Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Diesel (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=139)
-   -   [2,0 TDDi] 115km Brak mocy, po ponownym odpaleniu moc wraca ... (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=133027)

marko1986 13-06-2011 16:20

115km Brak mocy, po ponownym odpaleniu moc wraca ...
 
Witam posiadam mondeo mk3 TDDI 115hp, i mam ostatnio problem.
Kiedy wyjadę z domu przejadę jakieś ok. 5 z 10 kilometrów które jadę do pracy, i czuję że samochód traci moc, nie przyspiesza jak normalnie przyspieszał, jest mułowaty. A najdziwniejsze jest że kiedy wyłącze motor i za chwilę odpalę z powrotem to wszystko jest ok. Czy ktoś wie w czym tkwi problem. I czy jakiś związek z tym może mieć głośno działająca pompa paliwowa pod samochodem...

matrog19 13-06-2011 19:41

Odp: TDDI 115km Brak mocy, po ponownym odpaleniu moc wraca ...
 
A kopci? Jak tak to może to być zacinający się egr. Miałem tak w mk2, że jak zamuliło to zgasiłem i odpaliłem i moc wracała. Nieraz było tak, że ja miałem na 5tce gaz w podłodze i 130km na liczniku, potem odpaliłem ponownie i szedł dalej

marko1986 13-06-2011 21:22

Odp: TDDI 115km Brak mocy, po ponownym odpaleniu moc wraca ...
 
Zapomniałem dodać że egr
zaślepiony

kiziak15 01-03-2013 21:38

Odp: TDDI 115km Brak mocy, po ponownym odpaleniu moc wraca ...
 
Witam! Chciałbym się podłączyć do tematu i go troche odkopać bo ja mam ten sam problem. Otóż odpalę motor wszystko ładnie, ma moc jak trzeba, nagle w niespodziewanym momencie brak kopa, wciskam gaz do dechy a on wogóle nie jedzie. Po zgaszeniu i ponownym odpaleniu moc jest jak w nowo narodzonym. Nie wiem o co chodzi już temu samochodowi.

wojtekp27 01-03-2013 23:47

Odp: TDDI 115km Brak mocy, po ponownym odpaleniu moc wraca ...
 
Cytat:

Napisał matrog19 (Post 1668663)
A kopci? Jak tak to może to być zacinający się egr. Miałem tak w mk2, że jak zamuliło to zgasiłem i odpaliłem i moc wracała. Nieraz było tak, że ja miałem na 5tce gaz w podłodze i 130km na liczniku, potem odpaliłem ponownie i szedł dalej

egr działa głównie przy wolnych obrotach

Bump:
Cytat:

Napisał marko1986 (Post 1668562)
Witam posiadam mondeo mk3 TDDI 115hp, i mam ostatnio problem.
Kiedy wyjadę z domu przejadę jakieś ok. 5 z 10 kilometrów które jadę do pracy, i czuję że samochód traci moc, nie przyspiesza jak normalnie przyspieszał, jest mułowaty. A najdziwniejsze jest że kiedy wyłącze motor i za chwilę odpalę z powrotem to wszystko jest ok. Czy ktoś wie w czym tkwi problem. I czy jakiś związek z tym może mieć głośno działająca pompa paliwowa pod samochodem...

:p nawet bardzo duży :D po coś w końcu ona tam jest :wink: sprawdź jeszcze filtr paliwa ;)

jurek1306 02-03-2013 08:24

Odp: TDDI 115km Brak mocy, po ponownym odpaleniu moc wraca ...
 
miałem podobny problem nagle przestawał reagować na pedał gazu po ponownym odpaleniu wszystko wracało do normy okazałosię że pedał gazu jest do wymiany po wymianie jak ręka odją

MAXIMUSS 10-04-2013 06:41

Odp: TDDI 115km Brak mocy, po ponownym odpaleniu moc wraca ...
 
Witam ja tez mam takie objawy.gdzie mozna kupic ten pedal gazu tam sa jakies czujniki?

Bump: czy komus tez pomogla wymiana pedalu gazu?

Garbojad 13-04-2013 22:26

Odp: 115km Brak mocy, po ponownym odpaleniu moc wraca ...
 
Obawiam się że problem może być bardziej zaawansowany lub banalnie prosty ; od prostego przekaźnika pod akumulatorem do sterownika pompy wtryskowej włącznie, niestety nie potrafię pomóc na obecną chwile gdyż walczę z tym samym problemem już od paru tygodni. Obecnie samochód pojechał w traske i po 150 km zastrajkował, zaczął się dusić i tracić moc tak więc horror trwa. do tej pory zrobione: wymiana filtra paliwa czyszczenie kolektora zaślepienie egr wymiana wstępnej pompy paliwa . Jutro biorę się za ten przekaźnik pod akumulatorem.

Wojtekrr 03-11-2019 10:03

Odp: 115km Brak mocy, po ponownym odpaleniu moc wraca ...
 
Cytat:

Napisał GARBOJAD (Post 1995699)
Obawiam się że problem może być bardziej zaawansowany lub banalnie prosty ; od prostego przekaźnika pod akumulatorem do sterownika pompy wtryskowej włącznie

Witam,
Czy w końcu coś pomogło, czy jednak auto zostało sprzedane, zezłomowane?

gibaj 03-11-2019 10:14

Odp: 115km Brak mocy, po ponownym odpaleniu moc wraca ...
 
wystawiony na sprzedaż w dziale


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.