Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] Wypalanie DPF -objawy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=257065)

jvc 16-01-2017 17:49

Wypalanie DPF -objawy
 
Zauważył ktoś może moment wypalanie DPF w klekocie?
Wtedy raczej ASS też nie powinien wyłączać silnika.

cattani75 16-01-2017 18:10

Odp: Działanie Start-Stop ASS
 
U mnie ASS przez ostatnich kilka dni nie chciał za bardzo działać (oczywiście i tak go wyłączam), dzisiaj już mnie zaskoczył.
A w klekocie wypalanie DPF widać po wzroście chwilowego spalania plus charakterystyczny dźwięk spod maski.

feniu 16-01-2017 20:58

Odp: Działanie Start-Stop ASS
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 2729032)
Przy okazji ktoś zauważył może moment wypalanie DPF w klekocie?

Tak, chociaż nie jest to łatwe. Spalanie chwilowe zdecydowanie rośnie ale za to nie ma żadnych dodatkowych dźwięków a sam proces wypalania przebiega bardzo sprawnie. Mi się średnio wypala co ok 500-600 km (mieszane)

cattani75 16-01-2017 21:15

Odp: Działanie Start-Stop ASS
 
W mk4 było wyraźnie słychać wentylator. W mk5 nie?

feniu 16-01-2017 21:20

Odp: Działanie Start-Stop ASS
 
W mk4 było "buczenie" z wydechu jeszcze i myślałem, że o to Ci chodzi.

Nie obserwowałem teraz czy wentylator pracuje ale dźwięki od strony wydechu się nie zmieniają, a w środku za bardzo nie słyszę wentylatora.

Za ok 200-250 km postaram się odpowiedzieć ;)

kaan1 16-01-2017 21:21

Odp: Działanie Start-Stop ASS
 
W zasadzie zauważyłem trzy symptomy wypalania DPF. (1) wzrost zużycia spalania do ponad 1 l/h na jałowym (normalnie spada mi do 0.2 l/h w lecie do 0.4 l/h w zimie). (2) Blokowanie ASS. (3) Wyraźnie cieplwjsza maska nad silnikiem po zatrzymaniu auta. Żadnych odgłosów i zapachów wewnątrz auta przy wypalaniu nie ma. Dzisiaj spalanie na jałowym utrzymywało się na 0.3 - 0.4 l/h więc to odpada. Z resztą wypalanie DPF z reguły pojawia się po zjeździe autostrady - łatwo zaobserwować podwyższne spalanie na pierwszych światłach i wtedy ASS jest zablokowany, aż spadnie poniżej 0.5 l/h - w sumie trwa to stosunkowo krótko. Dlatego wykluczyłem regenrację DPF jako powód blokowania ASS. Jeśli się jedzie dłużej na autostradzie to można wypalania w ogóle nie zauważyć - wtedy z reguły wypalane jest na bieżąco bez konieczności wypalania dodatkowego, gdyż wydech jest wystarczająco rozgrzany.

feniu 16-01-2017 21:24

Odp: Działanie Start-Stop ASS
 
Wypalanie blokuje ASS na 100%. Zjazd z autostrady nie ma tu wiele wspólnego, bo DPF się napełnia i jak dojdzie do zadanego poziomu to odpala procedurę, a gdzie to się trafi to tam będzie :)

kaan1 17-01-2017 07:22

Odp: Działanie Start-Stop ASS
 
Przy szybkiej jeździe na autostradzie, kiedy wydech jest mocno rozgrzany pył wypala się w DPF na bieżąco - ponieważ katalizator umiesczony jest zaraz za silnikiem. Jeśłi natomiast gromadzi się, to włączenie wypalania po zjeździe z autostrady wynika z najlepszych warunków dla procesu. Cały wydech jest mocno rozgrzany i dodatkowo temperatura rośnie, gdyż nie ma dalszego chłodzenia od pędu powietrza i jazdy. W przeprowadzonych pomiarach pokazano że wydech diesla rozgrzewa się najmocniej po szybkiej jeździe autostradowej i zatrzymaniu na stacji paliwowej do tankowania - dlatego regeneracja filtra DPF najczęściej wystąpi w tych warunkach. Jeśli ktoś nie jeździ szybko autostradą to pył gromadzi się i wymaga wypalenia - wtedy następuje ono w przypadkowych warunkach w zależności od stopnia wypełnienia PDF.

Bump: A dziś rano niespodzianka - ASS działał od samego początku mimo identycznych warunków jak wczoraj i dokładnie takiej samej jazdy jak wczoraj. Czyli jedyna różnica to postój na weekend - kiedy bateria nie była podładowywana i wymagała trochę jazdy do osiągnięcia poziomu przy której system pozwoli uruchomić ASS - zasada jak przy niskich temperaturach, kiedy ASS blokowany jest aby chronić accu. Myślę, że potwierdzeniem może być obserwacja napięcia accu - tylko pytanie czy ta wartość jest podawana na panelu w trybie EM - czy trzeba się podłączyć do OBD (mierzyć na klemach mi się nie chce)

jvc 17-01-2017 09:21

Odp: Wypalanie DPF -objawy
 
Pozwoliłem sobie przenieść posty do nowego tematu.
Dziś dopadło mnie wypalanie, jest dokładnie tak jak w mk4. Jechałem 17km zwykłą drogą wiejską, po czym wskoczyłem na S1 na 3 km no i dałem w palnik. Przy zjeździe już zauważyłem że bez gazu na biegu pokazuje 01-0,2 spalanie. Po zatrzymaniu 0,7-0,8 L.
Zostawiłem go na 10 minut i wszystko wróciło do normy. Czuć było ładny zapach wokół samochodu :) ( chyba pierwsze wypalanie)
Nie wiem czy to jakiś komunikat z tym związany ,ale jak wsiadłem po wypaleniu do samochodu żeby go zgasić to miałem na wyświetlaczu komunikat "gotowy do jazdy" Miał ktoś takie coś?

Pitol321 17-01-2017 09:46

Odp: Wypalanie DPF -objawy
 
Mam auto od grudnia, zrobiłem nim pond 4tys km i nie zauważyłem jeszcze wypalania, chociaż ponad 2tys z tego to trasa i mocny but na autostradzie wiec pewnie nie maił jeszcze czego wypalać, bo wszystko wypluł po drodze :D


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.