Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Bardzo ciężka praca lewarka skrzyni biegow (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=315145)

Piotrus! 27-11-2020 19:31

Bardzo ciężka praca lewarka skrzyni biegow
 
Witam.
Sprawa dość dziwna. Focus MK1 1.8tddi po zmianie z silnika 1.8tdci. Auto posiadam z 5 lat, po kupnie auta był wymieniony silnik, wszystkie płyny i oleje wymienione. Od 3 lat jak temp na dworze była bliska 0' to bardzo ciężko chodziły biegi. Po paru min jak silnik chodził czy ujechani z 500m wszystko było już ok. 3 dni temu naszło natchnienie wymiany oleju (zbliżają się zimne noce i zaś walka z skrzynia) wymieniony olej na jeden z "tańszych".
Zrobił się bałagan. Po ujechaniu 2km dosłownie młotkiem trzeba wbijać biegi. Tata ma problem żeby go wbić (po 10 wbiciach biegu już zaczyna ręką boleć). Wymieniony olej na odpowiedni z specyfikacja m2c200c. Zrobione z 20 km i jest delikatna poprawa. Dosłownie delikatna....

Szukając po forum i nie tylko nie spotkałem się z takim przypadkiem.
Skrzynia na złom i nowa?
Linki od lewarka do skrzyni całe i 0 problemów z nimi.

Pomóżcie bo ja już ręce rozkładam...

Fulara 27-11-2020 19:41

Odp: Bardzo ciężka praca lewarka skrzyni biegow
 
zalej olej zgodny ze specyfikacją forda a nie jeden z tańszych

hipol ? specyfikacja + marka. asmoil, fuchs, millers.

Piotrus! 27-11-2020 21:45

Odp: Bardzo ciężka praca lewarka skrzyni biegow
 
Jest zalany Ravenol taki jak z tego linku.
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Przed tym olejem tata zalał z specyfikacja VW (taki mi został z mojego auta) i stwierdził że będzie ok. A nie było, po 2km jak pisałem zaczęły się właśnie problemy. Oczywiście auto wróciło od razu do garażu, zlałem olej ten zamówiłem i dalej jest tak samo jak po tamtym oleju właśnie.

Fulara 27-11-2020 21:58

Odp: Bardzo ciężka praca lewarka skrzyni biegow
 
zalej 75w-80

Piotrus! 27-11-2020 23:16

Odp: Bardzo ciężka praca lewarka skrzyni biegow
 
I to napewno pomorze? Bo objaw jest dziwny a i czy ciepły czy zimny to noga trzeba wbijać biegi. Czy poprostu lepiej szukać drugiej skrzyni.....

luckyboy 28-11-2020 07:10

Odp: Bardzo ciężka praca lewarka skrzyni biegow
 
Cytat:

Napisał Fulara (Post 3299441)
zalej 75w-80

To nic nie zmieni.

luckyboy 28-11-2020 07:12

Odp: Bardzo ciężka praca lewarka skrzyni biegow
 
Czy na wyłączonym silniku biegi też wchodzą z oporem??

Fulara 28-11-2020 07:51

Odp: Bardzo ciężka praca lewarka skrzyni biegow
 
jak ma wlany hipol to ja bym zaczął od oliwy

damianisko5 28-11-2020 08:21

Odp: Bardzo ciężka praca lewarka skrzyni biegow
 
Cytat:

Napisał Piotrus! (Post 3299454)
I to napewno pomorze? Bo objaw jest dziwny a i czy ciepły czy zimny to noga trzeba wbijać biegi. Czy poprostu lepiej szukać drugiej skrzyni.....

Na pewno pomoże Niekoniecznie, warto zaglądnąć do mechanizmu zmiany biegów pod osłoną.

Bump:
Cytat:

Napisał Piotrus! (Post 3299403)
Witam.
Sprawa dość dziwna. Focus MK1 1.8tddi po zmianie z silnika 1.8tdci. Auto posiadam z 5 lat, po kupnie auta był wymieniony silnik, wszystkie płyny i oleje wymienione. Od 3 lat jak temp na dworze była bliska 0' to bardzo ciężko chodziły biegi. Po paru min jak silnik chodził czy ujechani z 500m wszystko było już ok. 3 dni temu naszło natchnienie wymiany oleju (zbliżają się zimne noce i zaś walka z skrzynia) wymieniony olej na jeden z "tańszych".
Zrobił się bałagan. Po ujechaniu 2km dosłownie młotkiem trzeba wbijać biegi. Tata ma problem żeby go wbić (po 10 wbiciach biegu już zaczyna ręką boleć). Wymieniony olej na odpowiedni z specyfikacja m2c200c. Zrobione z 20 km i jest delikatna poprawa. Dosłownie delikatna....

Szukając po forum i nie tylko nie spotkałem się z takim przypadkiem.
Skrzynia na złom i nowa?
Linki od lewarka do skrzyni całe i 0 problemów z nimi.

Pomóżcie bo ja już ręce rozkładam...

Jak wyżej, nasmaruj linki przy lewarku oraz zobacz czy tzw, kowadełko nie zatarło się na sworzniu. Było o tym, poszukaj.

Fulara 28-11-2020 08:29

Odp: Bardzo ciężka praca lewarka skrzyni biegow
 
i zmień ten hipol


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.