Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Jaki polecacie bagażnik dachowy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=69681)

skaczacy 13-01-2021 21:55

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
Hmm coś takiego wykombinowałem ciekawe czy przejdzie. Co myślicie ?https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...32a5d44d07.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...8260c98ca7.jpg

Wysłane z mojego YAL-L41 przy użyciu Tapatalka

Mario87 11-07-2021 11:43

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
Hej, mam dylemat w postaci czy kupić oryginalny bagażnik dachowy czy np. Amos Beta Dynamic + kit 103. W amosie belki 140 cm, oryginalne to pewnie też coś koło tego. Docelowo do przewożenia boxu dachowego.

Z góry dzięki za odp.
Pozdrawiam!

woro_woro 11-07-2021 20:46

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
Na oryginalnych nie przewieziesz nic szerszego niż 115cm. Ostatnio musiałem przewieźć płyty 120 cm szerokie, więc wiem.

Mario87 12-07-2021 21:28

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
Kupiłem oryginalny jednak, jak się nie sprawdzi to sprzedam i zainwestuje w coś innego. Docelowo box będzie na stałe zamontowany, a rowery na hak w razie czego. belki z 2011 roku, ja mam s-maxa z 2009 r. ale to raczej bez znaczenia.

arek_r1 23-07-2021 08:01

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
4 załącznik(i)
Na oryginalne trzeba uważać, po ostatniej trasie 1500km z boksem taurusa połamały się wszystkie podkładki. Box nieprzeciążony, prędkości katalogowo utrzymane, a jednak.

marpo321 31-07-2021 11:57

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
Witam forumowiczów,

Rozglądam się za boksem do S-maxa (rok 2014, dach panoramiczny).

Niestety w moim garażu z sufitu wystają różnego rodzaju rury i inne elementy konstrukcyjne i mam obawy czy zmieszczę się z boksem. Zmierzyłem odległość między dachem a najniżej wystającym elementem. Mam tam 45 cm przestrzeni. Czyli od powierzchni dachu do najniższego elementu konstrukcji garażu muszę zmieścić wysokość boksa + wysokość belek - wszystko nie może mieć więcej niż 45 cm.

Sprawdziłem, że boksy z reguły mają ok 40-45 cm wysokości, ale płaskie boksy mogą mieć po 35, np. ten:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Szukam teraz informacji o tym ile dany bagażnik zajmuje miejsca w wysokości od dachu do powierzchni belek poprzecznych, ale nie mogę znaleźć tej informacji, ani w przypadku oryginalnego bagażnika Forda do panoramy, ani na stronie Thule (w instrukcjach są podane odstępy od krawędzi dachu, ale nie widzę tam nigdzie informacji o wysokości całej konstrukcji).

Czy ktoś z kolegów, kto ma zamontowany bagażnik na S-Maksie z panoramą mógłby organoleptycznie zmierzyć u siebie wysokość od dachu do powierzchni belek poprzecznych (oczywiście z informacją o modelu bagażnika)?

Ponadto ze zdjęć widzę, że boksów z reguły nie kładzie się płasko na belkach, tylko one jakby trochę "osiadają" poniżej poziomu belek. Tak więc całość nie równa się wysokości belek + wysokość boksa, tylko będzie tam parę cm mniej. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś z kolegów kto ma zamontowany komplet zmierzył u siebie całość od powierzchni dachu do powierzchni boksa (z informacją o modelu bagażnika i boksa).

Być może ta informacja przyda się również innym forumowiczom, którzy mają podobny problem do mojego.

Art

Pantera78 01-08-2021 22:39

Bagaznik dachowy
 
Witam. Posiadam esia 2011 bez relingow i panoramy. Moje pytanie: czy będzie do niego pasować bagażnik dachowy od galaxy?

Mario87 17-08-2021 21:45

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
Cytat:

Napisał arek_r1 (Post 3357641)
Na oryginalne trzeba uważać, po ostatniej trasie 1500km z boksem taurusa połamały się wszystkie podkładki. Box nieprzeciążony, prędkości katalogowo utrzymane, a jednak.

No jednak u mnie po pierwszym razie też trzy sztuki rozsypały się w drobny mak, na szczęście skleiłem superglue, jeżdżę dalej i jest git :) tylko delikatnie dokręcam motylka (tyci tyci) a tak przy okazji idzie dokupić te elementy plastikowe?

Pozdrawiam!

Bump: Tak po za tym spoko się ten box prezentuje. Co to za model? Jaka pojemność? Z zamocowanym boxem mniej gwiżdżą belki? :)

PS. Jakbym widział swojego S-maxa :D

arek_r1 18-08-2021 05:58

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
2 załącznik(i)
Cytat:

Napisał Mario87 (Post 3362785)
a tak przy okazji idzie dokupić te elementy plastikowe?

Ja wydrukowałem na drukarce 3D materiał PET-G, ale są z pełnym wypełnieniem materiału, nie jak oryginały - puste w środku.
Jak chcesz to daj znać ile sztuk i się dogadamy, koszt niewielki, 800km z czterema rowerami na dachu, 70kg obciążenia i dalej trzyma, dokręcone do oporu.

Cytat:

Napisał Mario87 (Post 3362785)
Co to za model? Jaka pojemność?

Box Taurus Adventure 630

Cytat:

Napisał Mario87 (Post 3362785)
Z zamocowanym boxem mniej gwiżdżą belki?

Trochę mniej aczkolwiek, nie odważył bym się stwierdzić że jest cicho, hałas zaczyna się od 100km/h, komfortowe podróżowanie do 80.

Mario87 19-08-2021 20:46

Odp: Jaki polecacie bagażnik dachowy
 
Na jesieni będę się przymierzał do kupna boxa, nie ma wyjścia, 4 dziecko w drodze :P ten spoko, pojemny i dobrze się prezentuje :D Co do tych plastików to z chęcią. Ale to już na priv. się odezwę. Może w weekend trochę czasu będzie to ustalimy co i jak. W każdym razie z tą drukarką dobra opcja.
Tak z ciekawości, to zmieniałeś wydech, że jest na wprost, czy jakaś modyfikacja delikatna? Mi to się marzył podwójny taki jak w 2.5T :D ale nie można mieć wszystkiego :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:31.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.