Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Komunikat: "akumulator rozładowany" (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=193696)

logar4 16-11-2013 18:59

Komunikat: "akumulator rozładowany"
 
Witam,
Mam S-max z 2011 roku 1,6 EB (dokładnie ma 2 lata i 5 miesięcy).
od sierpnia (czyli od 3 miesięcy) regularnie pojawia się na wyświetlaczu komunikat "akumulator rozładowany". Pojawia się on jeśli samochód stoi z wyłączonym silnikiem i np gra radio (i wystarczy 1 minuta by komunikat się pojawił). Oczywiście prócz komunikatu nic więcej się nie dzieje, samochód normalnie jeździ i normalnie odpala, bez żadnych problemów nawet jak tydzień postoi.
Diagnostykę rozpocząłem od doładowania aku standardowym prostownikiem automatycznym, nic nie pomogło komunikat nadal się pojawia. Sprawdzałem też czy jest poprawne ładowanie... jest (ASO też sprawdziło). Na ASO sprawdzali aku miernikiem i ten pokazuje albo "doładuj i testuj" albo pokazuje że wszystko OK zużycie 15% (akumulator sprawny na 75%)
Czy ktoś miał coś podobnego ? Nie bardzo chcę kupować nowy aku za 700 na ASO bo nie ma pewności że to pomoże a do tego 2,5 roku dla aku to chyba nie jest zabójczy okres. (samochód ma 40 000 km i jest używany raczej na dłuższych trasach).

Co radzicie ?
jeździć
diagnozować elektronikę w samochodzie w ASO
może jednak kupić nowy aku (jaki, jaka pojemność)?

ASO mówi jeździć i czekać na rozwój sytuacji.

pomóżcie proszę.

Piotr R.

lysyG 16-11-2013 19:02

Odp: komunikat "akumulator rozładowany"
 
A to Ci powiedzieli: Czekać na rozwój sytuacji. Przyjdą pierwsze mrozy i nie odpalisz. Obyś tylko nie jechał gdzieś na ostatnią chwilę.

orion512 16-11-2013 19:20

Odp: komunikat "akumulator rozładowany"
 
Rozumiem że stan klem sprawdziłeś?

U mnie też się czasem pojawia ten komunikat.
Ja go zlewam.
Akumulator zmienię jak mi przestanie odpalać :)

Nie wiem na jakiej podstawie wyświetlany jest ten komunikat.
Czy tylko na podstawie napięcia czy też bardziej inteligentnie i monitorowany jest ładunek. Ale to wymagało by dokładnego pomiaru prądu a niestety nie wiem czy takowy jest dokonywany w smaxach. Jeśli ktoś wie to proszę o informację.

Być może aku dostał trochę większej rezystancji wewnętrznej i pod obciążeniem siada mu napięcie.

Palek_PL 16-11-2013 19:20

Odp: komunikat "akumulator rozładowany"
 
Witam. Mam dokładnie to samo. Wogóle sie tym nie przejmuj. Mi w ASO powiedzieli , że najprawdopodobniej przejeżdżam za krótkie odcinki i alternator nie wyrabia z ładowaniem. Co prawda bo do roboty mam 5min. ;) A elektroniki w smaxie troche jest... Smigam juz 3 rok na tym aku i nic sie nie dzieje...pzdr!

andree74 16-11-2013 19:53

Odp: komunikat "akumulator rozładowany"
 
Miałem takie same komunikaty,samochód normalnie odpalal przez długi okres eksploatacji, aż pewnwgo dnia już nie zapalił...Mam nowy akumulator i brak komunikatów.

maciej 16-11-2013 20:03

Odp: komunikat "akumulator rozładowany"
 
miałem tak jak andree74 - 3 lata jeździłem z tym komunikatem, a pewnego pięknego poranka już nie odpalił i nie dał się naładować :(

Atlis 16-11-2013 22:09

Odp: komunikat "akumulator rozładowany"
 
S-Max z 1.6EB jest wyposazony w system ASS (start&stop) prawda? Jezeli jezdzisz zbyt krotkie odcinki i bardzo rzadko (tydzien postoju piszesz), to akumulator jest czesto rozladowany i dlatego nawet po minucie postoju przy wlaczonym radio wywala niski stan naladowania. Swoja droga ciekawy jestem jak mocno dostal ten specjalny akumulator dla start&stop w p^%du doladowaniem prostownikiem. A jezeli nawet nie dostal, to biorac pod uwage jego charakterystike (krotki czas trzymania naladowania/szybkie ladowanie), to doladowanie go prostownikiem nic nie da. Trzeba autem regularnie jezdzic, powinno byc ok.

logar4 17-11-2013 07:34

Nie na start/stop. Zrezygnowalem przy zakupie.

Wysłane z mojego MZ601 przy użyciu Tapatalka

logar4 17-11-2013 07:45

No i np wczoraj przejechalem 200 km (bez klimy, radio wylaczone, pogoda ladna temp 6 oC czyli tylko swiatla dzienne) i zaraz po wylaczeniu silnika moze ze 20 sekund po ...... radio wlaczone i .... akumulator rozladowany.

Wysłane z mojego MZ601 przy użyciu Tapatalka

tombalt 17-11-2013 09:01

Re: komunikat "akumulator rozładowany"
 
1. Czy prostownik jest solidny czy jakiś marketowy?
2. Czy nie masz podlaczonej jakiejś ladowarki od nawigacji itp?

Miałem w wakacje ten sam komunikat, ale ja jeżdżę bardzo krótkie odcinki. Też myślałem, że jak pojadę 100km to się akku naśladuje... Pomogło dopiero naladowanie starym transformatorowym prostownikiem (waży około 1.5 kg, nie jak te z norauto... )


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.