Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Blacharstwo/lakiernictwo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=121)
-   -   [Focus 1998-2004] Szkody parkingowe z AC w PZU bez szkody całkowitej (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=309947)

dj_rey 10-06-2020 19:03

Szkody parkingowe z AC w PZU bez szkody całkowitej
 
Cześć, mam Focusa MK1, na którego od początku mam wykupiony pakiet AC w PZU. Obecnie ubezpieczony jest na 3500 zł i AC wygasa w lipcu. Auto stawiam na parkingu pod blokiem, więc mam przerysowane kilka elementów min. dwoje drzwi, oba zderzaki i błotnik oraz pęknięte oba plastiki progowe oczywiście nie z mojej winy.
Pytanie do znawców lub użytkowników, którzy mają jakąś wiedzę w tym temacie. Ile elementów max mogę zgłosić do ubezpieczyciela, aby rzeczoznawca nie zaliczył mi tych uszkodzeń jako szkody całkowitej ? Jaki mniej więcej jest koszt naprawy/malowania jednego elementu wycenianego przez PZU ? Czy rzeczoznawca w ogóle przyjedzie sprawdzać te szkody ?
Z góry dzięki za pomoc

Antej 10-06-2020 19:22

Odp: Szkody parkingowe z AC w PZU bez szkody całkowitej
 
To jeszcze sprawdź w warunkach AC jaki masz czas na zgłoszenie szkody od czasu jej zaistnienia. :lol:

AC to nie jest sponsor.

hak64 10-06-2020 21:56

Odp: Szkody parkingowe z AC w PZU bez szkody całkowitej
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3257489)
AC to nie jest sponsor.

W punkt trafione.
Cytat:

Napisał dj_rey (Post 3257487)
Auto stawiam na parkingu pod blokiem, więc mam przerysowane kilka elementów min. twoje drzwi, oba zderzaki i błotnik oraz pęknięte oba plastiki progowe oczywiście nie z mojej winy.

Kolego, może poczytaj trochę czym jest szkoda komunikacyjna, bo z mojej wiedzy wynika, że jest to jedno zdarzenie szkodowe. Zatem ubezpieczyciel - po otrzymaniu zgłoszenia szkody - przyśle rzeczoznawcę, ale ten sporządzi protokół oględzin z którego będzie wynikać, iż pojazd posiada wiele uszkodzeń nie związanych z konkretnym zdarzeniem, powstałych wcześniej. Zaznaczy przy tym, że nie jest możliwe by wszystkie opisane uszkodzenia powstały jednocześnie. To zaś skutkuje odmową przyjęcia odpowiedzialności za szkodę. Musisz więc sobie wybrać konkretne uszkodzenie (jedno) i w zgłoszeniu wskazać miejsce i czas powstania szkody. No chyba, że udowodnisz iż twój bolid zaatakowała trąba powietrzna, rzucając w niego kamieniami i czymś tam jeszcze...

Piasek80 11-06-2020 06:56

Odp: Szkody parkingowe z AC w PZU bez szkody całkowitej
 
Foka w jedynce czyli to będzie mieć pod 20 lat. Warta mniej niż przeciętny rower dawany na komunię. I ty na to jeszcze AC opłacasz ?
No cóż... jeden hoduje gołębie, inny zbiera znaczki, jeszcze inni płacą AC za samochody warte tyle co najniższa krajowa.

lotek 11-06-2020 07:16

Odp: Szkody parkingowe z AC w PZU bez szkody całkowitej
 
Kwota rocznej składki AC, chyba bliska jest wartości tej Foki ;).

dj_rey 11-06-2020 11:43

Odp: Szkody parkingowe z AC w PZU bez szkody całkowitej
 
Cytat:

Napisał hak64 (Post 3257530)
W punkt trafione.

Kolego, może poczytaj trochę czym jest szkoda komunikacyjna, bo z mojej wiedzy wynika, że jest to jedno zdarzenie szkodowe. Zatem ubezpieczyciel - po otrzymaniu zgłoszenia szkody - przyśle rzeczoznawcę, ale ten sporządzi protokół oględzin z którego będzie wynikać, iż pojazd posiada wiele uszkodzeń nie związanych z konkretnym zdarzeniem, powstałych wcześniej. Zaznaczy przy tym, że nie jest możliwe by wszystkie opisane uszkodzenia powstały jednocześnie. To zaś skutkuje odmową przyjęcia odpowiedzialności za szkodę. Musisz więc sobie wybrać konkretne uszkodzenie (jedno) i w zgłoszeniu wskazać miejsce i czas powstania szkody. No chyba, że udowodnisz iż twój bolid zaatakowała trąba powietrzna, rzucając w niego kamieniami i czymś tam jeszcze...

Auto przez tydzień nie było używane i w tym czasie zostało przerysowane przez kilka aut na parkingu, więc jak mam wybrać jedna szkodę ? To moja wina, że w tym czasie go nie używałem i codzienne nie sprawdzałem, czy wszystko z nim ok ?

Juzek 11-06-2020 17:57

Odp: Szkody parkingowe z AC w PZU bez szkody całkowitej
 
Jak widzisz na każdym forum są ludzie, którzy muszą w dobitny sposób pokazać, że są najmądrzejsi :-) niestety - tutaj też takich mamy.

Co do pytania - wybierz takie szkody, które będzie można podciągnąć pod konkretne zdarzenie (np. z jednej strony auta). Inne wady nie dyskwalifikują zgłoszenia tych wybranych przez Ciebie.

Z PZU przyjeżdża rzeczoznawca. Porobi fotki i dostaniesz kosztorys. Rzecz jasna po głodowych stawkach i na nierealnie niskich cenach części.

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

rychu.zychu 11-06-2020 23:09

Odp: Szkody parkingowe z AC w PZU bez szkody całkowitej
 
Cytat:

Napisał dj_rey (Post 3257487)
Auto stawiam na parkingu pod blokiem, więc mam przerysowane kilka elementów min. dwoje drzwi, oba zderzaki i błotnik oraz pęknięte oba plastiki progowe oczywiście nie z mojej winy.

Kogo masz zamiar podać jako winnego uszkodzenia samochodu ?

Juzek 12-06-2020 07:32

Odp: Szkody parkingowe z AC w PZU bez szkody całkowitej
 
Szkoda z AC nie wymaga winnego

Wysłane z mojego RNE-L21 przy użyciu Tapatalka

luckyboy 12-06-2020 08:19

Odp: Szkody parkingowe z AC w PZU bez szkody całkowitej
 
Można też podciągnąć tyle szkód pod akt wandalizmu.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.