Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Focus vs. Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=319082)

panpiotr24 05-04-2021 16:46

Focus vs. Mondeo
 
Witam.
Jeśli zły dział to prosze o przeniesienie.

Zamierzam w bliskiej przyszłości zakupić uzywany samochód.
Nie wiem co będzie bardziej bezawaryjne i po prostu lepsze - Mondeo mk5 taki 2015-16 rok kombi 2.0 tdci 180KM czy focus kombi 2.0 tdci tylko 150km lub 163 ale po ogłoszeniach widzę, że za wiele ich nie ma. Jeszcze nadmienię, że musi być to automat :lol::lol:

slawek-kali 05-04-2021 18:04

Odp: Focus vs. Mondeo
 
silniki i skrzynie te same, a dalej to juz inne klasy aut..

lukaszooo 05-04-2021 19:10

Odp: Focus vs. Mondeo
 
Miałem mk3, mam teraz Mondeo. Focus to malutkie auto dla dwóch osób, jeśli nie masz rodziny to sie nie zastanawiaj tylko bierz mk3 na wypasie z końca produkcji. Jeśli jednak masz rodzine to tylko i wyłącznie mondeo lub Edge :). Co do silnika to robiłem ostatnio dwa praktycznie bliźniacze mk5 jedno 2017 drugie 2018 oba z przebiegiem poniżej 100tys km i silnikami 2.0tdci. Oba chodziły jak szroty, odpalanie przy -5C jak w starym dieslu, dwa a nawet trzy obroty silnika i dopiero łapie na 3 gary a potem dopiero na 4.... Moja piekna ex lalka czyli audi a4 1995 którą sprzedałem 12 lat temu odpalała lepiej przy przebiegu 350tys.

slawek-kali 05-04-2021 19:14

Odp: Focus vs. Mondeo
 
dobry jestes :D silnik robi 800 na minute.. a ty wylapujesz pojedyncze :one:

lukaszooo 05-04-2021 20:07

Odp: Focus vs. Mondeo
 
Aby rozrusznik kręcił 800rpm w silniku diesla musiał by być wielkości wiadra..... 5 lat pracowałem jako mechanik troszkę wiekszych dieslów a sam jezdziłem klekotami ponad 10 lat.

panpiotr24 05-04-2021 21:54

Odp: Focus vs. Mondeo
 
Na ogłoszeniach widzę że mondeo na wypasie a fokus też na wypasie różni się jakoś 1k euro, więc to niewiele skoro mówisz, że mondeo lepsze. A jeszcze pytanie czy po vin można sprawdzić czy skrzynia jest 6DCT450 czy 6DCT451? Naczytałem sie o PS troche na tym forum i się w ogóle nad nią zastanawiam. Czy faktycznie po 2015 roku sie polepszyło wszystko i nie ma już takich problemów z szarpaniem i falowaniem obrotów? Było gdzieś na forum, że 6DCT451 w Mondeo jest od 2014.75 rok, natomiast o fokusie nic takiego nie mogę znaleźć, więc nie wiem czy w tych zmienili cokolwiek.
A w przyśpieszeniu lub ogólnie w mocy jest różnica między jednym a drugim? Fokus 30km mniej, ale jest lżejszy, co pewnie robi różnice.

kopson 05-04-2021 22:45

Odp: Focus vs. Mondeo
 
Cytat:

Napisał lukaszooo (Post 3333052)
Focus to malutkie auto dla dwóch osób, jeśli nie masz rodziny to sie nie zastanawiaj tylko bierz mk3 na wypasie z końca produkcji. Jeśli jednak masz rodzine to tylko i wyłącznie mondeo lub Edge :)

Śmieję się gdy czytam takie komentarze :lol: Jeśli Focus to malutkie auto, to jaka jest Fiesta? Mikroskopijna?
Focus to klasyczny kompakt, nie jest ani najmniejszy, ani największy w swojej klasie. Mały jest w nim bagażnik, ale dotyczy to hatchbacka. Natomiast w wersji kombi w zupełności wystarcza dla rodziny 2+1 lub 2+2. I piszę to z osobistego doświadczenia.

Prawie każdy kto się przesiada do większego auta (a tak jest w Twoim przypadku) z niechęcią patrzy na mniejszy model. Ale nie każdy ma 2 metry wzrostu, by musiał kupować prawie 5 metrowe kombi, żeby się w nim zmieścić.

sylwesterz 05-04-2021 23:00

Odp: Focus vs. Mondeo
 
Cytat:

Napisał kopson (Post 3333106)
Focus to klasyczny kompakt, nie jest ani najmniejszy, ani największy w swojej klasie. Mały jest w nim bagażnik, ale dotyczy to hatchbacka. Natomiast w wersji kombi w zupełności wystarcza dla rodziny 2+1 lub 2+2. I piszę to z osobistego doświadczenia.

O ile te dzieci są w wieku do ok. 12 lat i niewielkiego wzrostu do ok. 160 cm. 14 latek o przeciętnym wzroście 180 cm będzie mieć z tyłu bardzo mało miejsca na nogi i ledwie na głowę, no chyba że kierowca jest niski na poziomie 160 cm.
Niestety Focus MK3 jest obiektywnie jednym z mniejszych kompaktów pod względem miejsca na tylnej kanapie, co dziwi biorąc pod uwagę, że np. Focus MK1 miał dużo więcej miejsca.

lukaszooo 05-04-2021 23:37

Odp: Focus vs. Mondeo
 
Cytat:

Napisał kopson (Post 3333106)
Śmieję się gdy czytam takie komentarze :lol: Jeśli Focus to malutkie auto, to jaka jest Fiesta? Mikroskopijna?
Focus to klasyczny kompakt, nie jest ani najmniejszy, ani największy w swojej klasie. Mały jest w nim bagażnik, ale dotyczy to hatchbacka. Natomiast w wersji kombi w zupełności wystarcza dla rodziny 2+1 lub 2+2.

W swoim krótkim życiu miałem wiele aut, zaczynałem od malucha, miałem Focusa mk1, mk2 i to nawet trzy sztuki, mk3 dwie sztuki, Fiestę mk7 i obecnie "mondeo mk5" Po drodze było jeszcze dużo innych wynalazków.
Fiesta to małe auto ale w swojej klasie dosyć przestronne. Focus mk3 w swojej klasie jest mały pod względem miejsca w kabinie. Dla porównania ten sam segment czyli Peugeot 308 jest w środku dużo dużo większy a BMW e90 jest jeszcze mniejszy niż Focus. Nie zauważy tego kawaler czy człowiek 170cm wzrostu z rodziną. Ja przy wzroście 185cm gdy moje 4 letnie dziecko siedzące w foteliku za kierowcą dotknęło nogą mojego ramiona postanowiłem zmienić auto.

panpiotr24 06-04-2021 09:14

Odp: Focus vs. Mondeo
 
Chciałbym zauważyć, że nie pytałem czy Focus jest mały czy duży. :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.