Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2011-2014] Wymiana znaczka Ford na kierownicy (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=287417)

kubaw20055 17-10-2018 07:22

Wymiana znaczka Ford na kierownicy
 
Witam,

orientuje się ktoś, w jaki sposób jest zamocowany znaczek Ford na kierownicy (ff3)? Mój niestety zaczyna się w kilku miejscach odbarwiać. Chcę kupić nowy używany z wystrzelonej poduszki, ale wolę wiedzieć jak to zdjąć, żeby nie zniszczyć obu:roll:

tedi_k 17-10-2018 08:37

Odp: Wymiana znaczka Ford na kierownicy
 
Cytat:

Napisał kubaw20055 (Post 3042998)
...wolę wiedzieć jak to zdjąć,...

Niestety moim zdaniem bez szans powodzenia. Znaczek jest z cienkiej blaszki aluminiowej i ma zagięte "uszy" po drugiej stronie plastiku.
Wymiana niewykonalna bez wyjmowania poduszki z obudowy - a po wyjęciu (co jest prawie niemożliwe bez zniszczenia obudowy poduszki) i tak szanse na wymianę znaczka minimalne moim zdaniem.

Lepiej jest kupić jakąś niedrogą poduszkę ze znaczkiem w stanie OK i sprzedać swoją w "okazyjnej" cenie...
Może wyjść nawet lepiej finansowo niż kupowanie poduszki wystrzelonej (bo te też za darmo nie chodzą...).

weuek 17-10-2018 09:02

Odp: Wymiana znaczka Ford na kierownicy
 
Albo zamówić naklejkę żelową. Taką mam/miałem w swoim:

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Wzór/kolor do ustalenia.

kubaw20055 17-10-2018 09:09

Odp: Wymiana znaczka Ford na kierownicy
 
Naprawdę sytuacja jest aż tek kiepska? Może da się równomiernie podważyć znaczek na całej długości np. kartą kredytową lub czymś podobnym, żeby nie pogiąć emblematu? Mam jeszcze pytanie, czy musi być to ff3, Kuga czy C-max mk2? Może znaczek ma takie samo mocowanie np. w Mondeo mk3??

weuek 17-10-2018 09:49

Odp: Wymiana znaczka Ford na kierownicy
 
Warto się zastanowić dlaczego odbarwia się znaczek, którego się przecież nie dotyka.

kubaw20055 17-10-2018 09:52

Odp: Wymiana znaczka Ford na kierownicy
 
2 lata temu kupiłem samochód z tym defektem, nie wiem, może wcześniej ktoś zastosował jakiś środek do czyszczenia lub krem, nie wiem?:/ U mnie wszystko musi być idealne, a ten znaczek wybitnie mi nie odpowiada:/

weuek 17-10-2018 09:58

Odp: Wymiana znaczka Ford na kierownicy
 
Stawiam raczej na samoutylizację (przypadkowy, akurat nieudany dobór materiału). Nie umieją zrobić porządnego emblematu od lat, nawet nie próbują.

kubaw20055 17-10-2018 10:01

Odp: Wymiana znaczka Ford na kierownicy
 
Dziwna sprawa, wczoraj chodziłem "po szrocie" i każde Mondeo mk3 z lat bliżej 00 miało znaczki w perfekcyjnym stanie. Pytanie, czy taki z Mondeo mk3 będzie pasował do ff3 (chodzi mi o nóżki montażowe)?

weuek 17-10-2018 10:04

Odp: Wymiana znaczka Ford na kierownicy
 
Uniwersalna zasada: im coś nowsze, tym bardziej tandetne. Teść miał forda z zeszłego wieku, no i to auto było przyzwoite. Znaczki też mu nie oblazły przez ~20 lat. A potem był "postęp", no i co jest, to widać.

edmun 17-10-2018 10:46

Odp: Wymiana znaczka Ford na kierownicy
 
A ludzie głupi i zamiast kupić Forda z zeszłego wieku to kupują te nowe.

....


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.