Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2006-2015] Klima przestała działać (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=300188)

Krywit 15-05-2018 11:27

Temperatura zewnetrzna brak klimatyzacji gdzie czujnik
 
Witam Kolegów...od jakiego czasu jestem posiadaczem Forda Galaxy 1.6 z 2011 roku i wszystko było by ok gdyby nie działająca klima przez czujnik temp zewnętrznej. Znalazłem luźna kostkę koło zbiornika płynu do spryskiwaczy czy to moze byc to czyli jego brak? Może ktoś mi pomoc bo mechanicy z mojej okolicy nie dali rady. Luźna wtyczka ma 2 piny czerwone wewnątrz...temp na desce minus 70 ale czasami pokazuje plusowe temp i gaśnie śnieżynka ale klima nadal nie działa czy przez brak czujnika tez tak moze wariowac?

Krywit 16-05-2018 17:35

Odp: Temperatura zewnetrzna brak klimatyzacji gdzie czujnik prosze o pomoc
 
Nikt nie pomoze?

Jaryska 16-05-2018 17:44

Odp: Temperatura zewnetrzna brak klimatyzacji gdzie czujnik prosze o pomoc
 
W pierwszej kolejności może Ci pomóc serwis klimatyzacji, który ustali przyczynę niedziałającej klimatyzacji.

Czujnik chyba nie ma z tym nic wspólnego.

lucas4891 18-05-2018 20:25

Odp: Temperatura zewnetrzna brak klimatyzacji gdzie czujnik
 
Jesli masz kabelek, to mozesz sprawdzic cisnienie ukladu klimatyzacji. Minimalne cisnie w spoczynku to okolo 4bar. Ale.. to nie znaczy, ze masz wystarczajaca ilosc czynnika w ukladzie. Natomiast, bez minimalnego cisnienia klima sie nie uruchomi

Bump:
Cytat:

Napisał Jaryska (Post 2980053)
W pierwszej kolejności może Ci pomóc serwis klimatyzacji, który ustali przyczynę niedziałającej klimatyzacji.

Czujnik chyba nie ma z tym nic wspólnego.

chyba, ze caly czas zaniza do temperatur ujemnych, ale wtedy na wyswietlczu byloby widac, ze cos nie halo

Krywit 18-05-2018 21:57

Odp: Temperatura zewnetrzna brak klimatyzacji gdzie czujnik
 
Tak kolego jak pisałem temperatura na desce minus 70 stopni. Dziś udało się naprawić i uruchomić klime. Czujnik temp serwis aż 409 zl w sklepie internetowym 95 zł tez oryginał w woreczku forda. Po wymianie i kilku minutowym rozlaczeniu akumulatora temperatura zewnetrzna wróciła do normy a klimatyzacja zaczęła dzialac..nawet start stop dziala teraz...ale dobranie się do czujnika masakra. Pozdrawiam

redlum 19-08-2019 10:16

Klimatyzacja nie włącza się przy wysokiej temperaturze otoczenia
 
Witam
Mam problem taki jak w temacie - klimatyzacja nie włącza się przy wysokiej temperaturze otoczenia. Z rana bez problemu odpala i działa cały czas - nawet jak temperatura otoczenia gwałtownie wzrośnie - cały czas chłodzi. Zaś jak wyłączę silnik i od razu ponownie włączę - to już leci ciepłe powietrze. Spotkał się ktoś z was z takim problemem?

AstraC 20-08-2019 21:21

Odp: Klimatyzacja nie włącza się przy wysokiej temperaturze otoczenia
 
Cytat:

Napisał redlum (Post 3164735)
Witam
Mam problem taki jak w temacie - klimatyzacja nie włącza się przy wysokiej temperaturze otoczenia. Z rana bez problemu odpala i działa cały czas - nawet jak temperatura otoczenia gwałtownie wzrośnie - cały czas chłodzi. Zaś jak wyłączę silnik i od razu ponownie włączę - to już leci ciepłe powietrze. Spotkał się ktoś z was z takim problemem?

Za duże ciśnienie w układzie?

redlum 20-08-2019 22:25

Odp: Klimatyzacja nie włącza się przy wysokiej temperaturze otoczenia
 
Jakby byłoby za duże ciśnienie to by wyłączało przy wzroście temperatury otoczenia. A działa cały czas aż nie wyłączę samochodu.
Chłodnice zmieniałem w czerwcu, od dwóch miesięcy jeździłem bez żadnych problemów. W jaki sposób by ciśnienie nagle mogło by wzrosnąć?

Ps jutro przetestuje w czasie jazdy wyłączenie klimatyzacji z przycisku - zobaczy czy wtedy złapie.

Piasek80 22-08-2019 20:53

Odp: Klimatyzacja nie włącza się przy wysokiej temperaturze otoczenia
 
Również obstawiam wariant ze zbyt dużą ilością czynnika w układzie. Czasem zdarza się że czynnika jest dobrze wagowo natomiast dużo za dużo oleju. To układ zamknięty.
Cytat:

Napisał redlum (Post 3165397)
Jakby byłoby za duże ciśnienie to by wyłączało przy wzroście temperatury otoczenia.

to akurat nie ma znaczenia. Znaczenie ma temp. panująca we wnętrzu pojazdu. Temp. wewnątrz utrzymywana jest na stałym poziomie mimo wzrostu temp. otoczenia. Klima ma znacznie lżej utrzymywać zadaną temperaturę niż uzyskać zadaną.
Zrób prosty test: po długim postoju pojazdu na słońcu otwórz wszystkie wrota i przewietrz go dobrze aby temp. zrównała się z tą na zewnątrz a temp. klimy wewnątrz kabiny ustaw 2-3*C niżej niż temp zewnętrzna. Zobaczysz że klima normalnie zastartuje i będzie działać. W przyp. ogromnych temperatur kiedy czujnik wewnątrz kabiny notuje po 50 i więcej stopni włączenie klimy (ustawionej na 18*C) powoduje ogromny wzrost ciśnienia w układzie klimatyzacji. Jeżeli czynnika będzie za dużo - ciśnienie przekroczy warotść krytyczną i wyłączy sprężarkę aby nie doszło do uszkodzenia układu.

kdata 28-08-2019 14:55

Klima przestała działać
 
Witam. Ford Galaxy 2.0TDCI 2009r. Nie działa klimatyzacja - sprawdzona, gaz jest . Słynny fioletowy kabelek sprawdzony - jest ok. Jak wyjmę przekaźnik od klimy i na ostro zewrę sprężarka się załącza i niby chłodzi ale wydaje mi się że powinna mocniej chłodzić. Zwierając styki od przekaźnika nie za każdym razem sprężarka startuje - raz się uda raz nie. Forscan daje błąd P0645 - obwód sterujący przekaźnika sprzęgła A/C. Gdzie tu szukać przyczyny? Może ktoś poradzi coś. Z góry dzięki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:09.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.