Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   strefa|dolnośląska (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=124)
-   -   [Focus MK3] Uszczelka pod głowicą - Dolnośląskie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=298397)

Wojtulator 15-07-2019 11:58

[Focus MK3] Uszczelka pod głowicą - Dolnośląskie
 
Siemka,

podczas podróży na wakacje stanął mi mój samochód.
Ford Focus 2012 MK3 1.6 TDCI.
Po wstępnej diagnozie w warsztacie w Bogatyni gdzie został odholowany stwierdzili brak kompresji na pierwszym cylindrze i spaliny w zbiorniczku wyrównawczym. Czytałem że to pewnie uszczelka pod głowicą. Za samo zdjęcie głowicy zaśpiewali mi 2,5 klocka co wydaje mi się stanowczo za dużo.
W dodatki jestem z Warszawy więc holowanie go w okolice domu też jest kosztowne.

I teraz pytanie do Was. Macie do polecenia jakiś dobry warsztat który mógłby zabrać mój samochód i zrobić go gdzieś w dolnośląskim?

Macie może jakieś inne pomysły jak wybrnąć z tej sytuacji?

Jaryska 15-07-2019 12:54

Odp: [Focus MK3] Uszczelka pod głowicą - Dolnośląskie
 
Jak jest calkowity brak kompresji na cylindrze, to nie jest uszczelka, tylko wypalony lub urwany zawor, lub wypalona dziura w tloku.

Gdyby to byla uszczelka, to cisnienie by bylo mniejsze, jakies 5 do 7 atm i podczas krecenia rozrusznikiem n wkreconej swiecy slychac by bylo mocne psiukanie, a jak cisza, to jak pisalem wyzej.

Tak na szybko nikt Ci nie zrobi, bo robota powazna, najlepiej i najtaniej scholowac go na kolach, dorobic sztywny hol, wtedy jazda bezpieczna.

A laweta to sporo kosztuje.

Wojtulator 15-07-2019 13:17

Odp: [Focus MK3] Uszczelka pod głowicą - Dolnośląskie
 
Było tak że wpadł w awaryjny i powoli tracił moc do czasu aż się nie zatrzymałem i go nie zgasiłem. W dodatku padł mi akumulator więc nie mogłem go już odpalić. Kurde silnik ma dopiero 100k. To możliwe że go zajechałem tak szybko? W sensie nie było objawów i nagle jeb? Poza tym też wydaje mi się że najlepiej znaleźć coś na miejscu, ale nie chcę oddawać samochodu w ciemno.

Jaryska 15-07-2019 13:38

Odp: [Focus MK3] Uszczelka pod głowicą - Dolnośląskie
 
Nic nie opisales jak bylo, teraz mozesz miec nadzieje, ze to tylko przestawil sie rozrzad, i kumaty mechanik ogarnie to w pare godzin, i w 1 tysiacu sie zmiescisz, poczekaj moze miejscowi Koledzy cos pomoga.

Jezeli nic sie ni dzieje, zadnych stukow i i odglosow, to silnik ot tak w jednej sekundzie nie traci kompresji.
We Wroclawiu jest obeznany w problemach, Mirek Teraz Polska, napewno sie zglosi i zaoferuje pomoc.

TOMAS 15-07-2019 21:15

Odp: [Focus MK3] Uszczelka pod głowicą - Dolnośląskie
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Jaryska 27-07-2019 07:04

Odp: [Focus MK3] Uszczelka pod głowicą - Dolnośląskie
 
Jak awaria, to Forum potrzebne, ale jak juz pewnie sprawa awarii rozwiazana, to po co informowac, niech zainteresowani sie domyslaja, co bylo, a moze jednak warto napisac.

Wojtulator 29-07-2019 15:05

Odp: [Focus MK3] Uszczelka pod głowicą - Dolnośląskie
 
Warto napisać to będzie jak już będzie po wszystkim :)
Na razie samochód stoi w Legnicy u mechanika polecanego przez @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] .
W tym tyg mam dostać diagnozę. Na pewno dam znać na czym to się skończyło.

Jaryska 29-07-2019 15:44

Odp: [Focus MK3] Uszczelka pod głowicą - Dolnośląskie
 
No to faktycznie, dobrego mechanika polecil Tobie, jak dwa tygodnie nie masz auta.
Pewnie nabiera mocy w warsztacie, aby dobrze mozna bylo wydoic klienta, porzadny warsztat awarie w drodze, lub diagnoze robi na poczekaniu, rzuca wszystko i bierze sie za robote.
Szykuj sie na porzadny wydatek.

Juzek 29-07-2019 18:10

Odp: [Focus MK3] Uszczelka pod głowicą - Dolnośląskie
 
Cytat:

Napisał Jaryska (Post 3157552)
No to faktycznie, dobrego mechanika polecil Tobie, jak dwa tygodnie nie masz auta.
Pewnie nabiera mocy w warsztacie, aby dobrze mozna bylo wydoic klienta, porzadny warsztat awarie w drodze, lub diagnoze robi na poczekaniu, rzuca wszystko i bierze sie za robote.
Szykuj sie na porzadny wydatek.

... Żeby była jasność. Nie polecałem go bezpośrednio koledze, a ogólnie w tym wątku. Nikogo nie zmuszałem.

Hamuj zatem kolego ze swoimi wywodami.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

Jaryska 30-07-2019 05:15

Odp: [Focus MK3] Uszczelka pod głowicą - Dolnośląskie
 
Juzek, nie pisalem z mysla o Tobie, jezeli poczuules sie urazony, przepraszam,ale mialem na mysli warsztat, ktory bys moze duperele, odklada na tak dlugi termin naprawy, czlowieka ktoremu przydazyla sie awaria, daleko od domu.

Pomoc polega na naprawie od reki, chyba ze to niemozliwe technicznie.
Czlowiek z Warszawy z rodzina na urlopie dostaje taka pomoc?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.