Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2008-2011] Rosnący stukot w silniku 1.6 TDCI 109 km (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=230942)

specol 20-09-2015 20:26

Rosnący stukot w silniku 1.6 TDCI 109 km
 
Witam

Mam od wczoraj myślę dość poważny problem. Jutro biorę auto na lawetę i zajeżdżam do mechanika, (boję się dalej jechać) ale podzielę się informacjami jakie udało mi się wychwycić.

Wczoraj wracając do domu podczas jazdy zaczął wzmagać się taki stukający dźwięk, niestety wraz z ilością przejechanych km (po ok 5 km) stawał się coraz głośniejszy i bardziej stukający. Zdiagnozowałem tyle że dobiega z silnika, (na 100% to nic w zawieszeniem czy tłumikiem) Całe auto jakby zaczęło mocniej drżeć, a przy zwolnieniu obrotów w okolicy 1200-1000 silnik jakby ruszał się na prawo i lewo (takie odczucie). Jak dodaje mocniej gazu to wraz z obrotami ten odgłos przyspiesza.

I teraz pytanie rzeka, czy to dwu masa, wtryski, rozrząd a może coś innego ?

Auto ma org 133 000 km. 1.6 TDCi 109 koni.

Focus w sumie jechał, nie gasł, biegi wchodziły normalnie. Tylko ten stukot przechodzący w dzwonienie i drżenie całej "kasty" :(

Komputer nie pokazuje żadnego błędu podczas jazdy czy startowania. Nie włącza się tryb awaryjny.

Proszę więc o sugestie, a jak auto zląduje u mechanika to napiszę coś więcej.

Pozdrawiam

cezarg1410 20-09-2015 20:50

Odp: Rosnący stukot w silniku 1.6 TDCI 109 km
 
Cóż. To może być sporo różnych rzeczy.
Natomiast bardzo dobrze że auto unieruchomiłeś i do mechanika pojedzie na lawecie bo dla mnie to może być nawet panewka korbowodowa...

specol 20-09-2015 20:52

Odp: Rosnący stukot w silniku 1.6 TDCI 109 km
 
Wystraszyłem się, a że naczytałem się sporo na forum o różnych przypadkach i kosztach napraw, dojechałem tylko te 5 km do domu i Foka stoi grzecznie.

Bump: Jeśli to ta panewka, to to poważna i droga naprawa ?

radek70 20-09-2015 20:53

Odp: Rosnący stukot w silniku 1.6 TDCI 109 km
 
Tomek, słabo to wygląda. Nie jestem fachowcem, ani mechanikiem. Z Twojego opisu wywnioskowałem obrócenie/uszkodzenie panewki na korbowodzie któregoś tłoka. Obym się mylił.

specol 20-09-2015 20:56

Odp: Rosnący stukot w silniku 1.6 TDCI 109 km
 
Czyli jeśli to to, to rozumiem nowy silnik :(((?

radek70 20-09-2015 21:03

Odp: Rosnący stukot w silniku 1.6 TDCI 109 km
 
Nie wiem. Ktoś ogarnięty musi to sprawdzić. Silnika to już raczej nie odpalaj.

specol 20-09-2015 21:05

Odp: Rosnący stukot w silniku 1.6 TDCI 109 km
 
nie zamierzam Radek, ani na chwile. Jutro, maks, po jutrze laweta i jazda.

Auto mam z pewnego źródła, silnik ma 100% pewny przebieg, wiem co było robione wcześniej. kurde :(

Fulara 20-09-2015 21:40

Odp: Rosnący stukot w silniku 1.6 TDCI 109 km
 
koledzy maja racje, być może to panewka

radek70 20-09-2015 21:41

Odp: Rosnący stukot w silniku 1.6 TDCI 109 km
 
No cóż, takie rzeczy się zdarzają. W najgorszym przypadku słupek do wymiany. Nie ma co panikować :) Czekamy na rozwój wydarzeń...

wtomeks 20-09-2015 21:44

Odp: Rosnący stukot w silniku 1.6 TDCI 109 km
 
Ogólnie te silniki to kibel jakich mało.

Mogą klepać wtryski uszczelniacze pusciły, zdjąć plastikową pokrywę i zobaczyć czy gniazda wtrysków wszystko pływa.

Druga opcja to panewka poszla. Zdjąć pokrywę i zobaczyć jak wyglądają wałki rozrządu bo może też już klops.

Jeżeli nie a panewka kibel, nie baw się w remont. Albo wymiana całości, szukać z peugota najlepiej.

A jak wał będzie ok wyglądał dać nowe panewki zalać dobrego syntetyka i jezdzic.


Pompy oleju słabe są warto wymienić też.

Najwazniejsza diagnoza moze skoczy się na wtryskach.

jak wyjdzie że panewki po zdjęciu silnika, nie rozbieraj go dalej, niech włozą nowe panewki, jak się wyłozy to sie wylozy ale jest szansa ze pojezdzisz długo.
Lej dobry olej.

Jeszcze mi sięprzypomniało że stukać lubi łancuch łączący wałki rozrządu, wadliwy jest napinacz czy lancuch i to tez lubi stukac


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.