Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Ile pali Wasz EcoBoost? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=133808)

_holek 24-06-2011 18:18

Ile pali Wasz EcoBoost?
 
Posiadaczy Fordów z nowymi silnikami jest coraz więcej więc może wymienimy się doświadczeniami i spostrzeżeniami odnośnie spalania naszych aut. Przy okazji zyskają ci, co dopiero podejmują decyzję o zakupie.

U mnie jest Focus hatchback 1.6 EcoBoost 150 KM z ASS (Auto Start-Stop). Przebieg na chwilę obecną to 2,3 tys km. Średnie spalanie 6,5 litra (szczegóły dostępne w linku z sygnatury).
I kilka uwag:
Na trasie testowałem dwa warianty: Normalną jazdę niezbyt zgodną z przepisami (120-130 km/h po wojewódzkich i krajowych drogach) oraz tempomat na setę i spokojne kulanie się prawym pasem na dwupasmówce. Z tej pierwszej wersji wyszło mi średnio 6,3 z 400 kilosów. W drugiej wersji wychodzi poniżej sześciu. Z trasy ponad 700 kilosów (w trasie zawierały się obie opcje jazdy) w umiarkowanym ruchu miałem dokładnie sześć.
Przy ostrej jeździe po mieście bez ASS dochodzi do dziewiątki.
Jak dla mnie ideał ;-)

pit76 24-06-2011 18:38

Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?
 
pewnie spalanie jeszcze spadnie jak przejezdzisz troche silnik

tdj 24-06-2011 21:05

Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?
 
faktycznie niezle

ps. nie widac sygn, zapodaj link

_holek 24-06-2011 22:24

Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?
 
Nie wiem dlaczego temat został przeniesiony do działu Focus skoro te silniki montowane są także w Cmaxach i Mondeo. Chciałem poznać opinie nie tylko użytkowników focusów.

Właśnie widzę, że pomimo iż w ustawieniach mam obrazek z linkiem w sygnaturce to na forum go nie wyświetla. Jakieś pomysły?

konradwan 25-06-2011 01:10

Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?
 
Cytat:

Napisał _holek (Post 1673790)
mam obrazek z linkiem w sygnaturce to na forum go nie wyświetla

Obrazki w podpisach są dostępne tylko dla klubowiczów.

Cytat:

Napisał _holek (Post 1673790)
Nie wiem dlaczego temat został przeniesiony do działu Focus skoro te silniki montowane są także w Cmaxach i Mondeo. Chciałem poznać opinie nie tylko użytkowników focusów.

Samochody te różnią się wagą, oporem aerodynamicznym i wieloma innymi czynnikami, ten sam silnik w kilku różnych pojazdach może spalać całkiem różne ilości paliwa.

Spalanie imponujące. Chociaż zdecydowanie zazdroszczę tempomatu niż spalania.
Jak trudne jest wyłączenie systemu ASS? Komputer, przycisk?

Co do zwiększającej ilości się Focusów MK3 - potwierdzam. Dzisiaj po raz pierwszy widziałem MK3 z bliska, kolor czerwony, z ledami z przodu. Całkiem ładny, ale czekam na sedana. :)
Może to zresztą nawet byłeś Ty - piątek, okolice Armii Krajowej. :)

_holek 25-06-2011 08:37

Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?
 
Cytat:

Napisał konradwan (Post 1673832)
Obrazki w podpisach są dostępne tylko dla klubowiczów.

Aaaa... Cwanie. W takim razie mój motostat będzie dostępny tu: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Cytat:

Napisał konradwan (Post 1673832)
Spalanie imponujące. Chociaż zdecydowanie zazdroszczę tempomatu niż spalania.
Jak trudne jest wyłączenie systemu ASS? Komputer, przycisk?

Przycisk koło podgrzewania szyb (może wrzucę wieczorem fotkę). Ale wyłączam go tylko przy manewrach parkingowych.

Cytat:

Napisał konradwan (Post 1673832)
Co do zwiększającej ilości się Focusów MK3 - potwierdzam. Dzisiaj po raz pierwszy widziałem MK3 z bliska, kolor czerwony, z ledami z przodu. Całkiem ładny, ale czekam na sedana. :)
Może to zresztą nawet byłeś Ty - piątek, okolice Armii Krajowej. :)

Mogłem być ja. Z tego co się orientuję we Wrocławiu (nie licząc egzemplarzy testowych) jeżdżą na razie 3 hatchbacki (dwa candy red i jeden srebrny) i tylko mój ma ledy.

Atlis 25-06-2011 09:43

Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?
 
@konradwan - ja mam sedana :)

Galerie:

http://img84.imageshack.us/g/fw1d.jpg/
http://imageshack.us/g/228/ffint2.jpg/

Co do spalania, rozmawialismy o tym z holkiem na innym forum, Ecoboost jest naprawde oszczednym silnikiem. W trasie nie jest problem zejsc do 6l benzyny, po miescie to juz gorzej. W mniej zakorkowanych miastach spala Ecoboost kolo 7-8l, w tych bardziej zakorkowanych kolo 9-9,5l. Ale nawet to jest wynnik bardzo przyzwoity.

Moj motostat:

http://www.motostat.pl/user_images/33639/icon3.png

TOMAS 10-07-2011 16:26

Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?
 
No to pojechaliście panowie po bandzie, czujniki, system ASS i podświetlenie deski ale zapomnieliście chyba jak tytuł ma ten temat.

1. Posty nie na temat wykasowane
2. Kolejne nie związane z tematem będą nagradzane
3. Konsekwencją pkt 2 będzie zamknięcie tematu

Pozdrawiam

Pitek S. 14-07-2011 11:52

Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?
 
Ja dopiero zrobiłem 1390 km i średnio mi wyszło 7,5 z czego ok.1/3 to miasto, w trasie wacha się ok . 6-6,5, myślę że jest super, a zobaczymy dopiero po pełnym dotarciu :)

_holek 15-07-2011 12:47

Odp: Ile pali Wasz EcoBoost?
 
Po ostatnim tankowaniu stwierdziłem, że zrobię mały teścik. Będę jeździł po mieście oszczędnie i zobaczę ile wyjdzie. I tak przez 100 kilometrów jeżdżąc w większości bez klimy (pogoda sprzyjała) i z włączonym ASS przy średniej prędkości 27 km/h mój Candy spalił mi 6,8 l/100 km, czyli o blisko litr mniej niż podaje producent. Da się? Da się!
Musze jeszcze kiedyś sprawdzić minimalne spalanie na trasie bo na razie nie mogę się powstrzymać od wyprzedzania :)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.