Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2007-2014] Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=190773)

Pilip 30-09-2013 11:36

Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?
 
Witam,

Mam ogromny problem z moim mondziakiem,
Stałem się nagminnym wymieniaczem sprzęgieł alternatora.
Ukręca się guma na łączeniu z wałkiem. / 3 razy / Do tej pory samochód sprawiał mi wielką frajdę- ŻADNYCH , ABSOLUTNIE ŻADNYCH PROBLEMÓW.

Przebieg 198 000 km. Boję się oddalać od domu na więcej niż na 100 km - a ASSISTANCE nie odbiera moich telefonów.

Proszę o sugestię.

dario07 30-09-2013 16:20

Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?
 
Sprzęgło alternatora ??? sprężarki klimy raczej ,która się blokuje lub ciężko chodzi i ukręca gumę ...

rychu.zychu 07-12-2013 17:25

Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?
 
Cytat:

Napisał dario07 (Post 2083348)
Sprzęgło alternatora ??? sprężarki klimy raczej ,która się blokuje lub ciężko chodzi i ukręca gumę ...

Tak kolego w Mondeo MK4 1.8 TDCI jest coś takiego jak sprzęgło alternatora :

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

jendrekmak 08-12-2013 00:11

Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?
 
Cytat:

Napisał rychu.zychu (Post 2120251)
jest coś takiego jak sprzęgło alternatora

no nie do końca kolego bo u ciebie psuje się sam łącznik gumowy a sprzęgiełko właściwe mieści się w rolce paska wieloklinowego, którą można niezależnie od reszty wymienić.

ale do rzeczy. moim zdaniem masz problem z alternatorem. kup nawet używany na próbę zanim założysz nowy łącznik. w focusach mk1 był ten sam silnik i nigdy takich problemów nie było więc konstrukcja tego napędu alternatora jest sprawdzona od 12 lat.

Cytat:

Napisał Pilip (Post 2083229)
Do tej pory samochód sprawiał mi wielką frajdę

ten silnik jak dla mnie najlepiej się spisywał w focusie mk1, w focusie mk2 i mondeo mk4 8 zaworowy silnik diesla to delikatnie mówiąc porażka jeśli chodzi o kulturę pracy. gdybym miał wybierać to tylko 2.0 136 KM. poza tym coś popaprali inżynierowie forda bo różnica spalania w mieście przy tym silniku w focusie mk1 i mk2 wynosi 1,5-2,0 lita na niekorzyść mk2 przy tej samej mocy (tam akurat 115 KM)

dario07 08-12-2013 08:41

Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 2120416)
no nie do końca kolego bo u ciebie psuje się sam łącznik gumowy a sprzęgiełko właściwe mieści się w rolce paska wieloklinowego, którą można niezależnie od reszty wymienić.

ale do rzeczy. moim zdaniem masz problem z alternatorem. kup nawet używany na próbę zanim założysz nowy łącznik. w focusach mk1 był ten sam silnik i nigdy takich problemów nie było więc konstrukcja tego napędu alternatora jest sprawdzona od 12 lat.


ten silnik jak dla mnie najlepiej się spisywał w focusie mk1, w focusie mk2 i mondeo mk4 8 zaworowy silnik diesla to delikatnie mówiąc porażka jeśli chodzi o kulturę pracy. gdybym miał wybierać to tylko 2.0 136 KM. poza tym coś popaprali inżynierowie forda bo różnica spalania w mieście przy tym silniku w focusie mk1 i mk2 wynosi 1,5-2,0 lita na niekorzyść mk2 przy tej samej mocy (tam akurat 115 KM)

gdybym miał wybierać to tylko 2.0 136 KM. piszemy o mk4 , musisz zweryfikować wiedzę w temacie jakie silniki były montowane a jakie są montowane w modelu od roku 2007 ...

SRS 08-12-2013 13:40

Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?
 
sprzęgiełko padło i oglądałeś je, a czy sprawdzałeś w jakim stanie jest napinacz paska w brew pozorom on też może powodować uszkodzenie sprzęgiełka

jendrekmak 09-12-2013 23:16

Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?
 
Cytat:

Napisał dario07 (Post 2120464)
musisz zweryfikować wiedzę w temacie jakie silniki były montowane a jakie są montowane w modelu od roku 2007 ...

nie muszę bo znam silnik 1.8 tdci z mondeo mk4, s-maxa i focusa mk2 czyli stary silnik forda 1,8 diesel 8 zaworowy stosowany wcześniej w focusie mk1 tdci i tddi tylko ze zmienionym osprzętem co niewiele zmienia w kulturze jego pracy. silnik ten najłatwiej rozpoznać po pokrywie zaworów

the_eagle 11-12-2013 21:51

Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?
 
Cytat:

Napisał jendrekmak (Post 2120416)
no nie do końca kolego bo u ciebie psuje się sam łącznik gumowy a sprzęgiełko właściwe mieści się w rolce paska wieloklinowego, którą można niezależnie od reszty wymienić.

ale do rzeczy. moim zdaniem masz problem z alternatorem. kup nawet używany na próbę zanim założysz nowy łącznik. w focusach mk1 był ten sam silnik i nigdy takich problemów nie było więc konstrukcja tego napędu alternatora jest sprawdzona od 12 lat.


ten silnik jak dla mnie najlepiej się spisywał w focusie mk1, w focusie mk2 i mondeo mk4 8 zaworowy silnik diesla to delikatnie mówiąc porażka jeśli chodzi o kulturę pracy. gdybym miał wybierać to tylko 2.0 136 KM. poza tym coś popaprali inżynierowie forda bo różnica spalania w mieście przy tym silniku w focusie mk1 i mk2 wynosi 1,5-2,0 lita na niekorzyść mk2 przy tej samej mocy (tam akurat 115 KM)

Kolego wypowiadaj się na tematy o których masz nieco większe pojęcie ;) Silnik w focusie I - miałem taki 1.8 tdci był na układzie wtryskowym delphi a od focusa II chyba od 2008 roku jest na układzie wtryskowym simensa. Po za tym kultura pracy CR w focusie I nie była zła, chyba że myli ci się focus I z silnikiem 1.8 tddi to tam CR w ogóle nie ma. Tak więc rózne silniki, rózne wtryski tylko blok silnika ten sam. W FF II i mondeo MK4 inne są wtryski i inne są m.in elementy rozrządu. W efekcie jego kultura w niczym nie rożni się od 2.0 tdci. Silnika praktycznie nie słychać chyba że uruchamiasz silnik podczas mrozu.

A co do sprzęgiełka to jest układ odcinający alternator podczas rozruchu w FF mk I już występował. Natomiast w mondeo ma on jeszcze jeden cel oszczędzanie paliwa. Alternator jest odłączany na krótko podczas pracy silnika w niektórych momentach. Natomiast zgadzam się z SrS że problemem może być napinacz paska, źle naciągniety może spowodować uszkodzenia sprzegiełka, względnie problemy z alternatorem.

jvc 11-12-2013 22:19

Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?
 
Cytat:

Napisał the_eagle (Post 2122526)
W efekcie jego kultura w niczym nie rożni się od 2.0 tdci.

Jesteś w błędzie, akurat najbardziej różnią się właśnie kulturą pracy.
1,8 tdci zrobiłem 70 tyś , 2,0 tdci 12 tyś i wiem co mówię.

Sorry za OT

the_eagle 11-12-2013 22:24

Odp: Sprzęgło alternatora 1,8 tdci już padły trzy od czego ?
 
Cytat:

Napisał jvc (Post 2122557)
Jesteś w błędzie, akurat najbardziej różnią się właśnie kulturą pracy.
1,8 tdci zrobiłem 70 tyś , 2,0 tdci 12 tyś i wiem co mówię.

Sorry za OT

Skoro kultura pracy jest tak różna to czemu w silnikach 1.8 tdci i 2.0 tdci jest dokładnie taki sam poziom hałasu przy danej prędkość? Kultura pracy jak widać to elementy psychologii a nie nauki. ;) I jeszcze jedno silniki 1.8 tdci w Mondeo MK4 były dwa - właśnie z łańcuchem rozrządu i paskiem pracującym w oleju. Ford pisał dla poprawy właśnie kultury pracy zmieniono łańcuch na pasek. Być może że miałeś mondka właśnie z łańcuchem rozrządu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.