Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Drgania silnika 2.0 tdci (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=278940)

Rogallo 03-04-2018 07:38

Drgania silnika 2.0 tdci
 
Witam, zauważyłem ostatnio w moim mondku dosyć mocne trzęsienie silnika, kiedy obudowa silnika jest założona widać jak trzesie sie prawda dolna strona. Wie ktoś jaka może być tego przyczyna? Od razu zaznacze, ze mam do wymiany dwumas, ale czy to mogło by być to? Silnikiem telepie i na zimnim i na rozgrzanym, zaraz po odpaleniu kiedy musne delikatnie gaz co prawda nie gaśnie ale spada dosć mocno z obrotów. Co do koła dwumasowego, no to niestety czeka mnie ten bolesny zabieg co prawda autem nie szarpie, ale słychac go mocno na biegu jałowym, druga sprawda w połownie puszczania sprzęgła zaczyna trzeć jakby teściowa tarła pyry na placki, a co najlepsze jeszcze 3 tys km temu nie było słychać dosłownie nic auto ma przebieg 220tys.

Robert 68 03-04-2018 08:40

Odp: Drgania silnika 2.0 tdci
 
Cytat:

Napisał Rogallo (Post 2959190)
kiedy obudowa silnika jest założona widać jak trzesie sie prawda dolna strona

Wymień https://images81.fotosik.pl/249/f51746c795287708m.jpg [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Rogallo 03-04-2018 08:48

Odp: Drgania silnika 2.0 tdci
 
Niby i kolego masz racje, w tym miejscu gdzie się trzęsie ta guma jest jakaś taka luźna(rusza się swobodnie w górę i w dół), ale nie chce mi się wierzyć żeby rozwiązanie było aż tak banalne, zdjęcie osłony nie załatwia problemu silnik trzęsie się cały czas:P Wcześniej sie tym nie przejmowałem szczerze mówiąc, ale oglądam na yt takiego smiesznego angola, zajmuje się serwisem taksówek w uk (same mondki mk4 i mk5) zrobił filmik na co trzeba zwrócić uwagę przy zakupie mk4 i mówi tam właśnie, że pracujący silnik musi być perfekcyjnie stabilny.

Robert 68 03-04-2018 08:52

Odp: Drgania silnika 2.0 tdci
 
Cytat:

Napisał Rogallo (Post 2959247)
nie chce mi się wierzyć żeby rozwiązanie było aż tak banalne

To wymień dwumasę skoro uszkodzona i dopiero sprawdź pracę silnika jak pracuje. Diesel to nie benzyna, drgania są większe.

Rogallo 03-04-2018 09:06

Odp: Drgania silnika 2.0 tdci
 
Cytat:

Napisał Robert 68 (Post 2959253)
To wymień dwumasę skoro uszkodzona i dopiero sprawdź pracę silnika jak pracuje. Diesel to nie benzyna, drgania są większe.

Jasne zgadzam się z tobą w 100%, jak na razie jestem na etapie godzenia się z wymianą:P Swoją drogą orientuję się ktoś czy wymiana koła dwumasowego uda się zamknąć w 2tys zł? Ewentualnie czy w naszych mondkach możliwa jest podmiana na koło jednomasowe?

wkg 03-04-2018 09:46

Odp: Drgania silnika 2.0 tdci
 
Koło plus zestaw sprzegła to okł 1700 PLN + wymiana 300-500 PLN

Rogallo 03-04-2018 10:26

Odp: Drgania silnika 2.0 tdci
 
własnie znalazłem na allegro za 1500zł pełen zestaw, chyba się skusze. Co do drgań silnika jeżeli drgało by tak przez dwumase to po wciśnieciu sprzegła powinno się uspokoić, ale nic takiego się nie dzieje więc przyczyna musi być inna. Na filmiku w focusie wszystko pięknie i spokojnie bez zbędnych drgań. Swoją drogą mój silnik pracuje równo i dobrze więc nie wiem skąd te drgania. Może to objaw padającego wtrysku?


[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wkg 03-04-2018 12:47

Odp: Drgania silnika 2.0 tdci
 
Wrzuć linka ... to oryginalny LUK czy tez polskie sprzegło, docisk i wysprzęglik STATIM ?

Rogallo 03-04-2018 12:55

Odp: Drgania silnika 2.0 tdci
 
Cytat:

Napisał wkg (Post 2959417)
Wrzuć linka ... to oryginalny LUK czy tez polskie sprzegło, docisk i wysprzęglik STATIM ?

Wysprzęglik i dwumas LUK, sprzęgło tarcza i docisk STATIM, nie wiem co to za firma ktoś coś kojarzy w temacie? LINK PONIŻEJ

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

wkg 03-04-2018 13:01

Odp: Drgania silnika 2.0 tdci
 
Różne są opinie, ludzie pisza, że po kiluset km zaczynają sie wibracje ... ja w to nie wchodze a tez się zabieram za wymiane.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.