Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ogólnie o motoryzacji (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=122)
-   -   Felga stalowa strukturalna (5cio ramienna) - wasze doświadczenia (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=145620)

GreenHood16794 07-12-2011 21:10

Felga stalowa strukturalna (5cio ramienna) - wasze doświadczenia
 
http://opel.dixi-car.pl/images_local...wa_1002187.jpg
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Witam,

Przeszukiwałem forum pod kątem informacji na temat felgi takiego rodzaju, niestety informacje były szczątkowe, dlatego tych którzy mieli do czynienia z takimi felgami bardzo proszę o opinie.
1. Czy taka felga jest tak samo wytrzymała jak klasyczna felga stalowa ?

2. Czy tą felgę można prostować tak samo jak felgę stalową ?

3. Czy na tą felgę można zakładać klasyczne kołpaki, czy tylko te "specjalne" ? (za jedyne 100 za szt :/ )

4. Czy taka felga wyważana jest przez ciężarki "nabijane" czy też "klejone" ?

5. Czy taka felga nadaje się na zimę, jako alternatywa dla ALU które po zimie na polskich dziurawych drogach są całe pokrzywione.

Każda opinia jest cenna i z góry za nie dziękuję.

ps. Przepraszam za wszelakie niedociągnięcia w tym poście :) jest on moim 1 na tym forum

wydra 07-12-2011 21:17

Odp: Felga stalowa strukturalna (5cio ramienna) - wasze doświadczenia
 
to jest stalowa? jeśli tak to chce taką :D

Karlito 08-12-2011 07:18

Odp: Felga stalowa strukturalna (5cio ramienna) - wasze doświadczenia
 
1 Normalna stalówka chyba nawet oryginalnie stosowana w oplu i renaultach
2 Można walić młotem
3 Nie ma rowka wiec kołpaki pospadają zresztą i sama ładnie wygląda.
4 Zakładasz co chcesz
5 Za tą cene lepiej kup sobie dobre alu na zimę, to jest o tyle lepsze ze patrz pkt. #2

mouzes 08-12-2011 23:44

Odp: Felga stalowa strukturalna (5cio ramienna) - wasze doświadczenia
 
Cytat:

Napisał Karlito (Post 1749277)
3 Nie ma rowka wiec kołpaki pospadają zresztą i sama ładnie wygląda.

Nie jestem taki do końca pewiem. Wytłoczka w której "gnieździ" się kołpak wygląda moim zdaniem na standardową.

Osobiście moim zdaniem na zimę bardzo dobry wybór.
Na lato zresztą też bym to pewnie założył :P
Zresztą powoli pojawia się coraz więcej wzorów felg strukturalnych, więc zaczyna być z czego wybierać :)

GreenHood16794 18-12-2011 16:36

Odp: Felga stalowa strukturalna (5cio ramienna) - wasze doświadczenia
 
Zauważyłem ze ta felga dostępna jest z parametrem ET47.5, natomiast większość stalówek do MKIII ma ET52.

Sprzedawcy jak zwykle twierdzą ze pasuje, ale czy faktycznie będzie pasować ?

No i druga sprawa ... da się to zabezpieczyć taką samą nakrętką jak ALU ? z tego co rozumiem to gwint przy mniejszym ET będzie wystawał bardziej i może nie dać się dokręcić :/

wojtekn 18-12-2011 17:15

Odp: Felga stalowa strukturalna (5cio ramienna) - wasze doświadczenia
 
2 załącznik(i)
Ford ma już taką swoją felgę ze specjalnymi kołpakami fotki z programu pod spodem (kołpki w kwadracie) :027:

Ps: Widziałem to na live rewelacja :P

mouzes 21-12-2011 22:46

Odp: Felga stalowa strukturalna (5cio ramienna) - wasze doświadczenia
 
Cytat:

Napisał GreenHood16794 (Post 1753891)
z tego co rozumiem to gwint przy mniejszym ET będzie wystawał bardziej i może nie dać się dokręcić :/

Nic z tych rzeczy. Gwint będzie wystawał jak w zwykłej stalówce i dokręcać będziesz musiał na zwykłe śruby do felg stalowych. Et to w uproszczeniu "odsadzenie rantu felgi od piasty. Czyli to jak bardzo fela będzie schowana, lub będzie wystawać poza obrys auta.

Ot przy dobrym dobraniu ET w stosunku do samochodu, nie będziesz musiał stosować dystansów.

A ja widziałem trójramienne felgi strukturalne w jakimś katalogu.
Normalnie chciałbym to zobaczyć na żywo.

m_g 22-12-2011 15:10

Odp: Felga stalowa strukturalna (5cio ramienna) - wasze doświadczenia
 
Ja właśnie chce takie felgi na lato ,podobają mi się bardziej niż alu i przy odrobinie dopieszczenia można z nich zrobić super felgi. Widziałem ostatnio vectrę na czymś takim to nie powiedział bym , że to stal ,a wyglądało miodzio ^ ^

white999 26-12-2011 01:43

Odp: Felga stalowa strukturalna (5cio ramienna) - wasze doświadczenia
 
stal to stal.. ciężkie.. zacznie z czasem rdzewieć itd .. aa że walić młotem alu nie można.. no cóż wystarczy nie atakować krawężników i nie wjeżdżać w każdą możliwą dziurę na drodze

MAG 26-12-2011 08:35

Odp: Felga stalowa strukturalna (5cio ramienna) - wasze doświadczenia
 
Cytat:

Napisał GreenHood16794 (Post 1753891)
Zauważyłem ze ta felga dostępna jest z parametrem ET47.5, natomiast większość stalówek do MKIII ma ET52.
...

Przynajmniej nie będzie tak drastycznie schowana w nadkolach jak standardowa felga - będzie pasować bezproblemowo.

Gdyby były takie 17-tki, to bym się może nawet zastanowił nad czymś takim, ale wolałbym, szczerze mówiąc, kupić używane markowe (albo oryginalne) alusy niż takie stalówki (chociaż nie są wcale brzydkie)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:35.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.