Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Kolory sprężyn tylnych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308161)

lukasz_vip 14-04-2020 18:26

Kolory sprężyn tylnych
 
Czy ktoś ogarnia kolory tylnych sprężyn? W aucie pękła mi 1 tylna sprężyna z żółtą kropką. Sprawdzam w katalogu a tam oznaczenia 3 kolorowe... Czy ktoś mi wyjaśni jak przejść z 1 koloru na 3 kolory? Na allegro widzę, że są takie same jak moje tj. z tylko żółtym kolorem ale chciałbym założyć lekko twardsze, bo dołożyłem komplet 3 siedzeń i nie wiem jaką klasę twardości mają moje aby mieć jakiś punkt wyjścia.

cesiek 14-04-2020 19:30

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
żółte są do układów zawieszeń wzmocnionych
a ty szukasz jeszcze twardszych ? taczkę zrobisz z samochodu
auto powinno się bujać

lukasz_vip 14-04-2020 20:21

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
Właśnie nie potrafię rozszyfrować jaka mam twardość bo mam tylko żółta kropkę a takiej nie ma w katalogu. Czyli żółte to będą najtwardsze?

Parch 14-04-2020 20:28

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
Żeby Ktoś mógł spróbować podjąć próbę dopasowania sprężyn do Twojego auta musiałbyś podać więcej danych dotyczących zawieszenia Twojego auta. Bo na razie napisałeś, że masz sprężyny z żółtą kropką oraz z kontekstu można wywnioskować, że auto z fabryki wyjechało jako 5-miejscowe.
Brak informacji o rodzaju zawieszenia, tj. czy amortyzatory zwykłe, samopoziomujące, czy zawieszenie regulowane, itp.

lukasz_vip 14-04-2020 20:47

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
Zwykłe amortyzatory bez żadnego IVDC.
Auto to S-Max 2008 z 2.2TDCi, skrzynią manualną 6 bieg, wersja Titanium, fabrycznie 5 miejsc.

Parch 14-04-2020 21:01

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
Wg mnie teraz masz sprężyny tylne o nr FINIS:
1509901 (21, Red/Purple/White, With Sports Tuned Suspension, Load Class A to E, With Standard Rear Shock Absorbers)

A powinieneś zmienić na sprężyny tylne o nr FINIS:
1509902 (22, Red/Yellow/White, With Sports Tuned Suspension, Load Class F to H, With Standard Rear Shock Absorbers)


BTW. Temat nie jest prosty. Warto sobie jeszcze to potwierdzić (zawsze mogę się mylić ;)) np. podając nr VIN w ASO, albo w odpowiednim dziale na FCP. Wtedy na 100% uzyskasz potwierdzenie, na jakich sprężynach Twoje auto wyjechało z fabryki.

lukasz_vip 14-04-2020 21:28

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
Wg. VIn wychodzi:
Rear Spring Load Class-D
With Standard Rear Shock Absorbers
With Standard Suspension

Czy wychodzi takie zawieszenie:
Code: 1509833
Number on scheme: 5560
Quantity: 2
Additional info: 11, Blue / Purple / White

S-Max/Galaxy 2006-, 5 Door SAV, With Standard Rear Shock Absorbers, With Standard Suspension, Rear Spring Load Class A To D

To ja się pytam gdzie tu żółta kropka!!!

Parch 14-04-2020 21:32

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
A podasz VIN?

lukasz_vip 14-04-2020 21:42

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
Wf0sxxgbws8l35631

Parch 14-04-2020 22:09

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
No to jednak się pomyliłem! Przyjąłem, że skoro silnik 2.2 to powinno być nieco usportowione zawieszenie.

Skoro teraz masz sprężyny tylne o nr FINIS:
1509833 (11, Blue/Purple/White, With Standard Suspension, Load Class A to D, With Standard Rear Shock Absorbers)

To odpowiednie dla wersji 7-osobowej mogą być sprężyny tylne o nr FINIS:
1509835 (12, Blue/Yellow/White, With Standard Suspension, Load Class E and F, With Standard Rear Shock Absorbers)
lub
sprężyny tylne o nr FINIS:
1509836 (13, Blue/Grey/White, With Standard Suspension, Load Class G and H, With Standard Rear Shock Absorbers)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.