Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Transit i Tourneo Courier (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=192)
-   -   [Transit Courier] DPF w silniku 1,5 Duratorq (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=305201)

arturmsi 23-01-2020 10:46

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
1.6 nie miał problemów z dpf, 1.5 tdci też nie ma bo ma blisko filtr w komorze silnika od razu za turbo. Chyba dostrajajac silnik do euro 6.2 cos schrzanili...bo nie widzialem jak wyglada pod maska nowy 1.5 z norma 6.2, ktos wie czy to blizniacza konstrukcja?

jaceks 27-01-2020 12:55

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Cytat:

Napisał Rafał K. (Post 3215747)
Dzisiaj odbyłem rozmowę z Miejskim Rzecznikiem Praw Konsumenta, odesłał mnie tam UOKiK. Sprawa wygląda następująco: Każdy klient w ramach rękojmi może domagać się wymiany wadliwego towaru na taki sam, nowy. Jeśli wymiana nie przyniesie efektu to można odstąpić od umowy kupna. Czekam więc aż pojawi się po raz czwarty ta sama usterka i zwrócę się wtedy do sprzedawcy na piśmie. W ramach rękojmi trzeba zwracać się do dealera, który samochód sprzedał( wystawił fakturę). W moim przypadku bedzie to bardziej skomplikowane bo auto jest w leasingu. Rzecznik obiecuje jednak pomoc, jeśli dojdzie do takiej sytuacji. Ciekawe kiedy ( chodzi o datę ) Ford ogłosił akcję serwisową. Prawo konsumenckie mówi też o " Podstępnym wprowadzeniu w błąd" kupującego.

przeczytaj umowę-zamówienie pojazdu jaki kupiłeś od dealera.
każda ma zapis, że rezygnujesz z rękojmi.

Rafał K. 28-01-2020 23:47

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Czytałem Umowę - zamówienie. Nie ma tam takiego zapisu.

jaceks 31-01-2020 13:57

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
to próbuj
za rękojmie odpowiada dealer, za gwarancje - importer czyli Ford Polska.
ze zrozumiałych względów, nie będą chcieli dać Ci w zamian nowego auta.

Rafał K. 31-01-2020 23:53

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Domyślam się, że łatwo nie będzie. Dlatego poprosiłem o pomoc instytucję do tego powołaną. Prawo konsumenckie stoi po mojej stronie, a Ford bardzo dokładnie opisał usterkę występującą w tym aucie, przestrzegając przed ignorowaniem jej. Skoro serwis nie jest w stanie, wbrew zamieszczanym informacjom jej usunąć, to muszą wziąć na siebie odpowiedzialność. Żaden klient nie zdecydował by się na zakup auta, wiedząc o tym, że posiada ono usterkę mogącą doprowadzić do poważnych uszkodzeń silnika i jego osprzętu. Kupując samochód dopytywałem szczegółowo o ten silnik. Oczywiście sprzedawca go zachwalał. Polecił ( po koleżeńsku) wymienić wcześniej olej silnikowy. Sugerował wymianę przy 5 tys. km. jeśli chcę długo i bezproblemowo auto użytkować. Nie zdążyłem - przy 4.400km nastapiła pierwsza awaria. Z perspektywy czasu uważam, że wiedząc o występującym w tym silniku problemie próbował " odwlec w czasie" jego objawy. Z całą pewnościa w chwili sprzedaży auta wiedział o ogłoszonej przez Forda akcji serwisowej, ale nie poinformował mnie o niej. List z wezwaniem na akcję serwisową otrzymałem już po wystąpieniu awarii. Dlatego ciekaw jestem kiedy Ford ogłosił akcję serwisową 19B19. Może ktoś wie? proszę o informację, może być na priv.

denon2000 03-02-2020 07:01

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Jeśli kupiłeś na działalność gospodarczą to prawo konsumenckie nie stoi po twojej stronie.....

Rafał K. 03-02-2020 11:26

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Użytkuję samochód do celów służbowych i prywatnych, zgodnie z jego przeznaczeniem. Dlaczego prawo konsumenckie nie miało by mieć zastosowania w moim przypadku? Proszę, denon 2000 - uzasadnij swoje stwierdzenia. Jakaś podstawa prawna? Specjalne wyłączenia? Czy po prostu, nie - bo nie? To tak samo jak ze stwierdzeniem, że umowa zawiera adnotację o rezygnacji z rękojmi?

jaceks 03-02-2020 13:02

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
róznica jest taka, że jeśli kupięś auto na firmę, z fakturą i nipem to nie jesteś konsumentem tylko przedsiębiorcą. nie obowiązuje tu kodeks cywilny tylko prawa handlowego.

trwają jakieś legislacyjne przepychanki, aby jednoosobowe działałności mogły być traktowane jako konsumenci.

Rafał K. 03-02-2020 16:44

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
" Jakieś legislacyjne przepychanki" to uchwalona w dniu 31 lipca 2019r" Ustawa o zmianie niektórych ustaw w celu ograniczenia obciążeń regulacyjnych." Przepisy te wejdą w życie z dniem 1 czerwca 2020r. Zrównuje ona uprawnienia osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą z uprawnieniami konsumentów. Warunkiem jest charakter wykonywanej działalności gospodarczej.

Odnoszę wrażenie, że niektóre wpisy na tym forum mają za zadanie zniechecanie osób niezadowolonych z produktów firmy Ford od podejmowania jakichkolwiek działań ; ).

Rafał K. 08-02-2020 00:03

Odp: DPF w silniku 1,5 Duratorq
 
Nie trzeba było długo czekać. Dzisiaj przy przebiegu 13587km zaświeciła się znów kontrolka wymiany oleju. Poprzedziły ją silne szarpnięcia silnikiem po których auto będące na biegu jałowym zgasło na skrzyżowaniu pod światłami. Nie podczas ruszania, tylko na postoju. Gdy uruchomiłem silnik, sytuacja się powtórzyła. Zjechałem na najbliższy parking i zgłosiłem awarię w assistance. Za niecałe pół godziny laweta zabrała auto. Brawo dla assistance za szybkie załatwienie sprawy. Zobaczymy jutro, czy równie szybko zorganizują auto zastępcze.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.