Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Najczęstsze usterki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=83068)

Fugaz 10-04-2010 07:18

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
u mnie pojawiła się pierdoła, ale strasznie denerwująca. lewa zaślepka od spryskiwacza reflektora nie powraca do swojego stanu spoczynku tylko się wykrzywia i odstaję - czekam na chwilę kiedy ją zgubie.

wacek1 14-04-2010 09:37

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Pisano tutaj cos o podlokietniku. Niby nowy podlokietnik ma jakas blokade. W aucie z 2010 nie zauwazylem zadnej blokady. Podlokietnik suwa sie po magnesach jak pociag po szynach. Mysle, ze wszystkie tak maja i nie maja jakiegos zaczepu na koncu badz zaczepow posrednich.

b@rth 14-04-2010 10:42

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Cytat:

Napisał wacek1 (Post 1413561)
Pisano tutaj cos o podlokietniku. Niby nowy podlokietnik ma jakas blokade. W aucie z 2010 nie zauwazylem zadnej blokady. Podlokietnik suwa sie po magnesach jak pociag po szynach. Mysle, ze wszystkie tak maja i nie maja jakiegos zaczepu na koncu badz zaczepow posrednich.

moja ma ... nie tyle co blokade co jak na maxa pociagniesz w przod to jakby przeskakiwala po jakiejs "zapadce" i nie lata, mocniejsze pchniecie i odchodzi ladnie w tyl, nie mam problemu z latajacym podlokietnikiem

... jak ktos chce zobaczyc jak to u mnie wyglada bede na zlocie w sobote w Krakowie - info w dziale zloty

mayek 14-04-2010 11:01

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Cytat:

Napisał b@rth (Post 1413622)
moja ma ... nie tyle co blokade co jak na maxa pociagniesz w przod to jakby przeskakiwala po jakiejs "zapadce" i nie lata, mocniejsze pchniecie i odchodzi ladnie w tyl, nie mam problemu z latajacym podlokietnikiem

nie boj nie boj to tylko ford przejedziesz 10 razy tym podlokietnikiem i sie zapadka wyrobi :D

b@rth 14-04-2010 19:11

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Cytat:

Napisał mayek (Post 1413631)
nie boj nie boj to tylko ford przejedziesz 10 razy tym podlokietnikiem i sie zapadka wyrobi :D

dlatego ustawilem na "zblokowaniu" i nie ruszam, traktuje jak relikwie, niech dziala jak najdluzej :027:

grzesko 14-04-2010 20:35

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
mam kuge od września 2008, 30 tys km przebiegu i po za tym ze sprzedali mi nowy samochod po naprawach blacharskich to z usterek znalazłem:
1. po duzych mrozach tej zimy zapalila mi sie kontrolka od silnika, w serwisie powiedzieli ze to najprawdopodobniej filt czastek stalych ale nie podpinalem sie do komputera, po ostrej jezdzie kontrolka zgasla, a w serwisie skasowali bledy.
2. pekniety mieszek od lewerka zmiany biegow, moim zdaniem jest zle uszyty i szwy powinny isc w innym miejscu, naszczescie wymiana gwarancyjna i niedlugo bedzie nowy.
3. parujące tylne światła, głownie lewe.
4. dziwnie zaśniedziały znaczek forda na tylnej klapie.
5. od początku zle byl wysterowany sterownik od tylnych szyb i byl problem z zamknieciem tylnej prawej szyby.
6. 2 razy zdarzylo sie ze jeden xenon nie zapalal sie, ale problem wiecej sie nie powtorzył.
7. orginalny klucz do kół nadaje sie tylko do wyrzucenia, postanowilem sam zmienic kola na letnie i klucz nie wiem czemu ma straszny luz i popsulem przez to kilka kapsli na srubach, reszte odkrecilem zwyklym czteroramiennym kluczem i bylo ok.
8. spalanie, hmm... jak motor nie dogrzany to potrafi nawet 13l/100km pokazywac, do oszczednych nie naleze wiec zwykle w miescie pokazuje mi 8,2l/100km. na trasie udalo mi sie kiedys po nocy zejsc do 5,9l/100km ale to nie przekraczajac 2000 obr/min czyli tak do 100km/h.
9. wiecej grzechow nie pamietam, jak mi sie przypomni to napisze ;)

marwar 25-04-2010 12:01

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
mam problem z wlewem paliwa jak wsadze rurke to nie mozna jej wyjac po zatankowaniu i szarpie sie z tym az boje sie ze wlew sie urwie
ma ktos jakis pomysl?

zagor 25-04-2010 12:06

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Cytat:

Napisał grzesko (Post 1414038)
mam kuge od września 2008, 30 tys km przebiegu i po za tym ze sprzedali mi nowy samochod po naprawach blacharskich to z usterek znalazłem:
1. po duzych mrozach tej zimy zapalila mi sie kontrolka od silnika, w serwisie powiedzieli ze to najprawdopodobniej filt czastek stalych ale nie podpinalem sie do komputera, po ostrej jezdzie kontrolka zgasla, a w serwisie skasowali bledy.
2. pekniety mieszek od lewerka zmiany biegow, moim zdaniem jest zle uszyty i szwy powinny isc w innym miejscu, naszczescie wymiana gwarancyjna i niedlugo bedzie nowy.
3. parujące tylne światła, głownie lewe.
4. dziwnie zaśniedziały znaczek forda na tylnej klapie.
5. od początku zle byl wysterowany sterownik od tylnych szyb i byl problem z zamknieciem tylnej prawej szyby.
6. 2 razy zdarzylo sie ze jeden xenon nie zapalal sie, ale problem wiecej sie nie powtorzył.
7. orginalny klucz do kół nadaje sie tylko do wyrzucenia, postanowilem sam zmienic kola na letnie i klucz nie wiem czemu ma straszny luz i popsulem przez to kilka kapsli na srubach, reszte odkrecilem zwyklym czteroramiennym kluczem i bylo ok.
8. spalanie, hmm... jak motor nie dogrzany to potrafi nawet 13l/100km pokazywac, do oszczednych nie naleze wiec zwykle w miescie pokazuje mi 8,2l/100km. na trasie udalo mi sie kiedys po nocy zejsc do 5,9l/100km ale to nie przekraczajac 2000 obr/min czyli tak do 100km/h.
9. wiecej grzechow nie pamietam, jak mi sie przypomni to napisze ;)


W jakim serwisie kupiles autko ? czy o naprawach blacharskich wiedziales i godziles sie na to czy poprostu to niespodzianka od salonu gratis ?

b@rth 25-04-2010 18:41

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Cytat:

Napisał marwar (Post 1422617)
mam problem z wlewem paliwa jak wsadze rurke to nie mozna jej wyjac po zatankowaniu i szarpie sie z tym az boje sie ze wlew sie urwie
ma ktos jakis pomysl?

nie wiem czy dobrze rozumie to co piszesz, ale postaraj sie podniesc pistolet do gory, uniesc go i wtedy dopiero wyciagaj, tak aby te zabki nie mialy o co chaczyc, daj znacz czy o to chodzilo

takitam 25-04-2010 18:50

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
jak słyszycie stuki w tylnym moście to zapraszam do serwisu, jest akcja naprawcza, ja jestem już umówiony, oczywiście trzeba samemu sie dowiadywać, nikt do was nie bedzie dzwonił


ps dotyczy tylko 4x4


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:50.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.