Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 2000-2006] Podświetlenie zegarów i panelu sterowania- 1.9tdi (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=59016)

wielki70 08-01-2009 21:23

Podświetlenie zegarów i panelu sterowania- 1.9tdi
 
witam wszystkich :fcp4 mam problem z podświetleniem zegarów i panelu sterowania, nie mogę dostać nigdzie żarówek do podświetlenia panelu sterowania i zegarów, gdzie mogę je kupić ewentualnie czy jest możliwość zastosowania diody Led. Proszę o pomoc za co z góry dziękuję :fcp4 Te żarówki są w specjalnych oprawkach czy jest inna mozliwosc zastosowania

tomi98 08-01-2009 21:54

Re: ford galaxy 2000r 1.9 tdi
 
ja kupowałem w aso
zarówka mała 8zł duża 3zł za szt. ( jak dobrze pamietam )

jeśli chodzi o ledy to użyj wyszukiwarki było na forum !

i popraw temat.... bo nie wiadomo o co chodzi

viper11 09-01-2009 12:34

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
Jakieś 2 miesiące temu kupowałem te małe żaróweczki licznikowe, o ile pamiętam to chyba po 1 zł były w pierwszym lepszym sklepie motoryzacyjnym.

Kupujesz same żerówki, a jesli masz poprzypalane plastiki mocujace, to chyba lepiej skoczyć na szrot.

doktorek35 12-01-2009 10:59

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
Cytat:

Napisał wielki70
witam wszystkich :fcp4 mam problem z podświetleniem zegarów i panelu sterowania, nie mogę dostać nigdzie żarówek do podświetlenia panelu sterowania i zegarów, gdzie mogę je kupić ewentualnie czy jest możliwość zastosowania diody Led. Proszę o pomoc za co z góry dziękuję :fcp4 Te żarówki są w specjalnych oprawkach czy jest inna mozliwosc zastosowania

hej.diody do podśtlenia panelu sterowania nie polecam.proponuje wymontować orginalną oprawkę i na jej miejsce włożyc własnej produkcji instalacje z 2 żaróweczkami,a wtedy zniknie problem z niedświetlonym panelem.jedna w miejsce orginału a druga powyżej,ale bliżej pokrętła dmuchawy.ja tak się pobawiłem-zasilanie ukradłem z żarówki zapalniczki.efekt zabawy pozytywny.[żaróweczki nie mogą być zbyt jasne,bo będzie się wyróżniać w całości]jeżeli chodzi o licznik to tylko żarówki z oprawą[szkoda zabawy z lutownicą]powinny być dostępne wszędzie,a w aso napewno-tylko ceny tam jak w peweksie.

stachumal 13-01-2009 17:57

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
tomi98, Ja po żaróweczki również się wybieram do serwisu bo w mojej mieścinie takich na oczy nie widzieli . (we wszystkich cpn-ach i sklepach motoryzacyjnych)


tomi98 czy te żaróweczki mają może jakieś symbole czy mam z licznikiem w garści do aso wejść?

wieslawbart 13-01-2009 18:44

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
Witam.
Może ktoś mi pomoże jak wymienić kontrolkę od świateł drogowych(zieloną).Za żadne skarby nie mogę jej znależć.Robiłem już kilka podejść i nic . Jeśli chodzi o kupno żarówek to proponuję poszukać w sklepach tuningowych .
Pozdrawiam.

stachumal 13-01-2009 18:56

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
wieslawbart, w lampie z przodu wymieniałem pozycyjną żarówkę i nie było kłopotu . Myslę że do żarówki mijania też jest łatwy dostęp bo ona znajduje sie pod postojem. Jednak jak wyjąc nie miem . Postojową wyciągałem za oprawkę w której jest ona osadzona.Całość jest zamknięta takim jakby plastikowym ,czarnym wieczkiem które sie odkręca jak na słoiku.

wieslawbart 13-01-2009 19:03

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
Mi chodzi o wymianę kontrolki świateł mijania.


Przepraszam trochę żle napisałem.
Już poprawiłem.

tomi98 13-01-2009 19:30

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
Cytat:

licznikiem w garści do aso wejść?
zamawiałem telefonicznie i gość z aso kumaty i przysłał to co chciałem , wystraczy jak dasz hasło żarówki :fcp26

stachumal 13-01-2009 19:41

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
tomi98, Niestety serwis w Bydgoszczy nie wysyła więc muszę się pofatygować osobiście 50 km w jedną stronke hi hi hi.

A co myślisz o problemie wieslawbart ? Na moje to wymiana żarówki w zegarach załatwi sprawę?


tomi98, Pozdrawiam :fcp29

stachumal 13-01-2009 19:44

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
wieslawbart, Jeśli chodzi ci o wymianę żarówki w zegarach to żaden problem - jeśli masz tak jak u mnie w 1995r benz. Opisywane było na forum ale jesli chcesz chętnie napisze jak za to sie zabrac -10 minut roboty.

stachumal 13-01-2009 19:49

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
wieslawbart, Już znalazłem post w którym opisałem co i jak

opisze Tobie jak ja poradziłem sobie z tym w moim galaxie lecz z 1995 roku. Myślę że będziesz miał tak samo.
Mianowicie odkręcasz dwie wspomniane przez ciebie śrubki trzymające taką owalną , plastikową osłonę ( śruby znajdują się po lewej i prawej od góry.następnie wyciągasz odkręcony plastik i pojawią ci się kolejne dwie śruby na godzinie dziewiątej i trzeciej trzymające liczniki.

Obniżyłem kierownicę na max w dół i po odkręceniu tych śrub wyjechałem licznikiem z tej dziury na wierzch . Aby mieć jeszcze lepszy dostęp do tyłu zegarów (żarówek) wyczepiłem wtyczkę.

Acha ja miełem kłopot z kupnem nie żarówek lecz oprawek chyba do serwisu się kopsnę bo w sklepach nie ma.

Proste jak s...nie .Zajmuje góra 10 minut . Na pewno sobie poradzisz. Jak by co to pisz.

tomi98 13-01-2009 20:02

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
Bemo Ci wyśle bez najmniejszych problemów tel. kont. 61 8900912

wieslawbart 13-01-2009 20:38

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
Dziękuję za szybką odpowiedż.Ale ja wiem jak się wyciąga zegary i wymienia się żarówki od podświetlenia bo już parę razy wymieniałem.Chodzi mi o to,że nie mogę wymienić kontrolki od świateł mijania. Wygląda to tak jakby to był jakiś układ scalony .
Poz.


tomi98: żarówki ja kupię u siebie tak się składa,że znam dwa sklepiki z tuningiem gdzie można kupić rużnego rodzaju i koloru.

stachumal 13-01-2009 20:43

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
wieslawbart, Niestety ja wysiadam moja wiedza dalej nie sięga. Nie mam pojęcia jak masz sobie z tym poradzić.

Może ktoś bardziej doswiadczony w tym zagadnieniu ci pomoże?

Pozdrawiam i żałuje że nie mogę pomóc :567:

wieslawbart 13-01-2009 20:52

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
Dzięki wszystkim jutro wyciągnę jeszcze raz bo i od podświetlenia muszę wymienić i przyjżę sie dokładnie.Ale z tego co pamiętam ostatnim razem nie mogłem dojść do lampki świateł postojowych i mijania.
Poz.

doktorek35 13-01-2009 20:59

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
Cytat:

Napisał wieslawbart
Dzięki wszystkim jutro wyciągnę jeszcze raz bo i od podświetlenia muszę wymienić i przyjżę sie dokładnie.Ale z tego co pamiętam ostatnim razem nie mogłem dojść do lampki świateł postojowych i mijania.
Poz.

a jaki masz licznik?z kompem?lub z kontrolkami przepalonych żarówek itp,czy zwykły najprostszy?

wieslawbart 13-01-2009 21:14

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
Zwykły prosty bez żadnych bajerów.

doktorek35 13-01-2009 21:27

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
Cytat:

Napisał wieslawbart
Zwykły prosty bez żadnych bajerów.

to taki jak ja,ale ja nie mam kontrolki właczenia świateł mijania czy postojowych.tylko światła długie.postojowe światła u mnie sygnalizuje zielone światełko przy właczniku świateł.sprawdż to.

wieslawbart 13-01-2009 21:45

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
To by się zgadzało też mam przy włączniku ale raz się pali raz nie. Od początku tej lampki nie miałem i myślałem,że jest przepalona.Nie tak dawno miałem okazję jeżdzić Sharanem 1,8 T i wydawało mi się,że lampka mijania była na tablicy.Ale mniejsze o to ,nie wpływa to na komfort jazdy.Jeszcze raz dzięki wszystkim za zainteresowanie się tematem i pomoc

doktorek35 13-01-2009 21:53

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
Cytat:

Napisał wieslawbart
To by się zgadzało też mam przy włączniku ale raz się pali raz nie. Od początku tej lampki nie miałem i myślałem,że jest przepalona.Nie tak dawno miałem okazję jeżdzić Sharanem 1,8 T i wydawało mi się,że lampka mijania była na tablicy.Ale mniejsze o to ,nie wpływa to na komfort jazdy.Jeszcze raz dzięki wszystkim za zainteresowanie się tematem i pomoc

w pozycji środkowej pokrętła powinna sie świecić i w pozycji świateł mijania ale po wyciągnięciu kluczyka.

wieslawbart 13-01-2009 22:13

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
To chyba mam wszystko w porządku bo na postojówkach pali się a na mijania nie.Nie pamiętam jak jest po wyjęciu kluczyka.
Poz.

torgi 14-01-2009 08:42

Re: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
witam , powiedzcie mi czy w mkII nie ma kontrolki swiateł mijania, tej zielonej? bo umnie nie ma , tylko zapala sie niebieska od drogowych, moze przepalona?

Galaxy_R 13-10-2011 22:16

Odp: podswietlenie zegarow i panelu sterowania-FORD GALAXY 1.9tdi
 
Witam. Wkleiłem niebieskie LEDy na pasku w każde miejsce żarówki i jest zawaliście tylko już regulacja nie działa. Pod wyświetlacze dam białe. Kontrolki zależą od wersji. Kierunki i długie mają żarówki a reszta LEDy. Pozdrawiam.

wozik70 17-10-2011 13:09

Odp: podswietlenie zegarow i panelu sterowania- 1.9tdi
 
Witam. Potrzebuje schemat lub specyfikacje części elektronicznych zegara.
Spalił mi się najprawdopodobniej tranzystor na płytce drukowanej oznaczone symbolem q37. Jest to układ podświetlania zegarów. Jest wypalony że nie widać symbolu . Proszę o pomoc.z góry dziękuje .


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.