Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|dolnośląska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=124)
-   -   Diagnostyka DPF (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190145)

Alman 19-09-2013 15:14

Diagnostyka DPF
 
Witam,
szukam warsztatu, w którym zrobiłby rzetelną diagnozę stanu filtra cząstek stałych (DPF). Najlepiej we Wrocławiu, w rachubę wchodzą również inne warsztaty z Dolnego Śląska.

Rafał A.(antek) 19-09-2013 15:19

Odp: Diagnostyka DPF
 
wyciąc nie diagnozowac :)

Alman 19-09-2013 15:25

Odp: Diagnostyka DPF
 
Zapomniałem dodać - czekam na konkretne info a nie sformułowania "wyciąć nie diagnozować" :)

Rafał A.(antek) 19-09-2013 22:00

Odp: Diagnostyka DPF
 
A to może określ co byś chciał zdiagnozować, teoretycznie ktoś z IDSem i umiejetnościa interpretacji wyników powinien wystarczyć, ty masz chyba mokry DPF wiec teoretyczniej mniej problematyczny, poza uzupełnianiem cieczy

Alman 20-09-2013 07:51

Odp: Diagnostyka DPF
 
Tak mokry - ale w związku z tym, przynajmniej teoretycznie, może się "zatkać" pozostałościami po wypalaniu. Producent niby mówi o jego wymianie co 120 tys kilometrów. Wiem, że mój DPF był raz czyszczony w specjalistycznym zakładzie, dolewany był wtedy również płyn - to było jakieś 40 tyś kilometrów temu. W tzw. międzyczasie wyskoczyły mi również błędy czujnika wlotu korka paliwa - odpowiada za prawidłowe dozowanie płynu do wypalania po tankowaniu. W związku z tym chciałbym sprawdzić ilość płynu oraz zdiagnozować stopień zużycia filtru i zabici go osadami po wypalaniu. Wycięcie to oczywiście jedna z opcji wolałbym jednak najpierw wiedzieć w jakim stanie jest DPF.

carsmot 01-11-2013 21:02

Odp: Diagnostyka DPF
 
Sprawdziłeś już tego DPF-a ?

białyMaxio 24-08-2019 19:05

Odp: Diagnostyka DPF
 
Panowie, Odgrzewam temat, przydała by mi się jakaś diagnostyka DPF, wiecie może czy w warmińsko-mazurkim albo pomorskim jest ktoś kto potrafi to zrobić? Szukam Polecanych warsztatów w Elblągu lub Gdańsku ale jakoś nie za bardzo mogę coś znaleźć.

Opis problemu:
- Po przejechaniu 6tys km od wymiany wyskoczył mi komunikat wymiany oleju
- Oleju jest nieco więcej niż powinno być
- Zakładam że głównym podejrzanym jest właśnie DPF... Ale mechanikiem nie jestem i moja wiedza raczej kończy tu się kończy

I dlatego też szukam kogoś kto zna się na robocie na Fordach, DPF-ach, czy możecie kogoś polecić?

Pozdrawiam,

Speedo 24-08-2019 22:08

Odp: Diagnostyka DPF
 
Cytat:

Napisał białyMaxio (Post 3166714)
Szukam Polecanych warsztatów w Elblągu lub Gdańsku ale jakoś nie za bardzo mogę coś znaleźć

no jak ich szukasz wśród dolnoślązaków to raczej nie ma się co dziwić, że wyniki mierne...

MIREKTERAZPOLSKA 24-08-2019 22:34

Odp: Diagnostyka DPF
 
Cytat:

Napisał Speedo (Post 3166765)
no jak ich szukasz wśród dolnoślązaków to raczej nie ma się co dziwić, że wyniki mierne...

U Ciebie bedzie ok! Tylko poinformuj uzytkownikow co bedzie jak wytniesz dpf I pojada np. do Austri.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.