Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Najczęstsze usterki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=83068)

romke13 07-10-2009 21:43

Najczęstsze usterki
 
Witam

Czy ktoś z Was miał problemy z trzeszczącą tapicerką/szybą???drzwi przednie oba i tylne lewe..
Coś stuka i puka podczas ruszania,jazdy i po równym i po wybojach.
Auto ładnie wyciszone więc te trzaski są bardzo irytujące.
Trzaski pojawiły się po przejechaniu około 5500km.
Byłem 2 razy w serwisie,
raz coś smarowali a drugi raz uszczelniali/dociskali?? uszczelki/gumy przy oknie po czym trzaski znów są.
Powiedzieli że to wina owych uszczelek, że nie trzyma szyby.
Czy ktoś spotkał się z takim problemem???? Jak tak to co to było???
I jak sobie z tym poradzili w serwisie, bo zaczynam odnosić wrażenie że próbują tylko olać problem...A niestety znów muszę tam jechać...
Bardzo proszę o pomoc....

KAROLLLAT 07-10-2009 23:18

Odp: Usterki.trzeszcząca tapicerka/szyba????
 
Ja mam to samo. Byłam raz w serwisie, nasmarowali i stwierdzili, że to przeciążenia. Moze i tak, ale wkurzają. Wybieram sie znowu!!!

Jakoob 08-10-2009 10:44

Odp: Usterki.trzeszcząca tapicerka/szyba????
 
Odnośnie egzemplarza, który jest u mnie w domu nie ma takich trzasków jakie opisujecie, ale możliwe przyczyny to:
1. W Kudze wszystkie szyby domykają się automatycznie (przełamanie drugiego oporu na przycisku), jeśli szyba idzie za wysoko i zbyt mocno napręża linkę będą trzaskania linki albo szyby. Spróbujcie uchylić szybę o milimetr od pozycji zamknięte i posłuchać czy nie jest lepiej, tylko uważajcie żeby nie zrobić powodzi w aucie podczas deszczu.
2. Kolejna rzecz co do stuków w środku, może mniej związana z szybą, jednak też uciążliwa, to stukające pasy bezpieczeństwa z tyłu, konkretnie chodzi mi o wtyczkę (nie o gniazdo). Gdy ktoś wysiada wtyczka zostaje na poziomie takim żeby ją łatwo złapać, na poziomie kulki z ogranicznikiem na pasie. Stuka mocno na dziurach o plastikowe boczki drzwi. Rozwiązanie - podsuwamy ręką wtyczkę na wysokość zagłówka, tak żeby płasko leżała na górnej, poziomej części oparcia kanapy.

takitam 08-10-2009 20:07

Odp: Usterki.trzeszcząca tapicerka/szyba????
 
przebieg 3000km, nic nie zgrzyta nic nie trzeszczy , jest super cichutko

romke13 09-10-2009 07:23

Odp: Usterki.trzeszcząca tapicerka/szyba????
 
U mnie te trzaski zaczęły się około 5500km, więc masz jeszcze trochę zapasu:))))
Oczywiście Ci tego nie życzę bo to jest naprawdę frustrujące.

Tak, masz rację przy otwartej nawet troszkę szybie nie słychać tych nieprzyjemnych odgłosów ale za to słychać świst powietrza tak więc i tak źle i tak niedobrze.

Mimo wszystko uważam że tych odgłosów być nie powinno.
W serwisie będą mi wymieniać uszczelki dociskające szybę, ponoć to jest przyczyna????
Mnie się zdaje że jest po prostu luz między szybą a właśnie tymi elementami...
Mam nadzieję że to pomoże, bo tak być absolutnie nie może...
Samochód przez 5500km był cichutki a teraz jakieś trzaski.

Z innych usterek to piszczące hamulce i skrzypiące fotele -> te usterki zostały wyeliminowane.

PS. chodzi o serwis w Bydgoszczy
Pozdrawiam

romke13 26-10-2009 20:28

Odp: Usterki.trzeszcząca tapicerka/szyba????
 
Wymienili uszczelki, pojeździłem dwa tygodnie i znowu to samo.
Czy ktoś z Was spotkał się z takim problemem???
Co to może być???

kubaw20055 27-10-2009 17:56

Odp: Usterki.trzeszcząca tapicerka/szyba????
 
g:okularyFotele skrzypią też w fiestach, focusach, fusionach:one:

KAROLLLAT 28-10-2009 19:22

Odp: Usterki.trzeszcząca tapicerka/szyba????
 
Ja mam to samo i również w Bydgoszczy. Kazali smarować wazeliną!!! Strasznie uciążliwe są te trzaski!

takitam 28-10-2009 21:12

Odp: Usterki.trzeszcząca tapicerka/szyba????
 
za takie pieniądze to wazeliną niech sobie d... posmarują !!! a nie nowe uszczelki !!!
spróbować ich w serwisie namówić na wymianę nowych uszczelek, może to jakaś wadliwa partia tych uszczelek, ja mam kugę w maju zamawianą w sierpniu odbieraną i nic nie skrzypi

romke13 29-10-2009 03:29

Odp: Usterki.trzeszcząca tapicerka/szyba????
 
Mnie wymieniali już te uszczelki, pojeździłem dwa tygodnie i teraz w ten poniedziałek(3dni temu) znów zaczęło trzaskać i to o wiele głośniej niż poprzednio.
Wydaje mi się że te uszczelki się rozciągają pod wpływem temperatury bo trzaski są najmniejsze z rana po zimnej nocy a największe jak wsiadam do samochodu około 14.
Trzeszczy że jak diabli...
Teraz mi mówią że trzeba sprawdzić geometrię drzwi i będą coś tam grzebać.
Prawdę mówiąc to odnoszę wrażenie że oni nie wiedzą co z tym zrobić:(
Ja jeżdżę Kugą o 3 czerwca a trzaski pojawiły się jakoś po 3 miesiącach więc masz jeszcze trochę czasu....
Myślę że w zimie owe trzaski znikną ze względu na temperaturę.
W sumie fajne autko a przez te trzaski cała ucieka.....
ps.a jak się pytam w serwisie czy ktoś ma taki sam problem to mówią że nie,kłamczuchy.
Karolllat,czy mogłbyś podać swój mail to się odezwę i ewentualnie porozmawiamy szczegółowiej.
Pozdrawiam

fuks666 08-11-2009 22:51

Zapraszam na forum dot. usterek jakie występowały w waszej Kudze

Moj samochód ostatnie 6 tyg spędził w serwisie :(
W aucie wykryli usterkę filtra cząstek stałych, którego nie było w całęj europie wiec auto stało i czekało aż się znajdzie, ponadto wymienili:
1.Pułoś tylna 2 szt
2.Przetwornica prądu 12V - 220 V
3.Gumę która odpowiada za przenoszenie wibracji na wydechu

i wiele innych usterek których już nie pamiętam.

Tak dla uściślenia; posiadam Kugę 2.0 (full) którą kupiłem w listopadzie zeszłego roku a do tej chwili ma przejechane 63 000 km.

Nie będę się rozpisywać o tym czy jestem zadowolony czy też nie ale piszcie o swoich problemach z autkiem

TOMAS 09-11-2009 11:59

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Hm to czemu w sygnaturce masz rocznik 2009 jak kupiłes w listopadzie zeszłego roku

takitam 09-11-2009 14:47

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
lampka w bagażniku nie gaśnie od początku, auto zostawione na kilka godzin w serwisie , i nie wiedzą czemu , usterka na dal jest , obecnie z lampki wypieli żarówkę:razz:

reszta ok jak w nowym aucie, taki temat za wcześnie założony, trzeba poczekać z rok może dwa, żeby coś pisać o usterkach

Przemeq 15-11-2009 14:36

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
1-miesiąc, 4000, zaczął się wydawać metaliczny dźwięk przy ok 2 tyś obrotów na 3,4,5.
Następnego dnia w serwisie dowiedziałem się, że to jakaś znana (od 8 października) usterka i kleili jakiś wał klejem od forda.
Po naprawie okazało się, że xenony świecą w dół i nie widać za wiele na trasie, szybko przeprogramowano i już jest wszystko OK.

Mleczkins 15-11-2009 17:15

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Radio, które od początku się wyłączało i tylko w serwisie mogli je włączyć, dopiero teraz mają mi je wymienić, zobaczymy...

agmas 15-11-2009 17:43

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
U mnie posypał się haldex - mechanizm odpwiadający
za przeniesienie napędu na tylną oś. Ogólnie autko jest w porządku.

Przemeq 15-11-2009 18:40

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Witam,

piszcie proszę przebieg i wiek auta - trochę to ułatwi

takitam 15-11-2009 18:44

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Cytat:

Napisał agmas (Post 1289484)
U mnie posypał się haldex - mechanizm odpwiadający
za przeniesienie napędu na tylną oś. Ogólnie autko jest w porządku.

a jak się to objawiało?

agmas 19-11-2009 23:05

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Przy ruszaniu na ślizkiej nawierzchni w momencie dołaczania tylnego napędu słychać straszny łomot dochodzacy z okolic tylnej osi.W serwisie stwierdzili że ustarka jest zdiagnozowana i wystęuje w niektórych egzemplarzach.Coś tam wymienili i dupa. Problem pozostał. Na razie więc nie wiadomo co to dokładnie jest.Czekam na jakąś decyzję co dalej ze strony aso.Auto ma 20000 przebiegu.

kugaFan 30-11-2009 14:51

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Mam Kuge od pażdziernika 2008. Przejechałem 23.000 km. Jak na razie jedyną naprawą była wymiana żarówki postojowej. Reszta bez zarzutu.

szynazychlin 30-11-2009 18:48

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
mam kuge od od czterech miesięcy,trzy razy zdarzyło mi się tak że po zapaleniu silnika pojawił mi sie komunikat:"awaria układu wspomagania" w tym momencie auto chodziło lecz nie było wspomagania kierownicy.po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu wszystko powrociło do normy.Po przeczytaniu innych opini odnosnie przedniego siedzenia(skorzane+elektryka) że niby przy hamowaniu sie rusza,rzeczywiscie u mnie też jest to wyczuwalne i teraz mnie zaczyna denerwować :) bede reklamował zobaczymy co powiedzą.aaa i jeszcze jeden detal jedna z lampek pod lusterkiem jest nieszczelna dostała się do niej woda i jest brudna w srodku,poza tym jestem zadowolony z auta

Kriss1 01-12-2009 09:14

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Cytat:

Napisał szynazychlin (Post 1301429)
mam kuge od od czterech miesięcy,trzy razy zdarzyło mi się tak że po zapaleniu silnika pojawił mi sie komunikat:"awaria układu wspomagania" w tym momencie auto chodziło lecz nie było wspomagania kierownicy.po zgaszeniu i ponownym uruchomieniu wszystko powrociło do normy.Po przeczytaniu innych opini odnosnie przedniego siedzenia(skorzane+elektryka) że niby przy hamowaniu sie rusza,rzeczywiscie u mnie też jest to wyczuwalne i teraz mnie zaczyna denerwować :) bede reklamował zobaczymy co powiedzą.aaa i jeszcze jeden detal jedna z lampek pod lusterkiem jest nieszczelna dostała się do niej woda i jest brudna w srodku,poza tym jestem zadowolony z auta

Jeżeli cofniesz fotel do końca, to tego denerwującego efektu nie ma. Byłem w dwóch serwisach w Wa-wie i krótko mówiąc temat olali. Ponoć tak ma być, bo jest luz na zębatkach i choćby zmienili mechanizm na nowy 1000 razy to i tak efekt pozostanie. Sprawdzałem w salonie w nowym, wystawowym i też tak "pyka" jak się nogami pozapierasz przód i tył. Dałem, więc sobie z tym spokój, ale jak coś poradzisz do daj znać. Pomęczę ich na przeglądzie po 20 tysiach.
pozdro...:564:

dumdum1988 15-12-2009 14:12

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Jak na razie pierwsza usterka i mam nadzieje ostatnia byly wycieraczki. Prawa rozmazywala i robila pasek tak na 20cm. Pierwsza wizyta : Czyszczenie szyby. Niestety bylo jeszcze gorzej bo i druga zaczela rozmazywac. W czasie jazdy w deszczu patrzylo sie jak przez akwarium. Druga wizyta: Wymiana wycieraczek. Zobaczymy czy cos pomoze

takitam 16-12-2009 10:12

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
od kilku dni zaczyna sie zgrzytanie, trzeszczenie itd ;)

hudson 17-12-2009 17:36

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Nie wiem jeszcze czy to usterka ?. Ale dzisiaj miałem przypadek, że po włączeniu przycisku POWER i odczekaniu kilku sek. i ponownym wciśnięciu samochód nie odpalił ?. Światła świeciły dalej. Powtórka i to samo. I tak z pięć razy i w końcu zaskoczył. Samochód stał kilka godzin na mrozie, czy to może być przyczyną, że może świeca jeszcze potrzebowała dłuższego czasu (choć już nie świeciła), czy to jednak jakaś usterka ? Czy mieliście coś podobnego ?, bo nie wiem czy to zgłaszać do servisu ?

maluch 17-12-2009 18:26

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Przy następnej wizycie poproś o sprawdzenie historii błędów - czasem mimo, że "check" się nie zaświeci jakieś ślady zostaną.

Kriss1 17-12-2009 22:55

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Cytat:

Napisał hudson (Post 1312246)
Nie wiem jeszcze czy to usterka ?. Ale dzisiaj miałem przypadek, że po włączeniu przycisku POWER i odczekaniu kilku sek. i ponownym wciśnięciu samochód nie odpalił ?. Światła świeciły dalej. Powtórka i to samo. I tak z pięć razy i w końcu zaskoczył. Samochód stał kilka godzin na mrozie, czy to może być przyczyną, że może świeca jeszcze potrzebowała dłuższego czasu (choć już nie świeciła), czy to jednak jakaś usterka ? Czy mieliście coś podobnego ?, bo nie wiem czy to zgłaszać do servisu ?

Od września miałem podobny przypadek 4-5 razy. Zwłaszcza po długim postoju (kilka godzin). Tak jakby po wciśnięciu POWER wszystko się zblokowało na kilkanaście sekund i nic nie możesz zrobić - ani odpalić ani wyłączyć (na desce tylko komunikat wciśnij sprzęgło to odpalisz - wciskasz i du.a). Zgłaszałem problem w serwisie i nic nie znaleźli (albo nie chcieli znaleźć). Ciężko udowodnić... Podobnie miałem z wyieraczkami (dokładnie czujnik deszczu)- nawet przyjechałem i pokazałem w serwisie, to kazali sie umówić na następny dzień, a jak przyjechałem to wszystko grało, a na kompie bezbłędnie... Powoli przyzwyczajam się do kilku podobnych usterek, które dolegają mojemu egzemplarzowi. Ponieważ nie jestem specjalisą dlatego tylko zasugerowałem serwisantom, że może jest jakiś feler z modułem sterowania (czytając forum, zauważam powtarzalność niektórych usterek). Bo jak wytłumaczyć wieszające się radio, przycisk POWER, czy czujnik deszczu :?:
Wcześniej dokładnie opisywałem powyższe hmm "niedogodności" - tak o już nazywam.

andyvip 23-12-2009 21:20

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
A ja mam problem ponizej -10 stopni temp. silnika szaleje. Dogrzeje do 90 stopni i stoje w korku to spada do 60 stopni- normalnie termostat wody ale w serwisie powiedzieli ze wszystko ok. (oczywiscie sprawdzili jak bylo +2 stopnie na polu) co za dupki, powiedzieli ze to "comol rail" i tak ma byc hahahaha
żenada

Mleczkins 23-12-2009 22:00

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Chyba normalne, że silnik przy takich temperaturach długo się nagrzewa, a w korku schładza...............

Pastoo 24-12-2009 08:08

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
W przypadku diesla to chyba normalne... po prostu te diesle tak mają...

marsag 24-12-2009 11:39

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Cytat:

Napisał Kriss1 (Post 1312643)
Od września miałem podobny przypadek 4-5 razy. Zwłaszcza po długim postoju (kilka godzin). Tak jakby po wciśnięciu POWER wszystko się zblokowało na kilkanaście sekund i nic nie możesz zrobić - ani odpalić ani wyłączyć (na desce tylko komunikat wciśnij sprzęgło to odpalisz - wciskasz i du.a).

Mam tę samą ... niedolegliwość, trzeba wyłączyć rozruch i ponownie włączyć.
Sam nie wiem, czy chcę żeby "spece" w serwisie mi pół deski rozebrali żeby sprawdzić co jest przyczyną. Tym bardziej że Kuga jest stosunkowo nowym modelem i jego usterki / wady / niedociągnięcia dopiero wychodzą.

takitam 24-12-2009 12:23

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
a u mnie radio dziś umarło, świeci a nic nie gra:roll:

skarb 26-12-2009 14:49

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
U mnie pomimo +8 C wczoraj w Łodzi termometr w autku pokazywał -4C.

Po jakiejś 1/2 h znormalniał.

Nie zbadane są wyroki wielkiego Barrego :D

Mleczkins 26-12-2009 14:51

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Cytat:

Napisał takitam (Post 1317517)
a u mnie radio dziś umarło, świeci a nic nie gra:roll:

UUU, no to świetnie.
Miałem/mam to samo.
Już o tym pisałem.
Radio zdycha, w serwisie je odblokują a za jakiś czas znowu zdechnie...
Nie są w stanie tego naprawić...

Pisz co będzie dalej u Ciebie.

takitam 28-12-2009 20:00

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Cytat:

Napisał Mleczkins (Post 1318226)
UUU, no to świetnie.
Miałem/mam to samo.
Już o tym pisałem.
Radio zdycha, w serwisie je odblokują a za jakiś czas znowu zdechnie...
Nie są w stanie tego naprawić...

Pisz co będzie dalej u Ciebie.


nie wiarygodne ale prawdziwe, radio się samo naprawiło :619:

jaro8 12-01-2010 23:13

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
U mnie wysiada napęd na tylne koła. Na parkingach jest teraz dużo śniegu więc przeważnie parkuję tam gdzie autami z niższym zawieszeniem nie ryzykują. Tak gdzieś trzy, cztery minuty pięknie obraca Kuga wszystkimi kołami i po tym czasie tylko ciągnie przód. Postoi auto jakieś parę godzin i znowu jest napęd na wszystkie koła. Tak od trzech dni. Czy ktoś coś takiego zauważył u siebie ?

emare37 13-01-2010 07:21

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Jak tak czytam te opinie to mi sie odechciało tego auta. Jednak ford potwierdza, że jego samochody sa usterkowe i tyle. Raczej nie zdecyduje się na zakup. Szkoda nerwów za tyle pieniędzy.

taju25 13-01-2010 16:08

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
A z innym będzie lżej i łatwiej.
Najlepsze te auta,którymi nie jeździmy i nie mamy.

Mleczkins 13-01-2010 16:46

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Znajomy kupił ostatnio Passata, elektronika zaczęła się sypać po miesiący nawet odpalić nie mógł... Nie ma reguły.

Moja Kuga bezawaryjnie 15k km jak na razie.

jaro8 14-01-2010 09:23

Odp: Usterki występujące w Kudze
 
Pisałem wcześniej o psującym się tylnym napędzie.
Już się naprawił sam. Pojechałem na zaśnieżone bezdroża i dałem ostry wycisk Kudze.
Wszystko działa jak należy. No i radio też mi zamilkło na pół dnia, ale samo ożyło.
Może to i nie głupie auto. Pewnie jakaś "zaawansowana kosmiczna elektronika" tam siedzi. Sama diagnozuje się i naprawia.
Kuga to taki komp pecet. Jak zawiesi się to trzeba wyłączyć i włączyć. Z Kugi trzeba wysiąść spalić papierosa i wsiąść.
A tak w ogóle to jestem zadowolony z tego auta. Pomimo nie typowo zimowych opon w tęgim śniegu i ślizgawce radzi sobie całkiem nieźle. Kontrola trakcji działa błyskawicznie i daje duże poczucie bezpieczeństwa.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.