Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford S-MAX (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=153)
-   -   [S-MAX 2006-2015] Kolory sprężyn tylnych (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=308161)

lukasz_vip 15-04-2020 08:32

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
Poszperałem trochę i okazuje się, że dalej jest coś nie tak z tymi oznaczeniami.

Jedno kropkowe mają oznacznia: purple, yellow, gray z tego co znalazłem
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Czyli wychodzi na to, że jest to kolor środkowy z oznaczenia 3 kolorowego,
czyli wg. kolorów to mam 1509835.

Są też 3 kolorowe:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Akucje dla sprężyn SMAX 1.8TDCI zazwyczaj są 3 kolorowe Blue/Yellow/White:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Tutaj gość sprzedaje komplet od 2.2TDI z 2012 ale ma czerwoną kropkę czyli zakładam, że to był TITANIUM S:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
I po przednich sprężynach wychodzi, że Sport Suspension.

Tutaj Galaxy albo PINK albo PURPLE:
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Zakręcone to nieziemsko. Albo kupię z żółtą kropką ponownie albo Blue/Yellow/White.

BARNEY 15-04-2020 10:12

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
Czy ktoś z FCP zmieniał sprężyny na twardsze, jeżeli zakładał 3-ci rząd siedzeń. Wiadomo że w przypadku fabrycznego dostosowania do dołożenia 3go rzędu z fabryki wyjezdzaly mocniejsze sprężyny.

Parch 15-04-2020 10:22

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
Ja jeszcze nie zmieniałem, ale mam taki plan.
Dla swojej konfiguracji sprzętowej dokładnie wiem na jakie mam zmienić.

lukasz_vip 15-04-2020 10:57

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
Zamówiłem Niebieski/Żółty/Biały. Jak przyjadą to porównam wymiarami czy jest jakaś różnica.

eclipse 16-04-2020 07:26

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
Różnicy wymiarami nie będzie . Różnica jest w w sposobie hartowania i odpuszczania na etapie produkcji . Dlatego oznacza się kropkami /kolorami , stopień ugięcia sprężyny .

lukasz_vip 20-04-2020 09:50

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
Sprężyny wymienione. Wymiary miały takie same więc pewnie tylko inny proces hartowania. Znacznej różnicy nie zauważyłem ale też ciężko było porównać skoro na starej złamanej niżej stał.

Marek75 24-08-2020 05:37

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
Witam wszystkich. Mam problem z doborem sprężyn do mojego autka. S-max 2.0 140 km 2008r nr VIN WF0SXXGBWS8L35452. Czy mógłby ktoś sprawdzić jakie oznaczenia sprężyn powinny być z przodu i z tyłu. Obecnie są założone kayaba i jest strasznie twardy. Amortyzatory motorcraft felga 17".Z góry dziękuję za pomoc.

wojtek_mlody 26-08-2020 22:59

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
Cytat:

Napisał Marek75 (Post 3276206)
VIN WF0SXXGBWS8L35452

Z Zawieszeniem Standardowym
Ze Standard.Amortyzatorami Tylnymi
Klasa obciaz.przedniej sprezyny-H
Klasa obciaz.tylnej sprezyny-C

U mnie 1.6 EB:
Klasa obciaz.przedniej sprezyny-C (silniczek mam mniejszy, to i sprężyna delikatniejsza)
Klasa obciaz.tylnej sprezyny-D (a tu ciekawe, że mam twardszą, polifty tak miały?)

Na "kropko-kolorach" się nie znam, może ktoś pomoże?

Parch 27-08-2020 09:34

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
Cytat:

Napisał Marek75 (Post 3276206)
VIN WF0SXXGBWS8L35452.

Cytat:

Napisał Marek75 (Post 3276206)
Czy mógłby ktoś sprawdzić jakie oznaczenia sprężyn powinny być z przodu i z tyłu.

Przód: FINIS 1464140 (12, grey/orange/green, 5 door SAV, With Standard Suspension, Front Spring Load Class F to H).
Tył: FINIS 1509833 (11, blue/purple/white, 5 door SAV, With Standard Rear Shock Absorbers, With Standard Suspension, Rear Spring Load Class A to D).


Cytat:

Napisał wojtek_mlody (Post 3276983)
Klasa obciaz.tylnej sprezyny-D (a tu ciekawe, że mam twardszą, polifty tak miały?)

Przedlift/polift nie ma tu znaczenia. Twardość sprężyn zależy od kilku różnych czynników (np. od rodzaju zastosowanych amortyzatorów). Twardość tylnych sprężyn zależy też dodatkowo od tego czy się ma 3. rząd foteli, czy się go nie ma.

tutrus 05-01-2021 08:52

Odp: Kolory sprężyn tylnych
 
Panowie czy w wersji Tytanium S też były dwa rodzaje tylnych sprężyn? . Ja mam u siebie w siedmioosobowej dwie czerwone kropki. Pięcioosobowa miała chyba oznaczenia z czerwonymi kropkami ale nie koło siebie. Może to ktoś zweryfikować ? Bo to są tylko moje przypuszczenia [emoji848]https://uploads.tapatalk-cdn.com/202...3dbe8c6c54.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/202...768a959f2a.jpg

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.