Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   LPG (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=105)
-   -   [Ogólne] Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=170481)

domadm 27-11-2012 09:37

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Pamiętajcie też o aspekcie finansowym z punktu widzenia rządu: mimo że gaz jest bardziej ekologiczny (czemu wmawiają nam żeby ogrzewać gazem?), to z punktu widzenia wpływów z akcyzy i VAT lepiej żeby naród jeździł na ON i Pb, koncernom paliwowym też jest to na rękę.
Dlatego podsyca się mit że autogaz jest złem.

Sam jeździłem dwoma autami na gaz (jedna nawet tzw. V generacji - z wtryskiem), niestety instalator nie był orłem i miałem z tym kłopoty, ale widziałem też instalacje zrobione przyzwoicie i faktycznie działały bez zarzutu.
Najlepiej gdyby producenci aut dawali opcję zasilania gazem fabrycznie: mały zbiorniczek na benzynę, i duży na LPG :)

Zoltyy 27-11-2012 10:36

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
MAG: silniki byly projektowane do pracy na benzynie, biorac pod uwage ich wysilenie obecnie i ciecie kosztow balbym sie uzywac EB na gazie. Co do 'swietokradztwa' : na konstrukcjach i wytrzymalosciowce sie nie znam, ale czy ten 0.5 mm kawalek blachy w plycie podlogowej nie pelni zadnej roli w ogolnej sztywnosci nadwozia? Wolalbym sie nie przekonywac kiedy ktos wjedzie mi w tyl.

A SRT na gazie?

Poprosze o jeden, ale juz Lexus IS-F czy BMW M3 tylko w benzynie.

eclipse 27-11-2012 11:39

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
[/QUOTE=domadm;1911716
Najlepiej gdyby producenci aut dawali opcję zasilania gazem fabrycznie: mały zbiorniczek na benzynę, i duży na LPG :)[/QUOTE]



I to jest naprawdę pomysł lecz większość krajów jezdzi (Włosi nawet Niemiaszki ) ale nie na LPG lecz na CNG .Może i u nas się kiedyś rozkręcą i rozbudują sieć bardziej , wtedy nie będzie trzeba zagracać kufra dużymi zbiornikami .
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] Myślę że przy galopujących cenach ropy i benzyny i chęci dogonienia zachodu nastąpi to niedługo.


.

MAG 27-11-2012 11:55

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Zoltyy - co do "kawałka" podłogi - po pierwsze, to my defacto nie usuwamy czesci podłogi, tylko zamieniamy część wyprofilowaną w kształcie schowka, na część zupełnie płaską, więc wg mnie nie ma opcji, zeby czyms takim osłabic w jakikolwiek znaczący sposób tylna część auta (specjalistą nie jestem w tym względzie, ale rozumujac "tak na chłopski rozum", to jesli już, to po zmianie na płaską podłogę wręcz mozna by przypuszczać, że ta tylna część stanie sie sztywniejsza g:D)

Poza tym, ten element jest umieszczony pomiędzy dwiema podłużnicami po bokach, a pasem tylnym i wzmocnieniem idącym za tylną osią, więc to one odpowiadają za odpowiednią wytrzymałość tyłu auta, a nie kawałek blachy pomiedzy nimi.

Co do leszcza IS-F i beemki M3 częściowo sie z Tobą zgodzę.
Sam tez prawdopodobnie bym takiego auta nie "gazował", ale ...

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
;)



eclipse
Zarówno we Włoszech jak i Holandii jeździ zdecydowanie więcej aut napędzanych LPG niz CNG
W Niemczech są to w miarę podobne ilości, ale LPG zaczyna być coraz bardziej widoczne - jesli ktos duzo jeździ po Niemczech, to z pewnościa musiał zauważyć, że liczba stacji z LPG bardzo się w ostatnich latach zwiekszyła i obecnie nie jest problemem znaleźć taką stację.

W stosunku do LPG, CNG ma kilka dużych wad, oprócz ceny instalacji, są to przede wszystkim bardzo cięzkie butle, które nie tak łatwo jak te od LPG zamontować w aucie. Kwestia dostepności samego paliwa jest zależna od danego kraju. Najwiekszą zaletą jest oczywiscie fakt, że CNG jest dużo bardziej proekologiczne niż LPG, które jest przecież pochodną przy produkcji benzyny

Tu u mnie, w Szwecji postawiono własnie na CNG i sporo aut należących do przedsiebiorstw nazwijmy to komunalnych, jeździ właśnie na tym paliwie. Wiekszość firm na tutejszym rynku ma w swojej ofercie przynajmniej jeden model przystowowany fabrycznie do CNG

grizzly 27-11-2012 13:23

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
czy kupowanie auta na kredyt też zatem jest wstydem ?
cytując co poniektórych można nazwać to "kupowaniem czegoś na co mnie nie stać"

czy jeżdżenie 12 letnim Mietkiem S czy Jaguarem też jest wiochą i słomą ? to w sumie też jest jeżdżenie czymś na co mnie normalnie nie stać

sam z gazu korzystał nie będę (bo trochę drażni mnie jego zapach i na podziemny parking by mnie nie wpuścili w firmie) ale sorry panowie argumentacja że to wiocha i słoma z butów jest nie do przyjęcia nie uważacie ?



sl

Rob^ 27-11-2012 13:27

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał grizzly (Post 1911826)
czy kupowanie auta na kredyt też zatem jest wstydem ?
cytując co poniektórych można nazwać to "kupowaniem czegoś na co mnie nie stać"

Tu się nie zgodzę.
Auta kupuję na kredyt lub biorę w leasing bo tak mi się bardziej opłaca :)
W ciągu 3 lat mogę tymi pieniędzmi obracać tak aby "same zarobiły" na ratę za autko :D

liosty 27-11-2012 13:34

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał Rob^ (Post 1911833)
Tu się nie zgodzę.
Auta kupuję na kredyt lub biorę w leasing bo tak mi się bardziej opłaca :)
W ciągu 3 lat mogę tymi pieniędzmi obracać tak aby "same zarobiły" na ratę za autko :D

Zakladając gaz tez sie bardziej opłaca ... :D

grizzly 27-11-2012 13:36

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał Rob^ (Post 1911833)
Tu się nie zgodzę.
Auta kupuję na kredyt lub biorę w leasing bo tak mi się bardziej opłaca :)
W ciągu 3 lat mogę tymi pieniędzmi obracać tak aby "same zarobiły" na ratę za autko :D

Auta gazuję bo tak mi się bardziej opłaca
W ciągu 3 lat mogę tymi pieniędzmi obracać tak aby "same zarobiły" np na browara co 100km


;-P

Rob^ 27-11-2012 13:38

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał grizzly (Post 1911839)
Auta gazuję bo tak mi się bardziej opłaca
W ciągu 3 lat mogę tymi pieniędzmi obracać tak aby "same zarobiły" np na browara co 100km
;-P

Nie no oczywiście :) ... czyli kupując auto na raty i go gazując zarabiamy podwójnie :)

grizzly 27-11-2012 13:39

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
i jeszcze w leasing! potrójnie ! :-))))

eclipse 27-11-2012 14:38

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
i zakładamy....hak i do tego przyczepę .......poczwórnieee......:shock: bo nie musimy robić kursu dwukrotnie .

:p

anwod 27-11-2012 14:57

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Wiocha to dla mnie kupowanie za kilkaset tysiecy samochodu marki premium np x6 bo o tym pisalem i przerabianie go na gaz. Nie wykluczam ze mozna miec fantazje i nawet veyrona przerobic na gaz - kto bogatemu zabroni.
Sam gaz w sobie to absolutnie nie jest wiocha i nigdzie tak nie napisalem.

grizzly 27-11-2012 15:03

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
a kupowanie za kilkaset tysiecy samochodu marki premium np x6 na kredyt to też wiocha?

Zoltyy 27-11-2012 15:11

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Podsumowujac: najbardziej oplaca sie kupic na raty 12 letnie X6 (na 12 letnie raty 0%), przerobic na gaz CNG, a za oszczedzone pieniadze dac w gaz ;)

Na zdrowie.

(Jak dobrze ze kazdemu wolno miec swoje zdanie)

boncio 27-11-2012 16:22

Odp: Różnica w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał grizzly (Post 1911865)
a kupowanie za kilkaset tysiecy samochodu marki premium np x6 na kredyt to też wiocha?

To jest rozsądne myślenie i realne oszczędności. Kredyt lub leasing, zależnie co jest bardziej opłacalne. Ludzie nawet biorą Ferrari w leasing.
Jestem przekonany, że prawie wszystkie X6 są lub były w leasingu, bo jest to bardziej opłacalne niż kupowanie za gotówkę (pomijając, że trzeba ją mieć).
Poza tym czepiliście się benzyny i gazu, a 90% X6 to diesle...

kicaj 29-11-2012 11:05

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
czyli wychodzi że po spłaceniu kredytu możemy kupić 2 nowe auta?? ;)

do czego ta dyskusja zmierza??

boncio 29-11-2012 12:38

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
kicaj a skąd taki wniosek?

kicaj 29-11-2012 21:37

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
bo coraz mniej merytorycznych wypowiedzi a więcej słownych przepychanek...

a auta są i będą gazowane... przez oszczędnych i przez bogatych... silniki 1.0 i 5.0...

na zachodzie gaz to nie przede wszystkim oszczędność - to na drugim miejscu, na pierwszym jest ekologia...

poza tym kupuje się auta w kredycie bo się opłaca bardziej niż za gotówkę, szuka się lepszej oferty, ale jak już pomyśli się o gazie to znaczy ze sknera? to chyba podchodzi pod rozdwojenie jaźni...

faktem jest to że producenci nie kwapią się do LPG - pytanie czemu...
choć i sa wyjątki, np. opel z silnikiem 1.4T

MAG 30-11-2012 10:21

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał kicaj (Post 1913113)
...

poza tym kupuje się auta w kredycie bo się opłaca bardziej niż za gotówkę, szuka się lepszej oferty, ale jak już pomyśli się o gazie to znaczy ze sknera? to chyba podchodzi pod rozdwojenie jaźni...

No tak, to tak samo jak OK jeszt kupowanie diesel'a, bo mniej się wydaje na paliwo niż w silniku benzynowym, no ale gdy ktoś inny do benzynowca zakłada gaz w tym samym celu co tamten kupił diesel'a, to juz jest beeee i wioska, wstyd, dewiacja itp ... g:D

boncio 30-11-2012 15:01

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał kicaj (Post 1913113)
(...)faktem jest to że producenci nie kwapią się do LPG - pytanie czemu...
choć i sa wyjątki, np. opel z silnikiem 1.4T

Ford także oferuje tzw. fabryczne instalacje lpg. Mało tego, takie samochody są w oficjalnym cenniku. Niestety tylko w Niemczech. Piszę tu o Fieście z silnikiem 1,4. Więc w zasadzie kwestią czasu jest wprowadzenie ich do EB, oczywiście znowu w Niemczech...

jarhel74 30-11-2012 20:49

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
No ja bym nie przesadzał z tą ekologią- Niemiec umie liczyć i jeżdzi tym co wychodzi taniej. Dlatego nie kupuje diesla , jeśli robi 15 kkm rocznie (tylko my tak myślimy, kupując 10 latka z przebiegiem 150kkm). 6-7 lat temu przez Niemcy jechałem z mapą , na której były zaznaczone stacje z lpg i oczywiście przejściówką. Odległości między nimi były w granicach 250-300 km. Teraz prawie na wszyskich stacjach jest lpg i to najczęściej z dwoma rodzajami końcówek do tankowania. Niemiec przejmuje się ekologią wtedy gdy ma to wpływ na jego portfel- czytaj jeździ ekologiczym autem płaci niższy podatek.

kicaj 01-12-2012 08:55

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał jarhel74 (Post 1913541)
No ja bym nie przesadzał z tą ekologią- Niemiec umie liczyć i jeżdzi tym co wychodzi taniej. Dlatego nie kupuje diesla , jeśli robi 15 kkm rocznie (tylko my tak myślimy, kupując 10 latka z przebiegiem 150kkm).

z ekologia nie przesadzam - jest duży nacisk od paru lat na to, ale kwestia oszczędności też jest u niemców baaaardzo ważna...
oj potrafią liczyć każdy eurocent...

ostatnio w zakupie kontrolowanym na tvn turbo widziałem, jak pokazali 8-śmio letniego voyagera z silnikiem 2.5 CRDI z przebiegiem jedynie 50000km (pięćdziesiąt tys. km) - nawet moja żona z tego się śmiała... ;)

Cytat:

Napisał jarhel74 (Post 1913541)
Niemiec przejmuje się ekologią wtedy gdy ma to wpływ na jego portfel- czytaj jeździ ekologiczym autem płaci niższy podatek.

niestety nie jest tak pięknie... czuję to po portfelu, że nikt się mnie nie pyta czy chcę być ekologiczny... po prostu muszę być eko, nie ważne ile będzie mnie to kosztowało...

no ale wracając do tematu
wystarczy prosto przeliczyć różnicę w podatku (benzyna ok 100EUR diesel ok 300EUR/rok) róznicę w ubezpieczeniu (OC-AC ok 100-200EUR tańsze w benzynie), koszta przeglądów są podobne obecnie, koszty zakupu - benzyna nowa (lub orawie nowa) - to ok 1000-3000EUR i ceny paliw: diesel ok 1.50EUR/litr benzyna ok 10 centów drożej...
mnie parę lat temu wychodziło że przynajmniej 30kkm/rok trzeba jeździć zeby diesel się zrównał z benzyną, teraz jest trochę mniej, a przy takim przebiegu koszt instalacji LPG zwraca się po ok roku...

konrad_b 01-12-2012 20:51

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał kicaj (Post 1913113)
faktem jest to że producenci nie kwapią się do LPG - pytanie czemu...
choć i sa wyjątki, np. opel z silnikiem 1.4T

a jaki biznes ma producent montując LPG ?
tak naprawdę rynek LPG istnieje w kilku krajach,w tym PL ... więc czy dla tych kilku krajów opłaca się robić silnik pod LPG ?

większość instalacji nawet tych fabrycznych jest dokładane i współpracuje lepiej lub gorzej

w tej chwili LPG oferuje już sporo producentów, nie sa to może fabryczne instalacje, ale przynajmniej zostaje utrzymana gwarancja
nad taką instalacją pracuje VW dla silników TSI, a to znaczy że tylko kwestią czasu jest jak LPG pojawi się w benzynach z bezpośrednim wtryskiem
bo turbo benzyna na LPG nie jest niczym niezwykłym, np silnik VW 1.8T, podobno fiatowskie turbo też się dobrze gazuje

wracając do tematu EB, ja bym jednak poczekał, aż instalacje "się dotrą" aż ludzie nauczą się to montować i serwisować
podobno problem jest też z PL gazem, który dość szybko wykańcza pompy, a jak będzie z wtryskiwaczami ?

kicaj 01-12-2012 22:37

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
są też producenci którzy przystosowują silniki pod LPG choć sami nie bawią się w instalki.

chcieć to móc a koszta też nie duże...

Markoo 04-12-2012 14:14

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał kicaj (Post 1914028)
wracając do tematu EB, ja bym jednak poczekał, aż instalacje "się dotrą" aż ludzie nauczą się to montować i serwisować
podobno problem jest też z PL gazem, który dość szybko wykańcza pompy, a jak będzie z wtryskiwaczami ?

Czy ja czegoś nie wiem ... jakie instalacje masz na myśli ? Konkretnie Fordowski EcoBost ? O ile się nie mylę nie ma do tego instalacji....na dzień dzisiejszy, jakie firmy jaki typ instalacji ??

kicaj 05-12-2012 08:15

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał Markoo (Post 1915341)
Czy ja czegoś nie wiem ... jakie instalacje masz na myśli ? Konkretnie Fordowski EcoBost ? O ile się nie mylę nie ma do tego instalacji....na dzień dzisiejszy, jakie firmy jaki typ instalacji ??

sorki ale to nie ja napisałem, więc nie do mnie pytanie...
nie ma dedykowanych z wtryskiem bezpośrednim, ale są z wtryskiem pośrednim z dotryskiem benzyny...
Vialle obiecywało już 2 lata temu wypuszczenie dla forda i peugeota (a więc i dla BMW) dedykowanych instalek ale nabrali wody w usta od tego czasu... a o instalacji do VAG też nie jest zbyt głośno - więc chyba nie jest to aż taka rewelka.

albo firmy czekają na obejście albo obniżenie kosztów patentowych wtryskiwaczy, albo nie radzą sobie z wtryskiem bezpośrednim. W obu przypadkach zostaje instalka V(?) generacji

dawid 05-12-2012 08:33

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał konrad_b (Post 1913951)
a jaki biznes ma producent montując LPG ?
tak naprawdę rynek LPG istnieje w kilku krajach,w tym PL ... więc czy dla tych kilku krajów opłaca się robić silnik pod LPG ?

większość instalacji nawet tych fabrycznych jest dokładane i współpracuje lepiej lub gorzej

w tej chwili LPG oferuje już sporo producentów, nie sa to może fabryczne instalacje, ale przynajmniej zostaje utrzymana gwarancja
nad taką instalacją pracuje VW dla silników TSI, a to znaczy że tylko kwestią czasu jest jak LPG pojawi się w benzynach z bezpośrednim wtryskiem
bo turbo benzyna na LPG nie jest niczym niezwykłym, np silnik VW 1.8T, podobno fiatowskie turbo też się dobrze gazuje

Mam Fiata Grande Punto z 1.4 Turbo z gazem teraz Fordem jezdzi żona. Zdecydowalem sie zagazowac po wizycie w Holandii gdzie instalacje gazowe sa bardzo powszechne.
Instalacja się już zwróciła, od momentu montażu przejechałem przeszło 40tys. km i jest wszystko ok. Może to moje odczucie ale wydaje mi się że auto ma lepszą elastyczność w zakresie 80-120km/h.
Cieszy też perspektywa że gaz ma stanieć i to nawet wiecej niż 10% więc oszczędności będą jeszcze większe.
Pozdrawiam
Dawid

Rob^ 05-12-2012 08:50

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Ale Fiat Grande Punto z 1.4 Turbo to chyba silnik T-Jet czyli wtrysk wielopunktowy więc instalacje są już dopracowane i dość tanie.
EcoBoost to troszku inna bajka.

dawid 05-12-2012 09:35

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Byc może dokladnych szczegółów technicznych nie znam ;)

kicaj 05-12-2012 10:10

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał konrad_b (Post 1913951)
tak naprawdę rynek LPG istnieje w kilku krajach,w tym PL ... więc czy dla tych kilku krajów opłaca się robić silnik pod LPG ?

kontrargument - a CNG, liczba stacji znikomo mała, a są producenci co budują auta zasilane na ten rodzaj paliwa...
na CNG się opłaca, na LPG już nie? ile stacji ile aut jeździ na LPG a ile na CNG?

Markoo 05-12-2012 16:59

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał kicaj (Post 1915759)
sorki ale to nie ja napisałem, więc nie do mnie pytanie...

Coś poknociłem z cytatami :) sory.
Cytat:

Napisał kicaj (Post 1915759)
ale są z wtryskiem pośrednim z dotryskiem benzyny...

Ej... na pewno ? :) jakie ? Stag AC, ma trochę takich do grupy VW, 400DPI, nad Fordem nie myśli (wg mojej wiedzy).

Valie owszem, ma wtrysk LPG wtryskiwaczami benzynowymi, ale to dla grupy głównie VW i chyba coś z Opla. Nie są popularne, ale są.

Jakby była instalacja, do EB Forda to .... miałbym większą gamę silników do wyboru, a tak to tylko jeden :)

kicaj 06-12-2012 08:23

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
chodziło mi że są instalki gdzie wtrysk LPG jest pośredni pomimo że benzyna jest na bezpośrednim, więc by chłodzić wtryski stosuje się dostrysk.
Jakich firm, nie wiem - nie znam się. Sam szukam na to odpowiedzi, wiem tylko (to znalazłem) że zostały już zagazowane auta z wtryskiem bezpośrednim...
pomijam oczywiście grupe VAGa gdzie Vialle robi dedykowane wtryskiwacze LPG w fazie ciekłej, szkoda że nie rozszerzają oferty...

MAG 06-12-2012 08:58

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał Markoo (Post 1915341)
... jakie instalacje masz na myśli ? Konkretnie Fordowski EcoBost ? O ile się nie mylę nie ma do tego instalacji....

Pisałem już tutaj w wątku, że na stronie Elpigazu w wykazie są dwie instalki opracowane do Ecoboost'a - mają do 2,0 EB 203KM (na liście jest S-Max) i do 1,6 EB 150KM w Focusie

Markoo 06-12-2012 17:47

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał MAG (Post 1916477)
Jakich firm, nie wiem - nie znam się. Sam szukam na to odpowiedzi

Ja też szukam :)
Cytat:

Napisał MAG (Post 1916477)
Pisałem już tutaj w wątku, że na stronie Elpigazu w wykazie są dwie instalki opracowane do Ecoboost'a - mają do 2,0 EB 203KM (na liście jest S-Max) i do 1,6 EB 150KM w Focusie

O ja ślepy... wiem czytałem twojego posta i szukałem a nie znalazłem.... ponownie dzisiaj szukałem i znalazłem :) zwie się to Stella 4DPI, będę dalej drążył temat.

kicaj 07-12-2012 08:17

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tu jest wykaz,
dziwne że jest 203KM a nie ma 240KM...
no i praktycznie to obsługuje tylko grupe VAG ;)

tu jeszcze instalka LPG w silniku 1.6THP (Peugeot/BMW)
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

a tu z tej samej firmy instalka do 1.6 EcoBoost
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

dawid 10-12-2012 09:34

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

kicaj 10-12-2012 13:36

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
cytuję z podanego powyżej artykułu:
"...
Ford zdecydował się połączyć system alternatywnego zasilania autogazem ze sprawdzonym silnikiem 1,6 Duratec (z wielopunktowym, pośrednim wtryskiem paliwa). W duchu liczymy, że w biurach konstrukcyjnych producenta już trwają prace nad zaaplikowaniem napędu LPG nowej rodzinie jednostek EcoBoost z bezpośrednim wtryskiem paliwa,
..."
czyli LPG ale dla silnika wolnossącego a nie ecoboost...
taka instalka to obecnie nie problem...

Markoo 10-12-2012 21:48

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Jednak coś jest, ale generalnie mało jest informacji od ludków którzy je posiadają.... ja to jestem z tych co woli by inni nowości przetestowali :) mowa oczywiście o instalacjach do bezpośredniego wtrysku benzyny.

konrad_b 11-12-2012 19:18

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Cytat:

Napisał kicaj (Post 1915803)
kontrargument - a CNG, liczba stacji znikomo mała, a są producenci co budują auta zasilane na ten rodzaj paliwa...
na CNG się opłaca, na LPG już nie? ile stacji ile aut jeździ na LPG a ile na CNG?

cały czas piszesz o PL, a to jest "ryneczek" na nowe auta

w Niemczech do niedawna CNG był bardziej popularny niż LPG
zresztą auta z fabrycznym CNG to chyba też można policzyć na palcach jednej ręki

Ford ma chociaż jeden model obecnie na rynku ?

CNG było dość mocno promowane chyba ze względów ekologicznych
ale wady tego rozwiązania sprawiły że sie nie przyjęło, tzn rynek wybiera LPG

wojtekeczeczek 09-03-2015 21:29

Odp: Czy warto montować gaz w silnikach 2.0 EcoBoost 203KM i 240KM
 
Ok, panowie do konkretów:

Gdzie można założyć instalację LPG do S-maxa z 2.0 EcoBoost?
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.