Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Fiesta (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=99)
-   -   [Fiesta 1995-2001] 1.25 16V 99r. Zetec - duszenie, brak mocy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=304601)

scigacz1975 02-01-2020 14:02

1.25 16V 99r. Zetec - duszenie, brak mocy
 
Problem jest taki że na zimnym silniku czasami się zadławi. Potem trudno odpala (broń Boże dodać gazu), nie chce też wtedy wchodzić na obroty, dodanie gazu ją dławi. Wkurza zwłaszcza że potrafi tak zgasnąć po wyjechaniu z parkingu. Problem mija po rozgrzaniu.
Drugi problem to brak mocy. Na 1, 2 i 3-cim biegu jeszcze jako tako, kręci do ok 6500 ale na 4 i 5 prawie nie jedzie. Dziwne to bo te 75 koni powinno ją do 150/h bujnąć a tu 130 i dalej nic. Świece, przewody i cewka zapłonowa nowe, przeczyszczone wtryski. Nie wiem gdzie szukać dalej. Sonda czy coś innego ???
Może ktoś miał taki przypadek i coś podpowie.
Samochód nie jest gazowany. Czysta benzynka

edit

zastanawiałem się nad 2-ma rzeczami
1 - pompka paliwa (ale wtedy nie kręcił by do 6500/min)
2 - zimne luty na skrzynce albo co nie tak z masą

Danielo_82 03-01-2020 13:31

Odp: 1.25 16V 99r. Zetec - duszenie, brak mocy
 
Czyszczenie krokowca, przepustnicy na pierwsze powinno pomóc. Jak zaczyna się dlawic odłącz wtyczkę od wspomagania (jeśli masz) i zobacz czy jest poprawa.
Ta fiesta z tym silnikiem to straszny muł jest, więc cudów nie oczekuj,ale obejrzyj i wymień filtr paliwa i powietrza i zobacz czy bak się nie zapowietrza.

scigacz1975 16-01-2020 23:25

Odp: 1.25 16V 99r. Zetec - duszenie, brak mocy
 
Filtry wymieniłem, okazało się że na 2 świecach porcelana popękana (wymieniłem, chociaż dziwne bo nowe zakładałem), elektromechanik który mi ją przeglądał kazał sprawdzić pasek rozrządu bo uważa że przeskoczył przy wymianie o jeden ząbek (nie ja wymieniałem) - od tego ją zalewa. Może i prawda, podejrzewałem lejący wtrysk ale jeżeli jest opóźniony rozrząd to mogą być podobne objawy.
Zobaczymy

damianisko5 17-01-2020 08:58

Odp: 1.25 16V 99r. Zetec - duszenie, brak mocy
 
Cytat:

Napisał Danielo_82 (Post 3209000)
Czyszczenie krokowca, przepustnicy na pierwsze powinno pomóc. Jak zaczyna się dlawic odłącz wtyczkę od wspomagania (jeśli masz) i zobacz czy jest poprawa.
Ta fiesta z tym silnikiem to straszny muł jest, więc cudów nie oczekuj,ale obejrzyj i wymień filtr paliwa i powietrza i zobacz czy bak się nie zapowietrza.

Nie prawda, wcale nie muł. Ma kopa, bo to lekkie i małe auto. Jeżdżę na co dzień /za miasto też/
Do sprawdzenia CPP oprócz tych wskazanych wyżej i czujnik wału i wałków.

Bump:
Cytat:

Napisał scigacz1975 (Post 3213777)
Filtry wymieniłem, okazało się że na 2 świecach porcelana popękana (wymieniłem, chociaż dziwne bo nowe zakładałem), elektromechanik który mi ją przeglądał kazał sprawdzić pasek rozrządu bo uważa że przeskoczył przy wymianie o jeden ząbek (nie ja wymieniałem) - od tego ją zalewa. Może i prawda, podejrzewałem lejący wtrysk ale jeżeli jest opóźniony rozrząd to mogą być podobne objawy.
Zobaczymy

A cewka? - szarpie jak już jedziesz?

Orisza 17-01-2020 15:34

Odp: 1.25 16V 99r. Zetec - duszenie, brak mocy
 
Witam, moim zdaniem zamulony smok przed pompą paliwa. Też miałem podobnie,choć w innej marce..

scigacz1975 02-02-2020 11:03

Odp: 1.25 16V 99r. Zetec - duszenie, brak mocy
 
ok - temat w sumie można zamknąć ale dla info:
rozrząd był przestawiony o ok 30 stopni - ustawiliśmy prawidłowo
poza tym zakupiłem na aledrogo komplet wtryskiwaczy - 40zł z mkVII. Wtryski są trochę (4mm) krótsze i mają 4 zamiast 2 dysz.
Efekt jest taki że auto od dołu wyraźnie żyje - na każdym biegu już od 1200-1500/min idzie, na I-III wręcz wyrywa. Dynamika prawie jak foczka 1.6 100KM, natomiast skrócił się zakres obrotów do góry - 5500-5800 maks (wcześniej silnik wchodził na ponad 6500) - tyle że to mi akurat mało przeszkadza bo autko głównie w miasto. Jak dla mnie spalanie trochę duże, ale ja mam ciężką nogę, poza tym założyłem większe koła - w efekcie licznik pokazuje 100km/h a autko jedzie ok 105 (wskazania gps na yanosiku)
W każdym razie trasę Stalowa - Chełm i Chełm - Stalowa zrobiłem w każdą stronę po 2 godziny (155km w jedną) - spalanie ok 7.5 na 100 przy średniej przejazdowej 80/h chyba nie jest tragicznie
Dzięki, pozdrawiam i do następnego tematu :) ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.