Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Przy zapalaniu otwiera się bagażnik (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=238635)

jazzz_ 12-02-2016 12:11

Przy zapalaniu otwiera się bagażnik
 
Tak jak w temacie, przy zapalaniu silnika z tyłu słychać cyknięcie przekaźnika, lekki stuk i puszcza zamek klapy bagażnika. Cholernie wkurzające! Nie zawsze się tak dzieje ale najczęściej jak silnik jest zimny (jakkolwiek nie widzę związku to jednak tak jest).
Czy ktoś miał coś podobnego? Jak to naprawić?

cerkos1 12-02-2016 12:32

Odp: Przy zapalaniu otwiera się bagażnik
 
Witaj,
miałem to samo. Zrobili na gwarancji. Do wymiany jest elektrozamek bagażnika.
pozdr
cerkos

jazzz_ 12-02-2016 12:40

Odp: Przy zapalaniu otwiera się bagażnik
 
Dzięki. Czy we wszystkich modelach 2006-2015 są takie same zamki? Chcę kupić w popularnym serwisie aukcyjnym i nie wiem czy na coś szczególnie muszę zwrócić uwagę.

hand-ball 12-02-2016 13:40

Odp: Przy zapalaniu otwiera się bagażnik
 
Tez tak mialem jak kupilem auto, jakis przeszlo samo, nawet nie pamietam kiedy. Wymienilem akumulator i w sumie wiecej nic nie robilem. Nie wiem czy to wina zamka.

Mario_Mario 12-02-2016 15:21

Odp: Przy zapalaniu otwiera się bagażnik
 
Mnie się wydaje,że skoro to się dzieje w momencie odpalania auta,czyli przy dużym obciążeniu,kiedy to napięcie na akumulatorze spada drastycznie,to system,lub sam zamek z elektromagnesem otwiera się awaryjnie.Kiedy akumulator jest dobry,lub jest lato,takiego spadku napięcia nie ma i wówczas elektromagnes się nie otwiera,lub system nim nie steruje na otwarcie.Podobny patent ma chyba auto z Bawarii,jak się rozładuje akumulator przy zamkniętym aucie,to odblokowuje się zamknięcie bagażnika,aby móc dostać się do auta.

jazzz_ 12-02-2016 18:16

Odp: Przy zapalaniu otwiera się bagażnik
 
OK, faktycznie może tak być, w grudniu jak podczas próby rozruchu tez mi się bagażnik otworzył. Jak naładowałem problem zniknął - dodatkowo przy takim zdarzeniu włączają się awaryjne - może chodzi o akumulator. Podładuję i zobaczymy

Dzięki za wskazówki

Mario_Mario 12-02-2016 18:59

Odp: Przy zapalaniu otwiera się bagażnik
 
Na pewno akumulator.Podłącz miernik i postaw tak,abyś widział go przez szybę,podczas odpalania auta,samo podgrzewanie świec i zauważysz,jak napiecię liniowo maleje,a przy samym rozruchu w ułamku sekundy może spaść nawet do 10,5V,jak słaby akumulator.I wówczas system na pewno wykrywa owy stan napięcia,jako rozładowanie i odblokowuje zamek w bagażniku,oraz jak powiedziałeś,ostrzega światłami.

gwizdzius 12-02-2016 22:05

Odp: Przy zapalaniu otwiera się bagażnik
 
Ja miałem taki problem we wcześniejszym pojeździe (Audi A3). Winowajcą była klamka (elektrostyk), która była już zużyta i przy rozruchu jak auto dostawało lekkiego wstrząsu to się załączało otwieranie na mikrostyku. Z czasem niestety zaczęło się tak dziać w trakcie jazdy, więc prosta wymiana przełącznika rozwiązała problem (czyszczenie nie pomogło).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.