Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2014-2018] Zmiana rozmiaru opon i felg (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=269854)

sikorsky93 18-09-2017 19:20

Zmiana rozmiaru opon i felg
 
Cześć,
szykuje się do kupna zimówek na najbliższy sezon. Obecnie mam założone kapcie w rozmiarze 215/50/R17. Na zimę chciałbym przejść na 205/55/R16. (chyba nie będzie żadnego problemu ??? jeśli tak to proszę o wyjaśnienie ) Moje pytania są następujące,
-Co z czujnikami ciśnienia które są w tych oponach letnich? Czy do kompletu zimowego muszę dokupić drugie czujniki?
-Auto jest tegoroczne, czy opony muszę wymieniać w ASO?
- Jak wygląda oferta ASO na opony, jakie tam mają opony i w jakich cenach?

Jest to moje pierwsze tak nowe auto i nie mam zupełnie pojęcia jak to wygląda w przypadku zmiany opon. :oops:


Pozdrawiam

slawek-kali 18-09-2017 19:24

Odp: Zmiana rozmiaru opon i felg
 
Do nowych felg musisz dokupic czujniki, inaczej bedzie widoczny blad na wyswietlaczu.

Oczywiscie kol nie musisz wymieniac w ASO.. mozesz gdzie dusza woli..

Pytaj w ASO ;)

Najprosciej zamowic zestaw felga+czujnik+opona w necie.. wtedy zwykly mechanik lub samemu i po sprawie.

sikorsky93 18-09-2017 19:36

Odp: Zmiana rozmiaru opon i felg
 
Czyli jak kupie felgi 16 dedykowane dla Forda nie powinno być żadnych problemów?
Możesz mi podesłać na PW jakiś link do takiego zestawu, bo szukam i nie mogę znaleźć.
Zastanawiają mnie te czujniki, czy jest sens je kupować. Ktoś doradzi?

boncio 19-09-2017 15:10

Odp: Zmiana rozmiaru opon i felg
 
Podjedź lub zadzwoń do ASO i zobacz jakie mają promocje na zestawy kół (alu lub stalowe+opony+czujniki).
A nawet jest broszura w necie :) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Od 773PLN za sztukę

sikorsky93 19-09-2017 15:36

Odp: Zmiana rozmiaru opon i felg
 
No tą broszurę właśnie dziś odnalazłem na stronie Forda. Kupując na własną rekę bez czujników wyszlo by jakieś 1000zł taniej. Nokiany po 300zł za sztukę daje nam 1200zł, plus felga stalowa za 175zł nową już się kupi.
Cały czas mnie zastanawia czy jest sens kupować na zimę te czujniki.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
jak sprawdzić czy ten czujnik będzie do mojego Forda? Niby się łapie w tych widełkach rocznikowych co tam są podane.

bastek_s 20-09-2017 08:12

Odp: Zmiana rozmiaru opon i felg
 
Jak kupowałem drugi komplet kół - kupiłem również czujniki, nie chciałem abym komputer ciągle sygnalizował błędy.

upupaepops3103 20-09-2017 10:43

Odp: Zmiana rozmiaru opon i felg
 
Czujniki możesz kupić używane - nie jest to duży wydatek.
Jeśli zaś nie będzie Cię denerwowała kontrolka na desce rozdzielczej - możesz jeździć bez nich.

delvegasmk3 20-09-2017 12:58

Odp: Zmiana rozmiaru opon i felg
 
Ja znowu mam na lato 215/50/R17 i tak się zastanawiam chciałbym na zimę zmienić same opony żeby czujniki plus felga została. Mogę założyć oponę węższą np 205 co wtedy z profilem 50 czy 55?

sikorsky93 20-09-2017 19:04

Odp: Zmiana rozmiaru opon i felg
 
Cytat:

Napisał upupaepops3103 (Post 2860867)
Czujniki możesz kupić używane - nie jest to duży wydatek.
.

a jeśli pochodzą od bitego auta mogą być uszkodzone i tego nie sprawdzisz. Raczej do reklamacji tez sie nie nada wtedy.

Orientuje się ktoś czy czujniki ciśnienia od foki mk2 będą pasować do foki mk3fl? Nigdzie nie moge znaleźć z takiej informacji.

weuek 21-09-2017 06:46

Odp: Zmiana rozmiaru opon i felg
 
Cytat:

Napisał sikorsky93 (Post 2861076)

Orientuje się ktoś czy czujniki ciśnienia od foki mk2 będą pasować do foki mk3fl? Nigdzie nie moge znaleźć z takiej informacji.

Focus mk2 nie miał czujników ciśnienia w felgach (w żadnej wersji).


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.