Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] System bezkluczykowy - słabsze działanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=259650)

Lukasz2525 01-03-2017 22:26

System bezkluczykowy - słabsze działanie
 
Witam , jak to z Fordem , znowu coś :one: . A mianowicie coś słabiej łapie mi sygnał z kluczyka do otwierania bezkluczykowego . Auto mam od maja , wcześniej chodziło bardzo dobrze , kluczyk w spodniach , głęboko w plecaku , otwierał się i zamykał bez problemu , sporadycznie zdarzyło się że musiałem się bardziej przytulić do auta . Od paru dni działanie kluczyka się osłabiło , myślałem że może bateria się kończy , wymieniłem na Duracella i jest to samo . Lewa strona jako tako się otwiera , prawa i klapa bagażnika w ogóle , mogę nawet smyrać kieszenią z kluczykiem po drzwiach . Zamyka się względnie dobrze . Kluczyk jak zawsze kieszeni , do pracy jeżdżę cały czas w tych samych roboczych spodniach , jednak przestało łapać z kieszeni . W końcu wziąłem kluczyk w dłoń , wyciągnąłem rękę maksymalnie daleko , a drugą otworzyłem bez problemu z kluczykiem metr od auta . Kluczyk do kieszeni i znowu nie działa . Na smyczy na szyję i pod koszulkę - nie działa . Do ręki i działa . Trochę bez sensu , bo wcześniej w ogóle nie dotykałem kluczyka , teraz muszę wyjmować go z kieszeni . Chciałbym się dowiedzieć czy można jakoś poprawić zasięg oraz jak wygląda instalacja tego systemu , zdaje się że jest jakaś antena w podłokietniku ? Z rzeczy które robiłem w ostatnich dniach , to oczywiście rozbierałem ten kluczyk , nie sądzę żebym coś uszkodził , ale sprawdzę jutro z drugim , oraz wymieniłem tylną lampkę z pojedynczej na potrójną z ledami i dorabiałem przewód do tych ledów . Niby związek żaden , ale jakoś w tym czasie zwróciłem uwagę że trudniej się otwiera . Dzięki , pozdrawiam .

miniupiniu 02-03-2017 04:55

Odp: System bezkluczykowy - słabsze działanie
 
Proponuję wyprać spodnie 😎

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Lukasz2525 02-03-2017 18:50

Odp: System bezkluczykowy - słabsze działanie
 
Nieśmieszne . Schemat tego układu ktoś coś ?

totek2 02-03-2017 18:54

Odp: System bezkluczykowy - słabsze działanie
 
U mnie zasięg osłabł po podłączeniu zasilania do kamerki samochodowej. Może ta instalacja która dokładałes sieje jakiś sygnał?

Lukasz2525 02-03-2017 21:38

Odp: System bezkluczykowy - słabsze działanie
 
Kamerę mam podłączona od zeszłego lata , a problem z otwieraniem i zamykaniem drzwi od tygodnia-dwóch . Dzisiaj próbowałem otwierać auto z okna obydwoma pilotami i ten , którego używałem ma zdecydowanie słabszy zasięg , mimo nowej baterii . Wydaje mi się , że problem leży w kluczyku , już sobie zamieniłem , żeby jutro wziąć ze sobą ten drugi . Testowałem też wcześniej na ulicy tylko ten pierwszy pilot i otwiera auto tylko z kilku metrów , gdzie wcześniej kilkanaście i więcej nie stanowiło problemu . Także po dzisiejszych próbach jednym pilotem po pracy i obydwoma z okna z domu jestem prawie przekonany , że z tym kluczykiem coś jest nie do końca , jutro sprawdzam drugi i potwierdzę .

kzmuda1 02-03-2017 21:47

Odp: System bezkluczykowy - słabsze działanie
 
Cytat:

Napisał Lukasz2525 (Post 2760349)
Kamerę mam podłączona od zeszłego lata , a problem z otwieraniem i zamykaniem drzwi od tygodnia-dwóch . Dzisiaj próbowałem otwierać auto z okna obydwoma pilotami i ten , którego używałem ma zdecydowanie słabszy zasięg , mimo nowej baterii . Wydaje mi się , że problem leży w kluczyku , już sobie zamieniłem , żeby jutro wziąć ze sobą ten drugi . Testowałem też wcześniej na ulicy tylko ten pierwszy pilot i otwiera auto tylko z kilku metrów , gdzie wcześniej kilkanaście i więcej nie stanowiło problemu . Także po dzisiejszych próbach jednym pilotem po pracy i obydwoma z okna z domu jestem prawie przekonany , że z tym kluczykiem coś jest nie do końca , jutro sprawdzam drugi i potwierdzę .


ten sam problem miałem z którymś fordem, winny ->elektronika w kluczyku

Lukasz2525 02-03-2017 22:58

Odp: System bezkluczykowy - słabsze działanie
 
A pamiętasz co to mniej więcej było ?

Ridick4991 12-11-2020 17:01

Focus MK2 - problem z Keyless? Prośba o pomoc
 
Hej. Posiadam system bezkluczykowy w Fordzie Focus MK2 z przyciskiem Ford Power. Miałem sytuacje,że wyświetlił mi się komunikat "kluczyk poza samochodem" gdy byłem a aucie, raz komunikat "nierozpoznano kluczyka". Gdy wyłączyłem auto, wyszedłem, zamknąłem, otworzyłem, zapaliłem i było okej. Dzisiaj w trakcie jazdy samochód przy prędkości około 60km/h zgasł i na konsoli świeciły się ikonki jak przy uruchomionym samym zapłonie. Po sekundzie z powrotem auto chodziło gdzie nie robiłem nic i już nic się nie działo. Komputer nie wyrzuca żadnych błędów, check nie świeci, wszystko wygląda normalnie. Ktoś może mi pomóc bo zaczynam się martwić? Nie wiem czy to może być wina baterii w pilocie? Próbowałem otworzyć auto z domu z piętra(odległość myśle z 10m w lini prostej) i bez problemu otworzyłem i zamknąłem auto. Co może być problemem?

edmun 12-11-2020 17:59

Odp: Focus MK2 - problem z Keyless? Prośba o pomoc
 
bateria w pilocie wymieniona?

Ridick4991 12-11-2020 18:06

Odp: Focus MK2 - problem z Keyless? Prośba o pomoc
 
Cytat:

Napisał edmun (Post 3295604)
bateria w pilocie wymieniona?

A wiesz jak ten pilot rozebrać + czy on się nie rozkoduje jakoś jak wyjmę baterie?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:45.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.