Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2000-2007] centralny zamek szaleje (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=62341)

vivere 17-02-2009 19:08

centralny zamek szaleje
 
Witam!
Na początku przepraszam jeśli taki temat był juz poruszany na forum ale jestem nowym użytkownikiem i jakoś nie mogłem znalesc odpowiedzi na nw problem, a mianowicie:
od niedawna posiadam Forda Mondeo 2.0 TDDI wersja Trend rok 2001. Samochodzik jak narazie sprawuje sie należycie problem tkwi w elektronice, a dokładniej w zamku centralnym.
Pilot jak to chyba zawsze bywa jest w kluczyku otwiera on drzwi bez problemu, przy przytrzymaniu dłużej otwiera również wszystkie cztery okna natomiast nie zamyka pojazdu. Podczas pojedyńczego pstryknięcia zamki w wewnątrz samochodu próbują sie zamknąć ale nic z tego nie wychodzi natomiast podczas podwójnego ryglowania (dwa razy pstryk w ciągu 3 sek.) nie zamykają też samochodu. Słychać tylko ruch zamków i wydaję się, że nie mają siły albo nie mogą zaskoczyć. Napisze również, iż po przejechaniu odcinka ok 60 km spróbowałem zamknąć samochód i o dziwo udało się światełka mrygnęły i wszystko wydawało się już ok, ale jak odczekałem pare minut i otworzyłem samochód znów nie chciał sie zamknąć za pomocą pilota. Moje pytanie jest (dla niektórych pewnie proste) co zrobić (zaznacze, że nie jestem mechanikiem i prosze o jak najprostrze wytłumaczenie problemu) żeby samochód zamykał sie z pilota jeszcze raz zaznacze, że otwiera sie za każdym razem, i co zrobić żeby okna po otworzeniu też zamykać z pilota, bo nie wiem czy w tej wersji jest taka możliwość aby je zamykać ale skoro pilot je otwiera...? Pozdrawiam

vivere 18-02-2009 10:03

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Naprawdę nikt nie miał takiego problemu z zamkiem? Przejrzałem wczoraj i dziś chyba wszystkie dostępne wątki podobnych tematów ale nic nie znalazłem na forum. Dzwoniłem do serwisu Forda w stolicy a tam miły pan pomógł mi mówiąc żebym zapisał się w kolejce na diagnozę problemu i ot cała pomoc. Według mnie powinni milej obchodzić się z użytkownikami (jakby nie było "ich" samochodów) w końcu dzieki nam interes u nich sie kreci. Proszę o pomoc!

szperaczz 18-02-2009 15:36

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
Spróbuj zaprogramować kluczyk:
4 razy przekręć stacyjkę tak żeby zapaliły się kontrolki (trzeba to zrobić szybko)
usłyszysz piknięcie wtedy naciśnij jeden z przycisków i znowu powinno piknąć
następnie przekręć jeszcze raz stacyjkę.

może pomoże

vivere 20-02-2009 08:19

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
nic to nie dało...echhhh trzeba chyba elektryka szukać

VEG 20-02-2009 09:36

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
No niestety, ale to jest najczęstszy przypadek usterek w Mondeo :567:

szperaczz 20-02-2009 09:38

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
a kluczykiem centralny zamyka wszystkie drzwi?

vivere 20-02-2009 09:59

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
tak zamyka światełka migją i jest wszystko ok...natomiast pilotem jak pisałem nie chce zdarzyło mu się dwa razy zamknąć więc krótko trwała moja radość. Może to wina temperatury i wilgoci? Na forum znalazłem coś na ten temat żeby przeczyscic jakąś kostkę bo wilgoć łapie tylko gdzie ona jest?A może to inna przyczyna...?

szperaczz 20-02-2009 10:10

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
To co piszesz bardziej dotyczy innej przypadłości czyli zamykania się samoczynnie centralnego zamka.
Powiem szczerze że te objawy u ciebie są dziwne może spróbuj zrobić restart sterownika centralnego zamka przez odpięcie zasilania do niego.
Było opisywane ze należy odpiąć wtyczki bądź wyjąć bezpiecznik na ok 10-15 min. Sterownik masz za schowkiem pasażera.
Może to pomoże.
A podczas programowania słyszałeś pikniecie 2 razy?
Możliwe że wina tkwi w pilocie tzn przycisku do zamykania.

vivere 20-02-2009 10:16

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
no to do dzieła znow wieczorem bede grzebał. Tylko jeszcze jedno jak zrobię tak jak piszesz to czy trzeba od nowa programować kluczyk i jeszcze jedno który bezpiecznik jest od centralnego zamka?

szperaczz 20-02-2009 10:27

Re: [Mk3] hatchback zamek centralny
 
tu maż opis bezpieczników
Bezpieczniki


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:51.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.