Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Courier (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=192)
-   -   [Tourneo Courier] 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=291719)

Cibor12 01-02-2019 22:28

1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Cześć. Mam salonowego tourneo w diesel 3k przebiegu. I mam parę uwag.

Jak rano wsiadam i odpalam to przez pierwsze parę sekun obroty faluja, wręcz skaczą.

Sprzęgło jak szybciej puszczę to na samym końcu strzela delikatnie, muszę powoli puszczać.

Jak jadę np na 4 biegu bez gazu obroty około 1300 i dodam gazu, czuc szarpniecie na silniku.

Tsc na ile wam pozwala? Bo mi na dużo mam wrażenie że na za dużo, bo i z pieskiem ruszę bez problemu, a na oblodzonym pod lekka górę (podjazd pod dom) jak wcisnalem gaz mocno TCS w ogóle nie zadziałał.

Jakie macie spalanie, u mnie komp pokazuje 5.8 L więcej trasy niż miasta.

Pozdrawiam Maciej

Cibor12 02-02-2019 17:01

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu. Chyba problemy z salonowym samochode
 
Cytat:

Napisał Speedo (Post 3089111)
Proszę poprawić tytuł swojego tematu na zgodny z zasadami Forum:
[/U]
Speedo

Lepiej?

Andrzej98 06-02-2019 11:43

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Mam podobne problemy. Nigdy wcześniej nie użytkowałem Forda ale w grudniu 2019 zakupiłem w salonie Couriera w dieslu wersja po liftingu. W tej chwili na liczniku ok 3 tys. Od początku przy zimnym silniku falowanie obrotów przez pierwsze parę minut. Na początku przy zimnym silniku przy zmianie biegu na dwójkę zdarzało się takie przyduszenie jakby mu paliwo odcinało. Ostatnio już tego nie obserwowałem. Miałem już parę nowych samochodów ale z taką sytuacją w nowym samochodzie nie miałem jeszcze do czynienia. Spalanie w tej chwili 5,6 średnie w cyklu nazwijmy to podmiejskim (dojazd do miasta ale bez stania w korkach). Spalanie na trasie do Austrii i z powrotem średnio 6,1 z boksem na dachu (max 120km/h). A teraz najciekawsze. Parę dni temu wyświetliła mi się kontrolka silnika (pomarańczowa). Właśnie wróciłem z serwisu i nie wiedzą co jest przyczyną. W serwisie mówili, że diagnostyka wyświetlała różne błędy ale nie wiedzą co jest przyczyną. Skasowali kontrolkę i mam obserwować. Jeśli błąd się powtórzy to należy się liczyć z pozostawieniem samochodu w serwisie przez kilka dni. Wracając do spalania - wersja 95KM sprzed liftingu spala średnio 5,1 (opinie użytkowników). Zastanówcie się dobrze przed zakupem tego modelu. To jest nowy silnik (oczywiście bazuje na poprzednim 1.5 TDCI) spełniający nową normę EURO 6.2. Nie pisałbym tego posta ale widzę, że ktoś inny ma podobne problemy.

Cibor12 07-02-2019 20:10

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Andrzej, też odczuwasz że ten silnik SALONOWY żyje własnym życiem. Mi też co i róż brakuje mocy, tcs w ogóle jak by nie działał, raz aż prawe koło zaczęło skakać góra dół jak szybciej ruszyłem. Zgubił trakcje od razu. Miałem Focusa 1 z tcs i nie było tam możliwości by gubil trakcje.

Nowy samochód a wychodzą cyrki...

Andrzej98 13-03-2019 10:14

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Nie mam uwag do tcs ale silnik nie podoba mi się. Przede wszystkim spalanie wg książki obsługi powinno być 4,7 max w mieście a u mnie w cyklu mieszanym ok 5,8. Kontynuując mój poprzedni wątek - kontrolka silnika, tak jak serwis przewidywał, zapaliła się po paru dniach. Samochód w serwisie chyba 5 dni. Twierdzili, że DPF był zapchany. Wgrali jakieś nowsze oprogramowanie do sterowania silnika, przepalili DPF-a na autostradzie. Tydzień po odbiorze samochodu i jakichś 200 km kontrolka silnika znowu się świeci. Próbowałem się umówić do tego samego serwisu ale nie nie odpowiadali na maile i nie oddzwaniali, wiec zmieniłem ASO. W poprzednim serwisie sami przyznali, że nie wiedzą jaka jest przyczyna notorycznego włączania się kontrolki. Na razie samochód 1,5 tygodnia w nowym ASO. Powymieniali jakieś czujniki i ma być dobrze. Niestety mam wątpliwości, czy tak będzie. Proszę o uwagi forumowiczów jakie mieli doświadczenia z filtrami dpf w silnikach 1,5 tdci a szczególnie w tym po liftingu od września 2018 spełniającego nową normę EURO 6.2. Przed zakupem na forach nie widziałem uwag odnośnie filtrów dpf w tych silnikach.

Andrzej98 02-05-2019 09:46

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Ciąg dalszy tego co wyżej. W serwisie wymienili czujnik lambda i jeszcze jakiś inny związany z filtrem dpf. Wymienili też filtr dpf. Auto było w serwisie ponad 4 tygodnie. W tym czasie przybyło na liczniku prawie 500 km na testowanie. Na razie kontrolka nie zaświeciła się. Czasami gdy się zatrzymam to obroty są wyższe i słychać jakiś wiatrak intensywnie pracujący w silniku. Myślę, że to fitr dpf sie czyści. Wcześniej nie zauważyłem takiej sytuacji, więc może rzeczywiście system oczyszczania dpf-a nie działał przez te wadliwe czujniki. Mam wrażenie, że silnik pali jeszcze więcej paliwa. Przy ostatnim tankowaniu komputer pokazywał 6,2/100 natomiast rzeczywiste wyliczone zużycie było 6,5/100. To sporo jak na diesla.

Kamil.1983 04-05-2019 19:00

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Witajcie,
Mam ten sam silnik i objawów przez Ciebie opisywanych nie mam. Ja większość km robię w trasie. Twój post czytałem zanim odebrałem auto z salonu i bacznie się przyglądałem pracy silnika. Mam parę obserwacji. Ten wiatrak załącza się po dłuższej pracy w wyższych temperaturach i nie musi się to wiązać z wypalaniem DPF. Sprawdzałem to po długich trasach na których z pewnością DPF się oczyścił a pomimo to wiatrak się załącza gdy auto stanie w korku..jest to zwykle chłodzenie silnika. Co do spadku mocy to zaobserwowałem że zawsze towarzyszy to sytuacji gdy auto jest narażone na podmuchy silnego wiatru itp. po prostu elektronika powoduje zmniejszenie mocy silnika bo tak kontroluje stabilność auta na drodze. To jest bardzo wysokie auto. Jeśli nie czytałeś instrukcji zachęcam bo wbrew pozorom nie ma tam samych banałów i jest tam parę odpowiedzi .

Cibor12 05-05-2019 13:52

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Byłem ostatnio na 1 wymianie oleju. Zgłosiłem swoje uwagi, prócz wymiany oleju coś długo go trzymali pod kompem. Skutkiem tego jest ze samochód pali więcej 6.3L zmniejszyły się problemy ze sprzęgłem, ale ciągle coś jest.

Andrzej98 02-09-2019 10:01

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Witam,

Po wymianie DPF-a i czujników z nim związanych problemy z kontrolką i DPF-em ustąpiły. Chyba miałem pecha, że taki egzemplarz mi się trafił. Wygląda na to, że system wypalania DPF-a nie działał od zakupu nowego samochodu. Natomiast przy przebiegu 5,7 tys wyświetliła się kontrolka wymiany oleju. Najpierw chcieli mi wmówić w serwisie Forda, że to normalne i że mam płacić za tę wymianę oleju ale jednak uznali, że było to związane z wcześniejszą usterką systemu DPF i wymienili olej w ramach gwarancji. Dwa dni temu znowu wyświetliła się kontrolka wymiany oleju oraz chwilę później kontrolka serwisu silnika (przy przebiegu 12 tys). Tym razem to po prostu przegląd z wymianą oleju ale zasadniczo przegląd powinien być po 15 tys lub roku. U mnie jest po 12 tys i 9 miesiącach. Wg Forda to normalne i tak mają już te silniki.... Koszt przeglądu i wymiany oleju ok 550 zł. Jakoś mam wrażenie, że będą następne posty związane z tym silnikiem.

Donek123456 18-09-2019 07:03

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Mam identyczne probemy z moim transitem Courierem 1.5 75KM Rok 2018 z euro 6.2. Ten silnik to jakas porazka !!! Moj egzemplaz jest juz po raz 7 w serwisie. Serwis nie moze usunac usterki, co wiecej maja tak naprawde wy****ne w to !!! Szok jak moze taki serwis funkconowac. Z poczatku wmawiali mi ze zle jezdze, przy kolejnych razach stwierdzili ze to problem z filtrem DPF wymieniaja co chwile jakies czujniki a tak naprawde efektow brak. W tej chwili po przejechaniu 2500 km zapala sie kontrolka wymiany oleju.
Uwazam ze zostalismy mega oszukani podczas zakupu tego bubla!!! Teraz zostajemy z tym problemem sami.
W Twoim przypadku kiedy skasowali Cie 550 zl za wymiane oleju przy przebiegu 12000 km jest szczytem beszczelnosci !! Ta kontolka Ci sie zapalila poniewaz olej byl zlej jakosci. A byl zlej jakosci bo wypaanie filtra dpf doprowadzilo do rozrzedzenia oleju przez paliwo ktore dostalo sie do misy olejowej

Bump:

Andrzej98 27-11-2019 12:51

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Witam. Użytkownicy Couriera z silnikiem 1.5 tdci 100hp już zapewne są po akcji serwisowej związanej z wadliwą pracą systemu oczyszczania filtra DPF. Akcja polegała na wymianie oleju i wgraniu nowego oprogramowania. Tuż przed otrzymaniem pisma o akcji serwisowej zaświeciła się kontrolka wymiany oleju i serwisu silnika. W grudniu minie pierwszy rok użytkowania mojego Couriera a już mam odnotowanych w historii auta 6 wizyt w serwisie w tym jeden przegląd gwarancyjny po 12 tys (FORD zmienił z 15 tys na 12 tys zapewne z uwagi na rozrzedzanie oleju). Te problemy to wynik błędów przy konstruowaniu silnika i mam raczej kiepskie przeczucia odnośnie przyszłości. W serwisie mówili, że problem wynika z jeżdżenia na krótkich trasach. Akcja serwisowa dotyczyła również Fiest. Wg mnie zarówno Fiesta jak i Courier są przeznaczone na krótkie trasy co nawet sugeruje nazwa modelu. Gdybym potrzebował samochodu na długie trasy to nie kupiłbym Couriera lub Fiesty. Jeśli FORD nie potrafił zaprojektować skutecznego systemu wypalania tego filtra to nie powinien oferować takiego silnika w tych modelach. Teraz nabywcy mają kłopot. Ostatnio przy przełączaniu biegów czasami szarpie przy włączaniu 2-ki lub 3-ki. Wg mnie to nie problem skrzyni biegów. Szarpnięcie jest po takiej chwili "zawahania" lub przyduszenia. Ciekaw jestem czy inni mieli do czynienia z tym problemem. Zachęcam do opisywania problemów z tym silnikiem, żeby inni potencjalni nabywcy wiedzieli z czym mogą mieć do czynienia w przypadku zakupu Couriera z tym silnikiem.

Cibor12 01-12-2019 14:18

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Ja w przyszłym tygodniu jadę na akcje gwarancyjna. Dziś rano jak jechałem krótki dystans to zaczął wypalac dpf na zimnym silniku. Zostawiłem go tak na 20 min wypalił obroty spadły zużycie paliła spadło z 1,2l do 0,5 wiatraki się wyłączyły. Dziwne że zaczął wypalac na zimnym. Ostatnio też parę razy wszedł z tryb awaryjny komunikat awaria silnika natychmiastowy serwis. Cuda się dzieją.

Piterada 03-12-2019 11:27

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
O co chodzi z ta akcją gwarancyjną? Też mam takiego Couriera 1.5 100hp. Przebieg ok 2500tys km.

Andrzej98 Zachęcam do opisywania problemów z tym silnikiem, żeby inni potencjalni nabywcy wiedzieli z czym mogą mieć do czynienia w przypadku zakupu Couriera z tym silnikiem.[/QUOTE]


U mnie też zauważyłem lekkie przyduszanie przy zmianie na wyższy bieg. Tego objawu nie ma jak się trochę przeciągnie obroty co najmniej do 3tys. przy zmianie biegu na wyższy wtedy tego przyduszenia już nie ma. Ale rzeczywiście zmieniając biegi tak jak pokazuje strzałka na wyświetlaczu czuć "chwilowy brak mocy".

Bump: Czy ktoś wie czym się różni silniki diesla 1.5 ecoblu od 1.5 Duratorq?

jaceks 06-12-2019 14:27

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
normą spalin, układem ad blue

Donek123456 06-12-2019 20:24

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Po aktualizacji oprogramowania silnika problemy z przybywaniem i rozcieńczaniem oleju ustąpiły. Zrobiłem 9k km lampka informującą o złej jakości oleju nadal nie świeci !!!! Ale..... zapalila się kontrolka informująca o błędach w silniku.... pomarańczowa lampka silnika.... Diagnoza w serwisie.... padł DPF... nosz kur....wa szlak mnie trafi z tym samochodem. Co mnie podkusilo aby kupić Forda!!!!!!

pers 07-12-2019 19:57

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Cytat:

Napisał Donek123456 (Post 3200796)
Po aktualizacji oprogramowania silnika problemy z przybywaniem i rozcieńczaniem oleju ustąpiły. Zrobiłem 9k km lampka informującą o złej jakości oleju nadal nie świeci !!!! Ale..... zapalila się kontrolka informująca o błędach w silniku.... pomarańczowa lampka silnika.... Diagnoza w serwisie.... padł DPF... nosz kur....wa szlak mnie trafi z tym samochodem. Co mnie podkusilo aby kupić Forda!!!!!!


Szczerze współczuje. Ja się na wiosne pozbywam

Andrzej98 09-12-2019 15:30

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Witam,
Wszyscy użytkownicy tego silnika zapewne juz po akcji serwisowej wymiany oleju i aktualizacji oprogramowania, czyli kolejne kłopoty z tym modelem. Przeklinam dzień w którym kupiłem ten samochód. Użytkowo jest OK ale przez problemy techniczne źle rokuje na przyszłość i kupę czasu i nerwów zmarnowałem jeżdżąc co chwilę do serwisu. Ja już miałem wymieniany filtr DPF po około 3.5 tys km. W zeszłym tygodniu zaświeciła się kontrolka zapełnienia DPF-a. W instrukcji są opisane dwa tryby oczyszczania - automatyczny w czasie jazdy kiedy trzeba utrzymywać prędkość powyżej 48 km/h przez 20 minut oraz inicjowany ręcznie z poziomu oprogramowania. Tej drugiej opcji nie widzę u siebie w oprogramowaniu dostępnym w Menu. W drodze na autostradę filtr się najwidoczniej wypalił w ruchu miejskim ponieważ kontrolka zgasła. Wg mnie FORD wymyślił w tym modelu jakiś nowy system wypalania suchego filtra i nie za dobrze on działa. Włącza się on co chwilę i stąd tak wysokie zużycie paliwa. Dziwna jest ta ekologiczna ekonomika, kiedy w celu oczyszczenia spalin samochód pali około 40% więcej paliwa wydzielając przy tym dodatkowe spaliny. Zobaczymy co będzie dalej.

Kamil.1983 19-12-2019 10:44

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Ja również przyglądam się uważnie swojemu courierowi z tym silnikiem właśnie. Na akcji serwisowej już byłem i jeśli chodzi o zmiany to są one dość wyraźne. Przed akcją serwisową miałem tak, że dpf wypalał mi się bardzo często, nawet raz w tygodniu ( wystarczyło kilka dni do pracy pojeździć tam i z powrotem 6 km). Najciekawsze jest to, że raz po wymianie oleju na świeży, wyjechałem od razu w trasę i w trakcie wypalania dpf wywaliło mi komunikat :olej do wymiany" Co więcej - oleju przybywało w misce nawet jak latał tylko w trasie i zero korków zero miasta.
Teraz jestem po akcji serwisowej. Z tego co widzę różnic jest kilka. Częstotliwość wypalania DPFa mam wrażenie nie zmieniła się lub nawet wzrosła - ostatnio wypalal mi po ok. 40 km zrobionymi w mieście. Ale - sprawdzam kilkukrotnie i poziom oleju sie trzyma. Spalanie chwilowe zmieniło się - teraz bardzo często podbija z 0,5 do 1,3-1,5 wcześniej max 0,9. Nie zawsze oznacza to, że DPF sie wypala po czasem wzrasta tylko na minutke dosłownie. Pewność że DPF wypala jest wtedy jak jedziecie rozpędzeni puszczacie gaz, a chwilowe spalanie i tak sie waha od 0 do 0,2.
Natomiast jak chwilowe spalanie na komp. rośnie i silnik dostaje nagle większą dawkę paliwa, wtedy ja czuje to "łupnięcie", zamulenie czy jak to tam zwiecie. U mnie to się zaczęło po akcji serwisowej - już tego samego dnia odczułem różnicę. Jak zmieniam biegi przy małych prędkościach (1 na 2 lub z 2 na 3) i wtedy akurat załączy się to wyższe spalanie chwilowe to ma miejsce ten nieprzyjemny "strzał" poprzedzony zamuleniem.
Ktoś zauważył podobny scenariusz u siebie?

Cibor12 22-12-2019 18:39

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Cytat:

Napisał Kamil.1983 (Post 3204483)
Natomiast jak chwilowe spalanie na komp. rośnie i silnik dostaje nagle większą dawkę paliwa, wtedy ja czuje to "łupnięcie", zamulenie czy jak to tam zwiecie. U mnie to się zaczęło po akcji serwisowej - już tego samego dnia odczułem różnicę. Jak zmieniam biegi przy małych prędkościach (1 na 2 lub z 2 na 3) i wtedy akurat załączy się to wyższe spalanie chwilowe to ma miejsce ten nieprzyjemny "strzał" poprzedzony zamuleniem.
Ktoś zauważył podobny scenariusz u siebie?

Dokładnie mam tak samo. Przy zmianie biegu ostre schamowanie, aż wyrywa do przodu kierowcę. Mam wrażenie że silnik zaraz zgaśnie. Czasem też muszę uslizgnac sprzęgło by ruszyć w miarę sprawnie. Inaczej muł, i zaduszanie silnika. Codziennie robię ponad 160 km, również i przegonie go równo, a dziś wentylator na Maxa po krótkiej jeździe. Może jakiies zgłoszenie zbiorowe o problemach?

pers 23-12-2019 18:10

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
W 1.0 ecoboost jest podobny objaw, przy zmianie z 2 na 3 i z 3 na 4 bieg przyduszenie, które potrafi trwać ze 2-3 s. i "wystrzał"
Dzisiaj gdyby tylko był dostępny to ponownie kupuje Foke mk1 TDDI. Nie do zdarcia auto, komfortowe, dobrze wykonany, świetny układ jezdny, brak ujowego i tandetnego plastiku jak w obecnym Courierze.

Donek123456 28-12-2019 20:28

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Mój courier znów w serwisie od tygodnia. Po ostatniej wizycie w serwisie udało mi się zrobić niecałe 300km i po raz kolejny cały zespół kontrolek się zapalił na wyświetlaczu licznika, niczym światełka na choince... tragedia to już nawet nie wydaje się być śmiesznym. Co mnie jeszcze spotka z tym Fordem??? Pytając w serwisie dostałem odpowiedź że będą naprawiać do skutku !!! A skutkiem zapewne będzie koniec gwarancji już za kilka miesięcy.... odradzam szczerze jeśli komukolwiek by przyszło nawet na myśl zastanawiać się nad zakupem tego bubla

Donek123456 30-12-2019 17:50

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Ford odebrany, naprawa polegała na wgraniu nowego oprogramowania. Auto stało 2 tygodnie w serwisie!!! Podobno to ostatnie oprogramowanie które wyeliminowało przyrost oleju w misce powodowało zbyt rzadkie wypalanie filtra DPF. Teraz pewnie powróci problem z olejem :( pojezdzimy zobaczymy

Cibor12 05-01-2020 18:19

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Mi po akcji serwisowej, wypala dpf co chwilę. Przynajmniej tak uważam.

Ostatnio robię stałe odcinki po 80 km w jedną stronę czyli 160 dziennie. Trasa do 100 plus wyprzedzania, troszeczkę miasta iiiiiii....

Co 2 dni stoję na światłach, spalanie wzrasta do 1,7l/h zamiast 0,5, obroty rosną do 1000 i tak sobie stoi, raz włączył mi się pod domem, zostawiłem samochód w tym stanie. Chodził około 20 minut...

Nie wiem już co mam robić, jak pojadę do serwisu to nic nie zrobią.

Dodam że serwis akcji nie wymienił mi oleju, powód wymiana 5k km wczesniej....

Piterada 07-01-2020 05:57

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Wydaje mi się że nie powinno się zostawiać uruchomionego silnika do wypalania przynajmniej tak jest napisane w instrukcji. CZy masz jakieś problemy później jak cykl się nie skończy? Piszesz że robisz głównie trasy. Przy kolejnym uruchomieniu niech się dalej wypala.

Ja mam mojego od niedawna najechane ok 4tys kilometrów, głównie trasa do pracy 25km w jedną stronę, narazie wszystko ok. Co jakiś czas słyszę że się załączają te wentylatory i coś tam się dzieje. Z niepokojem czytam wasze wpisy. Teraz planuje jakoś wymienić olej(nie wierzę w te long live). Zawsze wymieniam olej w nowych samochodach pierwszy raz po kilku tysiącach przejechanych. Oni każą pierwszą wymiana po 30tys robić.

Donek123456 07-01-2020 19:52

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Wymiana oleju co 15 k km wg informacji z serwisu. Była w ubiegłym roku aktualizacja takiej informacji u mnie. Choć jak kupowałem i odbierałem auto to zapewniał handlowiec że pierwsza wymiana przy 30 k km. Zresztą to i tak nie ma znaczenia bo od 1,5 roku i przejechanych 44.000km ani razu olej nie wytrzymał nawet tych 15 tyś. o których mówią. Zawsze następowało rozrzedzenie oleju i zapalenie się lampki sygnalizujacej zły stan oleju w układzie. Jak unormowali to aktualizacja i przejechałem prawie 10 tyś. na jednym oleju to uwalił się filtr DPF.
Ja tak sprawy nie zostawiam i oddałem sprawę do sądu. Będzie mnie to troszkę kosztowało czasu, nerw i pieniędzy, ale nie odpuszczę. I proponuję aby koledzy również poszli w moje ślady. Im więcej nas będzie tym może więcej wspólnie wywalczymy.

pers 10-01-2020 15:36

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Było kupić Ecoboosta i mieć spokój na lata. Serio, nie wiem po co ludzie jeszcze diesle kupują g:D

ninalken 11-01-2020 20:00

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Pewnie gdyby wiedzieli to nie kupiliby diesla... ja jak słyszę wtryski, dwumasa, dpf... to gęsiej skórki dostaję. Chociaż chciałem kupić focusa w kombi z "silnikiem od kosiarki" ;) ale trafił mi się Tourneo z tymże silnikiem, dużo tańszy i w dodatku w gazie Prinsa... trochę jestem przerażony, bo to moje pierwsze zagazowane auto i sposób użytkowania tej instalacji budzi moje wątpliwości. Umawiając się na przegląd instalacji po 80kkm pan z serwisu stwierdził, że to instalacja bezobsługowa i jak się nic złego nie dzieje to moja wizyta to czysta formalność...

Rafał K. 15-01-2020 07:02

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Witam, od września jestem posiadaczem Couriera 1,5 Duratorq 75KM. Też mam problemy z tym autem. Obecnie ma przebieg 11 000km i trzykrotnie był serwisowany z powodu DPF. Po przejechaniu 4400km wyskoczyła kontrolka oleju i serwisu - laweta, auto do serwisu. Tam otrzymałem informację, że w zwiazku z pojawiającym się w tym samochodzie problemem, została ogłoszona akcja serwisowa 19B19. W samochodzie wymieniono olej i wgrano nowe oprogramowanie, mające usunąć pojawiający się problem z rozrzedzaniem oleju silnikowego. Przy przebiegu 6800km sytuacja sie powtórzyła. Znów laweta i auto w serwisie. Tym razem tylko zmieniono oprogramowanie. Przy przebiegu 10 000 dokładnie to samo. Pomimo ponownej sygnalizacji zbytniego rozrzedzenia oleju nie został on przez serwis wymieniony, bo jak zostałem poinformowany " Tak poprowadziła ścieżka diagnostyczna." Zostałem za to poinformowany, że zawarte w książce serwisowej informacje są nie do końca prawdziwe i przegląd w tym samochodzie nie odbywa się co 15 000 km, jak tam napisano a jest terminem " płynnym". Zdaniem serwisanta będę musiał wcześniej go przeprowadzić. Patrząc na to jak często problem się powtarza, zapewne przy okazji kolejnego wyświetlenia przez auto komunikatu o złym stanie oleju silnikowego. Problem szczegółowo opisany przez Forda w liście wzywającym na akcję serwisową nie został rozwiązany. Po każdym kolejnym " poprawianiu" oprogramowania auto pali więcej. Komputer pokładowy pokazuje nieprawdziwe dane. Zaniża rzeczywiste spalanie. Średnia podawana przez komp. 6.8l/100km, w rzeczywistości 7,5l !!!!!. Po ostatniej zmianie oprogramowania kontrolka DPF nie zapala się wcale, ale zużycie paliwa na biegu jałowym rzadko wskazuje 0,5l, jak było kiedyś. Silnik ciągle wchodzi na wyższe obroty, faluje nimi. Zużycie paliwa pokazuje wtedy od 0,6 do 1,2l. Gdzie jest katalogowe zużycie paliwa ? Tylko w ulotkach reklamowych?

Andrzej98 15-01-2020 07:25

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Witam. Właśnie oddałem mojego Couriera 1,5 Duratorq do serwisu. Przyczyna lampki wymiany oleju. I teraz bomba - zażądali żebym zapłacił za wymianę. Za wymianę zapłacę 550 zł ale sprawy tak nie zostawię. Angażuję mojego prawnika i będę żądał zwrotu kosztów i odszkodowania za kłopoty związane z użytkowaniem tego samochodu. Serwis argumentował, że od ostatniej wymiany oleju na akcji serwisowej w listopadzie przejechałem 2700 km i w tym czasie odpalałem samochód średnio co 9 km i w związku z tym mam zapłacić za wymianę oleju. Chyba sie ktoś rano w serwisie Forda jeszcze nie obudził, żeby taką durną argumentację przytaczać w celu obciążenia klienta naprawą pozagwarancyjną. Samochód jest użytkowany i serwisowany tak jak samochód powinien być użytkowany. W instrukcji nigdzie nie ma napisane jak często należy go odpalać. Zażądam, żeby Ford na piśmie uzasadnił mi, dlaczego ta wymiana oleju nie jest w ramach gwarancji i z tym pismem idę do sądu, który mam nadzieję że nie podzieli opinii Forda. To że Ford wypuścił na rynek bubla to jedno ale to jak traktują klientów to inna sprawa, ku przestrodze wszystkich którzy zastanawiają się nad zakupem Forda. Samochód mam od 13 miesięcy i przejechałem około 18 tys km. To jest 7 wizyta w serwisie i czwarta wymiana wymiana oleju. Jako użytkownicy tego bubla nie możemy się zgodzić, żeby Ford obciążał nas kosztami swoich błędów konstrukcyjnych silnika.

pers 15-01-2020 16:47

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Andrzeju, bublem jest silnik 1.5 Nie jesteś pierwszy i nie ostatni, który ma problemy z tym silnikiem. W wersji benzynowej ten samochód jest naprawdę bezawaryjny. Mój ma 6 lat, 98 tys. na liczniku i serwisu nie widział ;) Pozostaje tylko szczerze Wam współczuć, bo mnie by krew zalała. Czasy dobrych, prostych i mało awaryjnych diesli dawno przeminęły.

ninalken 16-01-2020 20:20

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Czytam i nie wierzę... "galopująca bezczelność", a uzasadnienie przyczyn problemu to jakiś żart. Jeszcze każą za to płacić. Teraz już wiem dlaczego nie ma u nas swobodnego dostępu do broni palnej...

Rafał K. 17-01-2020 08:12

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
W moim przypadku pracownik serwisu Forda w Lublinie też poinformował mnie, że prawdopodobnie będę musiał zapłacić za wcześniejszą wymianę oleju w samochodzie. Moje stanowisko jest takie, że nie mam zamiaru płacić za wcześniejszą wymianę oleju. Dopiero przy przebiegu 15 000km ( +/- 1000), tak jak jest to określone w książce serwisowej. Patrząc na to, co się dzieje z koncernem Wolkswagena, doczekaliśmy chyba trochę innego podejścia sądów w sprawach o odrzucanie reklamacji i traktowanie klientów.
W naszym przypadku ewidentna winę za ciągłe, powtarzające się awarie nowych przecież samochodów,( Będących na gwarancji)ponosi koncern Ford. Wprowadził do sprzedaży samochód z nowym silnikiem diesla o pojemności1,5l. , stosując w nim nowy system oczyszczania filtra DPF, teoretycznie bezobsługowy, ale w praktyce bardzo awaryjny. Problem dotyczy wszystkich silników tego typu, dlatego ogłoszono akcję serwisowa, wzywając posiadaczy samochodów z tym silnikiem do jak najszybszego kontaktu z serwisem w celu usunięcia usterki. W piśmie kierowanym do posiadaczy tych samochodów Ford szczegółowo opisał na czym polega usterka. Zalecana zmiana oprogramowania nie rozwiązuje jednak problemu, który wciąż powraca, zmuszając nabywców do ciągłego odwiedzania serwisu. Usterka ta, jak napisał Ford grozi poważnymi konsekwencjami i nie można jej ignorować. Moim zdaniem jest to wada konstrukcyjna, której nie da się usunąć poprzez zmianę oprogramowania silnika. Nie jestem fachowcem w tej dziedzinie, dlatego piszę, że jest to moje zdanie. W przypadku mojego auta, każda kolejna wizyta w serwisie i ingerencja w oprogramowanie skutkuje coraz większym zużyciem paliwa. Kupując samochód, nie kierowałem się jego " urodą" a podawanymi przez Forda parametrami, przede wszystkim kosztami eksploatacji. Czuję się oszukany, bo nowy samochód zamiast pracować i przynosić firmie zysk, spala prawie dwukrotnie więcej paliwa niż podają dane techniczne i średnio raz w miesiącu odwiedza serwis. Posiadałem wcześniej kilka samochodów z silnikiem diesla, innych marek. Jeżdżę zarówno w trasy, jak i w mieście, bo taka jest specyfika prowadzonej przeze mnie działalności gospodarczej. Śmieszne są sugestie serwisów, wmawiające ludziom, że większe spalanie jest spowodowane ich złym stylem jazdy. Zdaniem serwisantów, jak czytam w innych postach , nabywcy samochodów marki Ford nie potrafią jeździć ekonomicznie ;), ale jak się przesiądą do auta innej marki, to im jakoś wychodzi. WV zapłacił za oszukiwanie klientów, może pora na innych? Pozew zbiorowy jast chyba jedynym skutecznym rozwiązaniem.

arturmsi 17-01-2020 22:23

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Ten silnik ma coś wspolnego z obecnym 1.5 ecoblue z focusa czy bardziej z focusa mk3 1.5 tdci?

Rafał K. 18-01-2020 00:36

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Z tego co wyczytałem w internecie , jest to nowa konstrukcja, powstała w wyniku zmniejszenia średnicy cylindrów silnika 1,6. W serwisie odmówiono mi udzielenia informacji na ten temat. Pytałem od kiedy ten silnik jest montowany w samochodach Forda. Otrzymałem "dyplomatyczną" odpowiedź - Cyt. " Nie mogę panu udzielić odpowiedzi na to pytanie" Silnik ten jest montowany w modelach Transit Tourneo i Fiesta. Po niedzieli udam się do UOKiK, aby dowiedzieć sie jakie kroki powinienem podjąć jako klient, w zaistniałej sytuacji, aby na drodze prawnej nie popełnić żadnego błędu.

ninalken 18-01-2020 11:09

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Sąd to już ostateczność, ale jeśli wszystkie inne środki zostały już wykorzystane to nie ma innego wyjścia. Pracownicy tych serwisów a w szczególności osoby funkcyjne coraz bardziej bezczelni nastawieni na spławianie klientów i wmawianie im niestworzonych rzeczy. Ciekawy wątek się stworzył i może ktoś kto poszedł drogą sądową się wypowie - podpowie...

Piterada 20-01-2020 10:38

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Andrzej98. Możesz wrzucić skan książki serwisowej?

Piterada 20-01-2020 17:11

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Do Pers.

Ludzie kupują diesle ponieważ chcą tanio jezdzić. Ile pali Twój ecobost na trasie przy prędkości 140km/h? podejrzewam że około 9 albo i wiecej może pociągnąć. Ja kupiłem diesla po mam do pracy trasę 30km szybkiej drogi. Jakbym miał do pracy 5km w mieście kupiłbym benzynkę. Nowoczesny diesel musi jezdzić na trasie. Znajomy jest mechanikiem w serwisie ford Bydgoszcz i nic nie wie na temat aby 1.5 był bublem. Może na tym forum jest ktoś kto merytorycznie odniesie się do problemu.

Bump: A może dla tych co mają problem z dpf to jest jakies rozwiązanie.

https://www.kreatormocy.pl/filtr-czastek-stalych/ford/ford-tourneo-courier-1-5-tdci-100-km/

Rafał K. 20-01-2020 23:07

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
A co innego może powiedzieć pracownik Forda?Prawdę? Przed zakupem samochodu szukałem informacji na temat tego modelu i silnika. Samochód jest zachwalany jako idealne narzedzie do pracy. Świetna zwrotność, spora przestrzeń bagażowa, niskie spalanie. O problemie z DPF jest tylko wzmianka w opisie silnika, że został przez Forda rozwiązany poprzez zmianę oprogramowania. Niestety nie jest to prawdą. Sprzedając samochód Ford nie informuje nabywców, że auto z tym silnikiem nie powinno być eksploatowane w dużych miastach, nie powinno stać w korkach i ciągnąć przyczep, bo jeśli będzie eksploatowane w taki sposób, to koszty jego eksploatacji będą kilkakrotnie wyższe od zakładanych. Nie mówiąc już o problemach ze sprzedażą takiego auta. Będzie ono bardzo traciło na wartośći, mając opinię bubla.

arturmsi 21-01-2020 08:29

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Mam 1.5 tdci 120km w focusie mk3 2016r. Samochod ma ponad 114tys przebiegu i nic sie nie dzieje, dpf wypala srednio co 900-1200km, tez czytalem ze to wersja silnika z mniejsza sreenica tloka w porownaniu do 1.6 z przed lifta focusa mk3, zastanawia mnie czy silnik 1.5 diesel z transita turneo jest na pewno taki sam jak w focusie mk3 po lifcie.

pers 21-01-2020 15:01

Odp: 1.5 tdci 100 hp parę pytań po 3k przebiegu.
 
Cytat:

Napisał Piterada (Post 3215115)
Do Pers.

Ludzie kupują diesle ponieważ chcą tanio jezdzić. Ile pali Twój ecobost na trasie przy prędkości 140km/h? podejrzewam że około 9 albo i wiecej może pociągnąć. Ja kupiłem diesla po mam do pracy trasę 30km szybkiej drogi. Jakbym miał do pracy 5km w mieście kupiłbym benzynkę

Uwierz ,jazda i ekspolatacja ecoboosta wychodzi znacznie taniej niż dieslem w tym samochodzie. Mówię już o całokształcie związanym z serwisem i późniejszymi kosztami napraw. Przy 120 pali mi ok. 6 na tempomacie, przy 140 ok. 7,a przy 90 poniżej 5 l. I nie są to zmyślone ,ani zaniżone liczby. Po tym co czytam to ja dziękuję za taki silnik , tylko dlatego, żeby zaoszczędzić 1-1,5 litra na setke w porównaniu do tego co spala ecoboost. A mam już 100 tys. i zero wizyt w serwisie. Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.