Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Galaxy (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=108)
-   -   [Galaxy 1994-2000] Jaki płyn do wspomagania kierownicy? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=26003)

marian 1 09-06-2007 09:38

Jaki płyn do wspomagania kierownicy?
 
Muszę uzupełnić płyn w układzie wspomagania kierownicy ale nie jestem pewien jaki tam jest, czy jest mieszalny ,itd. Proszę o wskazówki i góry dziękuje.

wojtek60 09-06-2007 18:02

Re: Jaki płyn do wspomagania kierownicy?
 
Cytat:

Napisał marian 1
płyn w układzie wspomagania kierownicy

Jest to olej hydrauliczny o nazwie N052146 VX00 zalecany

marian 1 18-06-2007 21:53

Re: Jaki płyn do wspomagania kierownicy?
 
A orientujesz się jaki mam kolor ten płyn? Mi się wydaję że żółty ale nie jestem pewien a w sklepie na podstawie tego numeru nie są w stanie nic określić.

Skolmi 18-06-2007 22:01

Wystarczy wrzucić do googlownicy:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

chlebki 18-06-2007 23:52

Cytat:

Jest to olej hydrauliczny o nazwie N052146 VX00
To nie nazwa tylko norma Forda. Jest to olej mineralny i jest mieszalny z innymi tego typu. Ja u siebie miałem jakiś jasny (trudno było określić czy to żółty czy janozielony) i dodałem czerwonego Mobila ATF 220 spełniającego wymagania klasyfikacji GM Dexron IID i jest ok. Gdzieś na forum czytałem że VW i Seat miał zielone oleje a Ford czerwone.

Marcin-Kraków 03-01-2008 23:58

Odswieze deko temat.
Czyli co ? Mozna lac zwykly ATF Dexron III. Znaczy zgodny z ta norma ? Czy trzeba szukac tego specyfiku Fordowskiego.

A co powiedzie na Valvoline SynPower Steering Fluid ? Bo wedle katalogow np. tej firmy takowy powinien byc.

Juz nie wiem z co mam wierzyc. Najprosciej byloby mi zalac zwyklego ATFu III, bo takowy mam jeszcze z wymiany w skrzyni, do Forda mi zupelnie niepo drodze, a wymiane musze zrobisz szybko na dniach.

subratri 04-01-2008 09:38

Cytat:

Napisał Marcin-Kraków
Najprosciej byloby mi zalac zwyklego ATFu III,

dokladnie. obojetnie jaki Dextron III i nie musi spelniac zadnych innym wymogow poza tym jednym. jest to tylko medium w instalacji hydraulicznej, ma byc nie scisliwy, gotowac sie bardzo wysoko i miec wlasciwosci smarne. kazdy Dekstron spelnia te warunki. Dextron III bo syntetyczny, to pozyje dluzej

piotr14758 04-01-2008 23:41

Ja zawsze patrzę na kolor starego i taki kupuję. Czerwony, zielony lub żółty.

embrion 06-04-2008 19:49

Re: Jaki płyn do wspomagania kierownicy?
 
gorzej jak odkryłem grafitowo-czarny u siebie :fcp5 Takiego samego wole nie kupowac ;)

viper11 16-04-2008 00:30

Re: Jaki płyn do wspomagania kierownicy?
 
heh, ja tez taki mam, chyba czas zmienic ten plyn na nowy.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:20.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.