Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] Rozrusznik nie kręci. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=124122)

Amalker 27-02-2011 18:26

Rozrusznik nie kręci.
 
Witam. Szukałem w szukajce podobnych objawów jak u mnie ale nic nie znalazłem.

Wczoraj rano uruchomiłem mondka 2,0 TDDI normalnie. Jednak po przejechaniu około 4 km i postoju około 1 godziny nie mogłem go już odpalić. Po włączeniu zapłonu usłyszałem cyknięcie w komorze silnika (światła w kabinie lekko przygasły) ale rozrusznik ani zamruczał. Zegary nie weszły w tryb testowy jak w przypadku słabego akumulatora. Kontrolki zachowały się normalnie. Kolega wziął mnie na hol i bez problemu odpaliłem mondka.
Czy odpalanie mondka przez zaciąganie innym samochodem jest dla niego szkodliwe????
Zajechałem do garażu i kilkakrotnie bez problemu uruchomiłem silnik rozrusznikiem. Jednak dzisiaj rozrusznik znowu milczał - światła w kabinie i zegary zachowywały się jak wyżej. Co może być przyczyną milczenia rozrusznika?

jareczek1980 27-02-2011 18:35

Odp: Rozrusznik nie kręci.
 
raczej nie powinienes tak odpalac auta, bo moze rozrzad przeskoczyc i katalizator szlag moze trafić, jeśli chodzi o rozrusznik to moze szczotki się zawieszaja, albo szlag trafia szczotkotrzymacz

pete2 27-02-2011 20:27

Odp: Rozrusznik nie kręci.
 
Na początek sprawdź akumulator, jak jest już do dupy różne numery może odwalić a zwłaszcza z rozrusznikiem, dopiero potem szukaj przyczyny gdzie indziej.

wojtekdg 27-02-2011 21:17

Odp: Rozrusznik nie kręci.
 
Przyczyna rozrusznik nie aku. Na 99% automat rozrusznika. Taka moja diagnoza :!:

jendrekmak 28-02-2011 00:07

Odp: Rozrusznik nie kręci.
 
jeśli rozrusznik nie był wcześniej robiony to z pewnością jest do wyjęcia i czyszczenia.

krzychu3073 28-02-2011 07:03

Odp: Rozrusznik nie kręci.
 
rozrusznik kolego zaniemógł,też tak miałem ostatnio-po właczeniu zapłonu i próbie odpalenia słychać było "cyk" i nic więcej!
u mnie były tulejki do wymiany i szczotkotrzymacz(80zł)
ale jak kolega pisał,sprawdż akumulator najpierw,podmianka z kimś.

Amalker 28-02-2011 17:58

Odp: Rozrusznik nie kręci.
 
Witam.
No i wszystko jasne. Zaniemógł rozrusznik. Został wyczyszczony, nasmarowany, wymienione tulejki i szczotkotrzymacz. Śmiga jak prawie nówka.

A aku jest OK.
Napięcia:
-"zimny" po nocy (bez rozruchu silnika) 12,6V,
-przy silniku pracującym 14,7V,
-włączone światła mijania i drogowe 14,4V,
-przy włączonych światłach mijania i drogowych oraz ogrzewaniu przedniej i tylnej szyby i podgrzewaniu foteli 12,5V.
Dziękuję wszystkim za pomoc.

pete2 28-02-2011 20:40

Odp: Rozrusznik nie kręci.
 
no i fajnie, trochę kasy w kieszeni zostało...

jendrekmak 01-03-2011 11:40

Odp: Rozrusznik nie kręci.
 
Cytat:

Napisał Amalker (Post 1608555)
-przy włączonych światłach mijania i drogowych oraz ogrzewaniu przedniej i tylnej szyby i podgrzewaniu foteli 12,5V

u mnie wtedy jest 13,5-13,8V

horm 01-03-2011 11:53

Odp: Rozrusznik nie kręci.
 
Cytat:

Napisał Amalker (Post 1608555)
Witam.
No i wszystko jasne. Zaniemógł rozrusznik. Został wyczyszczony, nasmarowany, wymienione tulejki i szczotkotrzymacz. Śmiga jak prawie nówka.

A aku jest OK.
Napięcia:
-"zimny" po nocy (bez rozruchu silnika) 12,6V,
-przy silniku pracującym 14,7V,
-włączone światła mijania i drogowe 14,4V,
-przy włączonych światłach mijania i drogowych oraz ogrzewaniu przedniej i tylnej szyby i podgrzewaniu foteli 12,5V.
Dziękuję wszystkim za pomoc.

Heh:-) Ot dobry akumulatorek a ja wywody z jednym kolegą na temat baterii prowadziłem.
Na przyszłość nie odpalaj swojego autka na pych bo możesz długo szlochać po nocach z powodu przeciągu w portfelu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.