Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Dziwna reakcja na przycisk POWER (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=313136)

beria 19-09-2020 00:46

Dziwna reakcja na przycisk POWER
 
Dzień dobry,

Dziś spotkała mojego "mundzia" dwukrotnie niemiła przygoda. Mianowicie - nie chciał odpalić. Sprzęgło wciśnięte. Przyciskam Start - zapalają się kontrolki, rozrusznik wykonuje dosłownie 2 obroty i wszystko wraca do stanu 0. Druga próba to samo.

Myślę sobie - jakiś paproch wszedł mi pomiędzy pedał sprzęgła i niedocisnąłem go do końca. Więc wciskam sprzęgło w podłogę, start i silnik odpalił. Przejechałem 200km zatrzymałem się na tankowanie i odpalił za pierwszym razem. Kolejne 100km przerwa na MOPie, odpala bez problemu. Kolejny MOP - ponownie takie ćwiczenia, sprzęgło do podłogi - nic. Chwila przerwy (5 minut) - wciskam sprzęgło - odpalił za pierwszym zamachem, ale już do domu przez kolejne 200km nie kusiłem losu. Pod domem STOP. Wszedłem do samochodu i tylko raz spróbowałem - nie odpalił.

1. Wykluczam raczej rozładowany akumulator - bo sam z siebie przy rozładowanym akumulatorze by nie odpalił.
2. Zakładam, że przy pedale sprzęgła (albo gdzieś na lince/wysprzęgliku) jest jakiś czujnik który? No właśnie - jakby zdechł na amen to raczej do domu bym nie dojechał.
3. Drugie podejrzenie to jeden z przekaźników
4. Trzecie to sprzęgło się kończy? (Ledwie 100k km przekroczyłem dziś - a dość uważnie dbam o sprzęgło i w sumie poza staniem w korkach/światłach na sprzęgle nic wielkiego mu nie robię (nie ruszam z piskiem, nie dobijam gazu do podłogi w trakcie jazdy, itp... auto serwisowane zgodnie z książką w Ford Gołębiewski - po przeglądzie jakieś 2-3k km temu.

Nawiążę - dlaczego mam podejrzenie jakiejś zbliżającej się awarii sprzęgła. Podczas jednego z wyprzedzań, miałem wrażenie lekkiego uślizgu sprzęgła. Ale mógłby to być równie dobrze podmuch wiatru od auta z drugiej strony autostrady.

Tylko czy psujące się sprzęgło - dawałoby efekt braku możliwości odpalenia? Na wyświetlaczu nie pojawiał się komunikat typu "wciśnij sprzęgło". Jest weekend a serwis jutro nie ma miejsca.

Więc skromne ostatnie pytanko - czy w ramach uspokojenia własnych nerwów - mogę sprawdzić coś sam? Nie wiem - rozpiąć i spiąć kostki, sprawdzić przekaźniki

Danielo_82 19-09-2020 05:38

Odp: Dziwna reakcja na przycisk POWER
 
Odczytać błędy, jak masz czym, lub kogoś w okolicy.

krystian1410 19-09-2020 07:03

Odp: Dziwna reakcja na przycisk POWER
 
Cytat:

Napisał beria (Post 3282595)
albo gdzieś na lince

nie ta epoka sprzęgło jest hydrauliczne

beria 23-09-2020 10:03

Odp: Dziwna reakcja na przycisk POWER
 
Temat rozwiązany - rozrusznik :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:22.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.