ładowaniem. Sprawdzili czy alternator ładuje?
Swoją drogą co to za serwis aby go unikać?

Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka


Poznań Opłotki, Citroen-Peugeot. Teraz czeka na diagnostykę w Fordzie w Poznaniu. Dam im jeszcze szansę, ale na pewno nie ruszę pojazdu przy świecącej kontrolce.

Bump:
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3316156)
Problem znany w fordach. Powodow jest kilka, często gniją przewody masowe. Jesli kiedyś był dzwon przodem to bywają problemy z przewodami np w żaluzji. Często zdaza się też problem z wodą lejącą się na BCM i sniedziejącą wtyczką.
Komputer przy tym problemie nie pokaże ani nie pomoże kompletnie nic.

Ok, dziękuję. :) Dzwona na pewno nie było, zobaczymy co powiedzą u autoryzowanego Forda.

karloss 03-02-2021 19:17

Odp: Wymiana akumulatora nie pomaga
 
Powinni to naprawić. Ja u nich w 2018 r. kupowałem swojego Mondka, mieli wtedy sporo fajnych egzemplarzy aut i nie było problemu z dogadaniem. Szczerze to byłem bardzo zadowolony z ich obsługi, zostawili mi auto do obejrzenia, mogłem sobie go pomierzyc, popatrzeć jak silnik pracuje i to bez jakiegoś popedzania. Potem zrobiliśmy ze 40 km po okolicy Poznania. Więc myślę, że nie powinieneś mieć problemów.

Fulara 03-02-2021 20:03

Odp: Wymiana akumulatora nie pomaga
 
niech sprawdzą prąd na wyjściu alternatora

arturmsi 03-02-2021 20:47

Odp: Wymiana akumulatora nie pomaga
 
odepnij wtyczkę przy kostce bms, doprowadzonej do minusowej klemy aku i sprawdź czy gaśnie, może bms świruje.

wskj 19-02-2021 20:40

Mam podobny problem z focusem 1,5 tdci z 2017 roku. Ford czasami przestaje całkowicie ładować akumulator . Już dwa razy był odpalany z „ kabli” , bo wylądował akumulator.
Ostatnio zauważyłem , że odpięcie klemy na kilka minut przywraca mu poprawne lądowanie 14,5V. Gdy napięcie ładowania osiągnie 14,7V i pozostawię go na biegu jałowym na kilka minut ,to przestaje doładowywać akumulator . Żeby było ciekawiej to przy hamowaniu silnikiem lądowanie powraca na ten moment. Po zaniku ładowania nie świecą się żadne kontrolki , brak jest też jakiegokolwiek komunikatu. Jedyny błąd jaki został zarejestrowany , to P068A . Akumulator był sprawdzany w trzech punktach i wgląda na sprawny. Narazie nie rozwiązałem tego problemu . Pozostaje mi kontrola ładowania i dopinanie klemy. Reset BMS nic nie daje.

Brak ładowania to dla tego akumulatora to pewna śmierć .

Bump: Mam podobny problem z focusem 1,5 tdci z 2017 roku. Ford czasami przestaje całkowicie ładować akumulator . Już dwa razy był odpalany z „ kabli” , bo wylądował akumulator.
Ostatnio zauważyłem , że odpięcie klemy na kilka minut przywraca mu poprawne lądowanie 14,5V. Gdy napięcie ładowania osiągnie 14,7V i pozostawię go na biegu jałowym na kilka minut ,to przestaje doładowywać akumulator . Żeby było ciekawiej to przy hamowaniu silnikiem lądowanie powraca na ten moment. Po zaniku ładowania nie świecą się żadne kontrolki , brak jest też jakiegokolwiek komunikatu. Jedyny błąd jaki został zarejestrowany , to P068A . Akumulator był sprawdzany w trzech punktach i wgląda na sprawny. Narazie nie rozwiązałem tego problemu . Pozostaje mi kontrola ładowania i dopinanie klemy. Reset BMS nic nie daje.

edmun 19-02-2021 20:44

Odp: Wymiana akumulatora nie pomaga
 
Reset BMS nic nie daje?
reset tego czegoś kiedy nie wkładasz nowego aku to zabójstwo dla obecnego akumulatora

to właśnie "daje" ale w odwrotna stronę

dzwiedziu 20-02-2021 12:38

Odp: Wymiana akumulatora nie pomaga
 
Cytat:

Napisał wskj (Post 3321019)
Mam podobny problem

Tu jest inteligentne ładowanie, więc bmc robi to co uważa za stosowne.
Załącz prądożerne odbiorniki (szyba grzana, światła, dmuchawa na max) to zobaczysz że ładowanie wzrośnie, następnie wyłącz je to ładowanie zmniejszy się.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.