Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=35061)

MDMcapital 20-12-2007 18:02

NAWIGACJA DENSO - co powinieneś wiedzieć
 
2 załącznik(i)
Koledzy - już nie mam MK3 i temat DENSO odłożyłem.


Założyłem ten temat aby jakiś ŁAD wprowadzić
Jeśli macie pytania to PROSZE NA PW

Jak wygląda nawigacja DENSO - widać poniżej

Czytnik Map w formacie DVD znajduje się w bagażniku ukryty w obudowie (osłonie) zmieniarki - tak jest w MONDEO
JEŚLI KTOŚ NIE MA ZMIENIARKI NAPĘD DVD NAPEWNO JEST NALEŻY TYLKO ZDJĄĆ TĄ OBUDOWĘ PO LEWEJ STRONIE, PRZED NADKOLEM, ZAMOCOWANĄ DO LEWEGO BOKU

W FOCUSIE czytnik DVD jest w schowku po stronie pasażera

Nawigacja odtwarza płyty w formcie CD oraz mp3
Wszelkie UPDATE i mapy ładowane są z napędu DVD

Napęd DVD jest tylko i wyłącznie do obsługi płyt z mapami :569: NIE CZYTA filmów

Przed wyjęciem urządzenia (DENSO) i odłączenia zasilania - UPEWNIJ SIĘ IŻ MASZ KOD PIN
Należy pamiętać również o fakcie iż Nr samochodu (WIN) jest wpisany w to urządzenie i przed demontażem i zamontowaniem w innym samochodzie należy w Menu Serwisowym włączyć funkcję WINUNLOCK

Dostępne mapy:
FORD 2006/07 nr 464210-6530 cała EU oprócz PL itd.
Mapa TOYOTY 2006/07 nr 86271-70V801 ma bardzo małe pokrycie - ale miasta są praktycznie SUPER
Mapa TOYOTY 2007/08 nr 86217-70W040 - sprawdzałem nawet małe wioski są, niestety nie gada ale do wybranego celu prowadzi idealnie

Mapa FORDA nr 464210-9240 EAST EU oraz 464210-9230 WEST EU
Mapa sprzedawane przez serwis Jaguara ale tak naprawde jest przygotowana dla forda

Można dodawać własne punkty (np. Fotoradary z ich opisem i przypisaną ikoną) do 100
5 - punktów definiujemy jako stałe miejsca docelowe

POI - działa idealnie. Włączyłem poszukiwanie stacji paliw pokazał nazwy stacji oraz odległość, wybranie którejkolwiek jest uwzględniane w planowanej trasie jak przymusowy objazd - Tankujemy i prowadzi nas dalej do celu.
Możemy planować trasę z pośrednimi miejscami, a także wybierać objazdy i definiować drogi którymi nie chcemy jeździć.
Niestety nie gadają po polsku :555:

No i jednak jest nowa mapa !!!

Ford 2009/2010 :-)

Part. No 464110-7540

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

pawcioch 20-12-2007 20:18

płyta toyota
 
zastanawiam się nad zakupem tej płyty jeżeli działa, ale mam jedno pytanie czy będzie działać wybieranie adresów bez upgradu softu

wyplosz-san 29-12-2007 21:14

Czy wyciągnięcie płyty z czytnika (w bagażniku) wymaga bardziej skomplikowanych zabiegów, niż naciśnięcie klawisza EJECT? Pytam bo u mnie nie działa...
Po włączeniu NAVI pojawia się info, że w DVD w czytniku to nie MAP DVD i dziękujemy :/ Płytka wyjechać nie chce.
Pierwsza myśl, że padł czytnik, ale ponoć w takiej sytuacji wszystko się wyłącza (w sensie, że na wyświetlaczu zobaczyć można tylko czarny ekran).
Ktoś miał taki problem?

MDMcapital 29-12-2007 22:05

Cytat:

Napisał wyplosz-san
Czy wyciągnięcie płyty z czytnika (w bagażniku) wymaga bardziej skomplikowanych zabiegów, niż naciśnięcie klawisza EJECT? Pytam bo u mnie nie działa...
Po włączeniu NAVI pojawia się info, że w DVD w czytniku to nie MAP DVD i dziękujemy :/ Płytka wyjechać nie chce.
Pierwsza myśl, że padł czytnik, ale ponoć w takiej sytuacji wszystko się wyłącza (w sensie, że na wyświetlaczu zobaczyć można tylko czarny ekran).
Ktoś miał taki problem?

Odpal silnik
Nawigacja może być wyłączona
Naciśnij eject

Jeśli nie wyjechała - włącz radio
Włącz przycisk NAVI na pytanie odpowiedz twierdząco Agree
Pojawi się komunikat że to nie jest płyta No Map DVD
Do bagażnika
naciśnij eject - jeśli nadal brak reakcji - coś z zasilaniem lub komunikacją - grzebałeś w kablach ?

mkrawcz1 04-01-2008 19:40

Cytat:

Napisał wyplosz-san
Czy wyciągnięcie płyty z czytnika (w bagażniku) wymaga bardziej skomplikowanych zabiegów, niż naciśnięcie klawisza EJECT? Pytam bo u mnie nie działa...
Po włączeniu NAVI pojawia się info, że w DVD w czytniku to nie MAP DVD i dziękujemy :/ Płytka wyjechać nie chce.
Pierwsza myśl, że padł czytnik, ale ponoć w takiej sytuacji wszystko się wyłącza (w sensie, że na wyświetlaczu zobaczyć można tylko czarny ekran).
Ktoś miał taki problem?

A jesteś pewien, że płyta jest w czytniku?

MDMcapital 04-01-2008 20:07

:573:

mkrawcz1 04-01-2008 20:36

No co? U mnie nie było :fcp2
Turkowi się do czegoś przydała :fcp27

MDMcapital 04-01-2008 22:10

Może tak być
 
Nie ma płyty to nie wyjedzie

Jak sprawdzić czy nie ma ??

Włącz radio
Naciśnij przycisk z napisem NAVI

Na pytanie odpowiedz twierdząco AGREE

Powinien pokazać się komunikat NO MAP

RECONDO 05-01-2008 11:55

Być może jeszcze w bieżącym miesiącu zamontuję DENSO u siebie - niestety w ubogiej formie, tylko moduł główny. Z tego co wiem klima i radio CD będzie działać bez problemu, czy tak faktycznie jest?

MDMcapital 05-01-2008 17:56

Cytat:

Napisał RECONDO
Być może jeszcze w bieżącym miesiącu zamontuję DENSO u siebie - niestety w ubogiej formie, tylko moduł główny. Z tego co wiem klima i radio CD będzie działać bez problemu, czy tak faktycznie jest?

Masz dobrego elektronika pod ręką ?

Moim zdaniem to nie takie proste.
Pomijając sterowanie klimą i nawiewami

Potrzebny Ci będzie sygnał z komputera - informacje które tak naprawdę nie wiem po co ale DENSO posiada - w trybie serwisowym są informację o:
- włączonym silniku
- właczonych światłach
- wartość napięcia zasilania
- prędkość poruszania pojazdu
- lokalizacja, współrzędne geograficzne
- no i co jest podłączone


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.