Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Egr ? Wtryskiwacze ? Dpf ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=336458)

Darax 04-08-2023 06:15

Egr ? Wtryskiwacze ? Dpf ?
 
1 załącznik(i)
Witam, mam problem z Ford'ek Kuga z 2009 r. 4x4 w wersji Titanium.

Problem powstał w pod koniec czerwca kiedy zaświeciła się lampka pomarańczowa lampka Cheack Engine. Zazwyczaj jeżdżę po mieście wiec z forum dowiedziałem się ze to DPF. Starając się go wypalić wyruszyłem w trasę - lecz niestety proces nie powiódł się. Po Kilku próbach udałem się do mechanika celem sprawdzenia o co chodzi. Mechanik powiedział ze trzeba wypalić DPF, wiec ja mu powiedziałem ze na trasie nie daje rady, spróbował wiec zrobić to komputerowo, pomimo wielu prób z różnych sprzętów diagnostycznych nie było możliwości zrobienia tego komputerowo wiec DPF został wyjęty i wyprany. Po zamontowaniu DPF na swoim miejsciu poziomu komputera załączono regeneracje dpf + adaptacja z powodzeniem.
- Błąd znikł,po dwóch tygodniach w trasie przy około 130-140 km znowu pojawiła się ikonka "cheack engine" wiec myślałem że włączyła się procedura wypalania dpf ( po okolo 160 przejechanych km ). Po przejechaniu ponad 20-30 km pojawił się komuniukat "AWARIA SILNIKA" - auto zgasło. Nie szło go odpalić, pomimo że kręciło. Wiec Kuga pojechała laweta do domu. - Trwało to godzinę - po dostarczeniu auta pod domem odpaliło bez problemu ale nadal z pomarańczową ikonką i komunikatem AWARIA SILNIKA. Mechanik rozkłada ręce. Po kilku dniach zalałem "LIQUI MOLY DIESEL SPULUNG CZYŚCI WTRYSKI" na bardzo małej ilosci paliwa - okolo 20 l. po przejechaniu 50 km komunikat "Awaria silnika" znikł. OBROTY NIE FALUJĄ, NIE ODCZUWAM BRAKU MOCY. brak mocy był jedynie przed praniem dpf"
Wczoraj podłączyłem go do kompa i wyświetliło mi takowe błędy jak na zdjęciu.
Ludzie mówią że trzeba wyciać dpf - ale przecież był prany
Ludzie mówią ze to czujnik dpf - ale mechanik by raczej nie montował zepsutego?
Ludzie mówią ze to wtryskiwacze - no ***WULGARYZM*** droga sprawa i tego sie obawiam.
Ludzie mówią ze to wina EGR, zaślepić i zaprogramować.

Wiec pytam was Ford'ziaży miał ktoś z was taki problem ? albo podobny ? co mam zrobić aby nie wrzucic kasy w błoto.?

maro18 04-08-2023 07:39

Odp: Egr ? Wtryskiwacze ? Dpf ?
 
Temat był szczegółowo opisany. Czujnik dpf (jest na obudowie aku) szczelność wężyków.

Darax 04-08-2023 10:48

Odp: Egr ? Wtryskiwacze ? Dpf ?
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW W ODPOWIEDZI, A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!!

MOŻNA UŻYĆ JESZCZE FUNKCJI "CYT. SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego)


jakich wężyków ?

kln1920 04-08-2023 11:48

Odp: Egr ? Wtryskiwacze ? Dpf ?
 
Czujnika dpf.

Speedo 04-08-2023 12:14

Odp: Egr ? Wtryskiwacze ? Dpf ?
 
1. jak nie odpala to odpinasz wtyczkę od czujnika na obudowie akumulatora i jedziesz - oszczędność na lawecie ;)

2. jak masz kompa i forscana to możesz sobie odczytać pid-y ciśnienia róznicowego i potwierdzić awarię czujnika

3. jak już potwierdzisz to nie kupuj najtańszego bo starczy na miesiąc, poniżej Delphi nie schodź

4. i tak się skończy wycięciem dpf

Jakoob 05-08-2023 18:22

Odp: Egr ? Wtryskiwacze ? Dpf ?
 
Jakiś problem elektryczny, błędów jest co nie miara. Tu potrzeba dobrego elektryka a nie "prania" filtra czy strzałów typu może wtryski.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.