Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Belki i bagażnik dachowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=284096)

oslowek 27-07-2018 12:19

Belki i bagażnik dachowy
 
Cześć,
czy ktoś dysponuje może w Poznaniu lub okolicach w terminie 18.08 - 02.09.2018 wolnym boxem dachowym wraz z belkami dedykowanymi do mondeo mk5 kombi ze zintegrowanymi relingami dachowymi i chciałby za rozsądną kwotę wypożyczyć?
I belki i box zabezpieczane przed kradzieżą i solidnie wykonane, aby nie odfrunęły na autostradzie.
Jednak mk5 kombi z elektryczną klapą to, w porównaniu z poprzednim mk4 kombi, bardzo małe auto na wyjazd wakacyjny :-(
Ktoś coś?

the_eagle 28-07-2018 17:46

Odp: Belki i bagażnik dachowy
 
Jak byś jechał w okolice Wawy to mogę ci oryginalne belki pożyczyć za free...właśnie 18-19 VIII będę pewnie juz w domu. Natomiast co do "bardzo małe auto w porównaniu do MK4 kombi"...to różnica jest jakieś 50-60l wiec to raptem 10% i to do wysokości okien... Nie wiem jaką masz rodzinę ale ja z 3 kobietami (2 córki i żona) ;) jakoś na 2 tyg się mieścimy. Trzeba po prostu nie zabierać bzdur na wyjazd i nauczyć się pakować ... Do samolotu kiedyś się pakowałeś i co też brałeś 500l bagażu? ;) Droga impreza :)
Ja kupiłem tylko dlatego kombi bo młodsza córka jeszcze jeździła w wózku a teraz ma już 4.5 roku i kombi uznaje za za duże dla nas auto...

oslowek 28-07-2018 18:55

Odp: Belki i bagażnik dachowy
 
Dzięki za propozycję, ale jadę w drugą stronę niż W-wa.
A auto jest jednak sporo mniej pakowne dla 4 osobowej rodziny, która jeżdzi pod namiot. Wierz mi. Zwłaszcza, gdy klapa jest elektryczna i czując opór nie zamknie się. W mk4 klapą ręcznie dociskałem wszystko. Wykorzystywałem każdą szczelinę bagażnika i światło nie przenikało nigdzie :-) W mk5 no cóż - chcemy jechać pod namiot, to bez boxu już się nie obejdzie.

truuski 30-07-2018 22:10

Odp: Belki i bagażnik dachowy
 
Może to być oczywiste, ale na wszelki wypadek napiszę:
Wyjmij podłogę i styropianowe wkładki - bagażnik znacząco się powiększa.
Zostawienie rolety w domu i łapanie górnej warstwy gumą, lub siatką też pomaga :)

Już prawie kupiłem boxa, ale okazało się te manewry znacząco zwiększają przestrzeń

ohen 06-05-2019 08:32

Odp: Belki i bagażnik dachowy
 
Cześć.
Czy bagażnik Kod produktu:1809110 (FORD) jest z rowkami czy bez? Czy uchwyty THULE ProRide 591 da się na niego zamontować? Ma ktoś taki zestaw i może się podzielić opinią?
Pozdrawiam
M.

redhot 06-05-2019 20:47

Odp: Belki i bagażnik dachowy
 
Cytat:

Napisał ohen (Post 3127238)
Cześć.
Czy bagażnik Kod produktu:1809110 (FORD) jest z rowkami czy bez? Czy uchwyty THULE ProRide 591 da się na niego zamontować? Ma ktoś taki zestaw i może się podzielić opinią?
Pozdrawiam
M.

Belki z rowkami , uchwyty Thule (inny model ale to bez znaczenia) montują się szybko i bez problemów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:05.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.