Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Mondeo (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=95)
-   -   [Mondeo 2014- ] 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=250177)

microbot 05-09-2016 11:09

1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Fokusiarze mają swój wątek o hałasowaniu silnika 1.5 a wpisy posiadaczy Mondeo są mocno rozproszone. Proponuję więc założyć odrębny wątek i wpisywać swoje uwagi właśnie tutaj.

Od razu skleciłem ankietę dla posiadaczy silnika 1.5 ecoboost 160 KM, bo się może okazać, że problem nie istnieje.

U mnie metaliczny dźwięk występuje i hałas jest wyraźny przez około 30s w zakresie obrotów między 1250 a 1400. Dodam, że auto odebrałem pod koniec sierpnia 2016 roku. Jak silnik jest ciepły, to nie wskakuje na w/w obroty i dźwięków niepokojących nie ma, powiem więcej, że dźwięk jest wtedy przyjemny i taki powinien być zawsze.

Stąd moja prośba do użytkowników o sprawdzenie dźwięku zimnego silnika (np. rano), koniecznie z otwartymi oknami, lub stojąc na zewnątrz auta i zaznaczenie jednej z w/w odpowiedzi.

Pozdrawiam

gandolfinek 05-09-2016 11:31

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Ja mam też taki dźwięk po dłuższej jeździe, do tego czasem jakieś dziwne buczenie w okolicach rozrządu. Momentami to słychać jakby to był diesel a nie bensyniak :)

microbot 05-09-2016 12:32

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
To fakt, że jak się rozgrzeje to bliżej mu do diesla z tym dźwiękiem, ale to mi akurat nie przeszkadza. Dźwięk jest niski. Natomiast to co się dzieje na zimnym, to tak jakby łańcuszek metalowy dzwonił o obudowę.
Na zagranicznych forach mowa jest o jakimś zaworze turbiny (wastegate), który jak zimny ma "luzy" i hałasuje.
Ja bym problemu nie widział, jakby każde Mondeo tak hałasowało, ale sytuacja wygląda bardziej chaotycznie.

stefanb 05-09-2016 13:17

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Może ktoś by nagrał jakieś wideo, jak to w praktyce wygląda - żeby poszczególne osoby mogły też sobie porównać, czy u nich jest tak samo, czy inaczej...

stefanb 05-09-2016 20:52

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
No proszę, zarzuciłem wątek na Motor-Talk i od razu kilka odpowiedzi: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Koledzy z Niemiec sugerują, że (tłumaczę ogólnie posty po kolei):
- Jeden pisze, że jego również brzęczy, brzęczał też egzemplarz na jeździe próbnej. Ogólnie jednak jest zadowolony, bo silnik brzmi lepiej niż starszy 1.6EB. Obstawia on coś ze sterowaniem zmiennymi fazami rozrządu (dla mnie osobiście wątpliwe).
- Następny (właściciel Focusa 1.5 182KM) pisze, że u niego dzwonienie zniknęło po jakimś czasie samo.
- Następny potwierdza, że słyszy to w garażu, jak otworzy okno. Wg jego serwisu, jest to pompa paliwa, chociaż on sam w to raczej nie wierzy, bo brzmi to raczej jak "brzęczenie", a nie "dzwonienie" - taka subtelna różnica :)
- Następnemu również dzwoni/brzęczy - jego zdaniem to blaszana osłona pod samochodem, która wibruje.
- Następny raczej w to nie wierzy, bo osłona brzęczałaby również wtedy, gdy samochód jest nagrzany.
- Następna i ciekawa wypowiedź - gość twierdzi, że jest to z całą pewnością dźwięk pompy wysokiego ciśnienia (czyli jak rozumiem - pompy paliwa). Jest to rzekomo typowe dla silników benzynowych z bezpośrednim wtryskiem paliwa - właśnie taki dźwięk - bardzo charakterystyczny również dla silników TSI VW. Po rozgrzaniu zaczyna brzmieć przyjemniej i mniej wydatnie.
- I jeszcze jedno - tu już tłumaczę dosłownie, bo gość opisał to bardzo "technicznie" - wprawdzie nie znam szczegółowo silników EB, ale pompa (paliwa) jest z reguły napędzana przez krzywki. Te poruszają szklanki popychaczy z elementami wyrównującymi (tu przyznaję - nie wiem o co dokładnie chodzi), które następnie napędzają mechanikę pompy. Te części są ułożone względem siebie i mają pewną tolerancję. I to może klekotać w "zimnym stanie".

I jeszcze dwa (a w zasadzie trzy) słowa podsumowania ode mnie: wnioski wyciągnijcie sami :)
Ja już zgłupiałem i chcę tylko spać... :)

Pzdr

Arthi2000 06-09-2016 07:50

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Byłem z tym w ASO już jakiś rok temu po 3 miesiącach jazdy... Powiedzieli, że te silniki tak mają (coś tam tłumaczył, ale ja się nie znam). Odpaliliśmy na placu inne Mk5 oraz 3 foczki... każdy miał te same objawy. Dziwny metaliczny (ale delikatny) dzwięk przez 10-15 sekund, po tym czasie ustaje samoczynnie (ustaje również po wciśnięciu lekko gazu). Olałem temat.

Jest jeszcze jedna sprawa, faktycznie silnik po dłuższej jeżdzie (szczególnie jak się trochę walnie w palnik) jest jakby trochę głośniejszy, słyszę to jak wracam z roboty, wysiadam z auta i otwieram bramę wjazdową. Brzmi delikatnie jak diesel, takie jakby stuki... nie wiem dokłądnie jak to opisać.

Pzdr.

ciafka 06-09-2016 08:16

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Śledzę ten wątek, bo interesują mnie opinie użytkowników nowego 1.5EB (wiadomo - głównie problemy, bo to, że silnik ma działać była oczywista oczywistość - przynajmniej do niedawna). I jestem w szoku.
Jeszcze nie tak stary silnik jak 1.6 ti-vct wzbudzał sensację w rzadkich sytuacjach, kiedy sterowanie fazami rozrządu zaczynało działać trochę głośniej. Teraz nowe silniki stukają, piszczą i telepią od początku, i większość użytkowników łyka bez oporów wytłumaczenie, że TTTM.
Jeszcze nie tak dawno porównanie, że benzyniak chodzi jak diesel to była obraza warta vendetty. Dzisiaj jest to tylko opis codzienności.
Ciekawe w jakie przepaście zepchną motoryzację nowe szalone pomysły biurw UE/USA - po filtrach cząstek stałych, które zamiast oczyszczać spaliny wymagają okresowej jazdy autostradowej lub wypalania, a i tak trzeba je wymieniać, po silniczkach 1l o mocy 150KM, które w trasie palą więcej niż 2-litrówka...
O tempora, o mores :mrgreen:

stefanb 06-09-2016 08:24

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Dlatego m. in. zamówiłem Mondeo teraz - przed ew. fejsliftem, który potencjalnie wprowadzi również kolejną "ulepszoną" generację silników...

Voldemord 06-09-2016 08:27

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
U mnie w/w objawy nie występowały i nie występują. Auto kupione w marcu, jakoś w kwietniu jak jeszcze z rana lekko mroziło robiłem testy, brak objawów. Teraz po 10kkm także brak brzęczenia.

microbot 06-09-2016 09:57

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał Voldemord (Post 2654263)
U mnie w/w objawy nie występowały i nie występują. Auto kupione w marcu, jakoś w kwietniu jak jeszcze z rana lekko mroziło robiłem testy, brak objawów. Teraz po 10kkm także brak brzęczenia.

To bardzo ciekawe.
Napisz proszę jakie obroty zimny silnik po odpaleniu utrzymuje.

Mam pewną teorię, że dzwoni (wpada w rezonans) w zakresie od 1200 do 1400 obr. i dzwoni tak długo, jak długo utrzymuje te obroty. Im zimniej tym dłużej.

Dziś za duży pieprznik rano miałem, aby to nagrać, a dzwonił, że aż (nie) miło.
Może jutro rano się uda.

WoojO 06-09-2016 10:40

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Ja mam autko z początku 2015. 30 tyś na liczniku. Metaliczny dźwięk słyszę przy zimny i ciepłym silniku. Przypomina mi to odgłos łańcucha w mojej starej almerze :) Osobiście podejrzewam że to właśnie łańcuch. Dla mnie nie jest to niepokojące. Zwykły odgłos pracującej maszyny :)

stefanb 06-09-2016 10:49

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał WoojO (Post 2654330)
Ja mam autko z początku 2015. 30 tyś na liczniku. Metaliczny dźwięk słyszę przy zimny i ciepłym silniku. Przypomina mi to odgłos łańcucha w mojej starej almerze :) Osobiście podejrzewam że to właśnie łańcuch. Dla mnie nie jest to niepokojące. Zwykły odgłos pracującej maszyny :)

Tylko że te silniki nie mają łańcucha...
To chyba najbardziej "wiarygodny" filmik na YT: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Pytanie, czy u Was też to brzmi tak samo...

Voldemord 06-09-2016 10:58

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał microbot (Post 2654308)
To bardzo ciekawe.
Napisz proszę jakie obroty zimny silnik po odpaleniu utrzymuje.

Mam pewną teorię, że dzwoni (wpada w rezonans) w zakresie od 1200 do 1400 obr. i dzwoni tak długo, jak długo utrzymuje te obroty. Im zimniej tym dłużej.

Dziś za duży pieprznik rano miałem, aby to nagrać, a dzwonił, że aż (nie) miło.
Może jutro rano się uda.

Postaram się jutro z rana zaobserwować obroty.

Znalazłem mój post z kwietnia:
"Dzisiaj o 5.45 rano przy temp 0 stopni specjalnie nasłuchiwałem, czy czasem nic nie zachrobota. Meluduję, że nie ma absolutnie żadnego niepokojącego dźwięku przy odpalaniu, więc będziesz musiał się udać do serwisu zapewne."

Tak było w kwietniu i tak jest dziś.

MaXyM 06-09-2016 12:47

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał ciafka (Post 2654258)
po filtrach cząstek stałych, które zamiast oczyszczać spaliny wymagają okresowej jazdy autostradowej lub wypalania,

DPF spelniaja swoja role, tyle ze trzeba sie z nia zapoznac a nie powielac famy i mity (jak np. ta jazda autostradowa).

Cytat:

Napisał ciafka (Post 2654258)
a i tak trzeba je wymieniać,

A ktos obiecywal ze nie bedzie trzeba? Auto sklada sie z wielu, teoretycznie niepsujacych sie komponentow. A jednak od czasu do czasu, jednemu na milion sie usterka przydarzy. Nie ma podstaw zeby od DPF oczekiwac czegos innego.

Cytat:

Napisał ciafka (Post 2654258)
po silniczkach 1l o mocy 150KM, które w trasie palą więcej niż 2-litrówka...
O tempora, o mores :mrgreen:

Twoje komentarze sa mocno tendencyjne. Pytanie czy to zamierzone czy po prostu brak ci wyobrazni. Statystycznie, kierowcy jezdzacy trasy nie kupuja silnikow 1.0. Tak male silniki sa dedykowane do ruchu miejskiego.
Pomijam fakt ze samo porownanie do 2 litrowki jest co najmniej mocno przestrzelone.

karloss 06-09-2016 14:21

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Nie mam co prawda auta z takim silnikiem, ale może to coś Wam pomoże: gdzieś czytałem (jak się nie mylę), że jest jakaś metalowa dźwignia od sterowania turbiną/zaworem turbiny i ona potrafi wpadać w rezonans. Może niech ktoś z Was to sprawdzi?

ciafka 06-09-2016 17:30

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał MaXyM (Post 2654391)
DPF spelniaja swoja role, tyle ze trzeba sie z nia zapoznac a nie powielac famy i mity (jak np. ta jazda autostradowa).

Ile razy jestem w warsztacie, tyle razy jakiś klekot ma wypalany DPF. Jaki w tym mit? Jeżeli dla niektórych kupowanie samochodu, w którego instrukcji obsługi jest napisane, że należy co jakiś czas przejechać z określoną prędkością kilkadziesiąt kilometrów żeby zrobić dobrze DPF-owi i niedorobionemu produktowi, jest ok - ich prawo. Moja inżynierska natura takich dziwadeł nie toleruję.

Cytat:

Napisał MaXyM (Post 2654391)
A ktos obiecywal ze nie bedzie trzeba? Auto sklada sie z wielu, teoretycznie niepsujacych sie komponentow. A jednak od czasu do czasu, jednemu na milion sie usterka przydarzy. Nie ma podstaw zeby od DPF oczekiwac czegos innego.

Spekuluję - psuje się więcej niż jeden na milion DPF-ów. W zasadzie, pewnie psuje się więcej niż jeden na tysiąc. Obalisz?

Cytat:

Napisał MaXyM (Post 2654391)
Twoje komentarze sa mocno tendencyjne. Pytanie czy to zamierzone czy po prostu brak ci wyobrazni. Statystycznie, kierowcy jezdzacy trasy nie kupuja silnikow 1.0. Tak male silniki sa dedykowane do ruchu miejskiego.
Pomijam fakt ze samo porownanie do 2 litrowki jest co najmniej mocno przestrzelone.

Wyobraźnie mam potężną, a komentarze są zdecydowanie zamierzone, w każdym ich niuansie.
Poproszę o wsparcie stwierdzenia, że "Statystycznie, kierowcy jezdzacy trasy nie kupuja silnikow 1.0." Czy gdybasz i spekulujesz? To wtedy tak oznacz to odkrycie, bo ktoś uwierzy. Porównanie do 2-litrówki jest akurat dokładnie na miejscu, przejrzyj sobie dane ile spala takie dociążone 1.0 turbo na autostradzie.

_vinci_ 06-09-2016 17:43

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
U mnie na zimnym słychać ten metaliczny dźwięk przez kilkanaście sekund. Słyszalny tylko z zewnątrz. Nie słyszalny wewnątrz auta. Zimny silnik zawsze trochę inaczej pracuje więc nie dramatyzuję i ciągle cieszę się autem :D

microbot 06-09-2016 19:35

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał stefanb (Post 2654335)
Tylko że te silniki nie mają łańcucha...
To chyba najbardziej "wiarygodny" filmik na YT: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Pytanie, czy u Was też to brzmi tak samo...

Tak, to jest to, tylko u mnie jakby głośniej. Może to kwestia nagrania, ale dźwięk jest bardzo podobny i czas trwania również.

Cytat:

Napisał _vinci_ (Post 2654544)
U mnie na zimnym słychać ten metaliczny dźwięk przez kilkanaście sekund. Słyszalny tylko z zewnątrz. Nie słyszalny wewnątrz auta. Zimny silnik zawsze trochę inaczej pracuje więc nie dramatyzuję i ciągle cieszę się autem :D

Ja też cieszę się autem, ale jeszcze bardziej chciałbym się cieszyć przyjemnym dźwiękiem silnika.

Wyobraźmy sobie hipotetyczną sytuację odsprzedaży auta za prę lat i kombinowanie, aby potencjalny kupujący tych dźwięków nie usłyszał, lub tłumaczenie, że ten typ tak ma.

Co prawda jak ktoś napisał, nie ma żadnych norm opisujących brzmienie silników, ale nie udawajmy, że dźwięk o niczym nie świadczy. Raczej jest odwrotnie. Dobremu mechanikowi wystarczy wsłuchanie się w pracę silnika, aby zdiagnozować jego potencjalną chorobę.

No i kolejna kwestia to duży rozrzut w wersjach. Jak widzę, są trzy grupy tych silników (lub osprzętu). Silniki dzwoniące na zimnym, silniki dzwoniące mniej lub bardziej przez cały czas pracy i silnik pracujące bez zarzutu. I to ostatnie daje do myślenia najbardziej.

_vinci_ 06-09-2016 20:09

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał microbot (Post 2654630)
Jak widzę, są trzy grupy tych silników (lub osprzętu)...

Albo grupy użytkowników.
Bo znam takich, co nie czują że ich ściąga, że silnik szarpie, że coś klekocze itp.
Nie mówię i nie sugeruję, że Ci co tego nie słyszą są własnie tacy. Natomiast może być tak, że to co ja uważam za metaliczny dźwięk dla innego może być tylko zwykłą pracą.

siebek 06-09-2016 20:32

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał ciafka (Post 2654539)
Ile razy jestem w warsztacie, tyle razy jakiś klekot ma wypalany DPF. Jaki w tym mit? Jeżeli dla niektórych kupowanie samochodu, w którego instrukcji obsługi jest napisane, że należy co jakiś czas przejechać z określoną prędkością kilkadziesiąt kilometrów żeby zrobić dobrze DPF-owi i niedorobionemu produktowi, jest ok - ich prawo.

Polecam zajrzeć do instrukcji Mondeo Mk5 albo Mondeo Mk4 po lifcie. Wcale nie trzeba jeździć po autostradzie żeby wypalić DPF w tych samochodach. Jest dodatkowy wtysk paliwa, który wspomaga wypalanie DPF nawet podczas jazdy po mieście. Także @[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ma rację - powtarzasz mity.


A co do tematu, to dźwięk jest niezbyt przyjemny... W moim Dieslu drażni mnie lekko słyszalne metaliczne dzwonienie. W pewnym momencie nawet żałowałem, że nie wziąłem cichszej benzyny :)

Malenstwo8 07-09-2016 05:53

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał _vinci_ (Post 2654544)
U mnie na zimnym słychać ten metaliczny dźwięk przez kilkanaście sekund. Słyszalny tylko z zewnątrz. Nie słyszalny wewnątrz auta. Zimny silnik zawsze trochę inaczej pracuje więc nie dramatyzuję i ciągle cieszę się autem :D

Dokładnie tak samo.

WoojO 07-09-2016 07:43

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał stefanb (Post 2654335)
Tylko że te silniki nie mają łańcucha...
To chyba najbardziej "wiarygodny" filmik na YT: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Pytanie, czy u Was też to brzmi tak samo...

Hm... byłem święcie przekonany że jest łańcuch. Ale nic. Dźwięk mam taki sam jak na filmiku...

marvel001 07-09-2016 07:46

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
U mnie jest dokładnie tak samo. Auto odebrałem 3 tygodnie temu. Macie jakieś pomysły co to? Ustaje po kilku minutach lub pow. 1300 obrotów.

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

stefanb 07-09-2016 07:48

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał WoojO (Post 2654883)
Hm... byłem święcie przekonany że jest łańcuch. Ale nic. Dźwięk mam taki sam jak na filmiku...

Nie, te silniki mają pasek rozrządu zanurzony w oleju (jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało :) )

marvel001 07-09-2016 07:49

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Ja mam wrażenie, że to raczej już na wydechu ...

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka

Voldemord 07-09-2016 09:04

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał _vinci_ (Post 2654663)
Albo grupy użytkowników.
Bo znam takich, co nie czują że ich ściąga, że silnik szarpie, że coś klekocze itp.
Nie mówię i nie sugeruję, że Ci co tego nie słyszą są własnie tacy. Natomiast może być tak, że to co ja uważam za metaliczny dźwięk dla innego może być tylko zwykłą pracą.

To chyba do mnie :) Akurat dla mnie najważniejszy jest silnik i skrzynia. We wszystkich autach tak było od czasów pierwszego automatu. Jak pojawił się temat o brzęczeniu w kwietniu, już na drugi dzień rano stałem przy aucie i sprawdzałem czy tez tak mam.

Dzisiaj znów sprawdzałem z rana jak ma się sytuacja. Auto po odpaleniu wchodzi na 1200 obr. przez ok. 30 sek., później spada na 900. Nie mam żadnych dźwięków.

microbot 07-09-2016 10:39

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał Voldemord (Post 2654933)
Dzisiaj znów sprawdzałem z rana jak ma się sytuacja. Auto po odpaleniu wchodzi na 1200 obr. przez ok. 30 sek., później spada na 900. Nie mam żadnych dźwięków.

Zdajesz sobie sprawę drogi Voldemordzie, że Twoja sytuacja jest na granicy błędu statystycznego :)

Może się okazać, że Ford Company zrobi za moment jakąś akcję serwisową. Oczywiście z ekonomicznego punktu widzenia łatwiej będzie wezwać ten 1% użytkowników, którym silnik chodzi cicho i dorównać do ogólnego trendu brzęczenia ecoboostów :razz: [sarcasm mode ON]

microbot 08-09-2016 12:05

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Nagrałem rano filmik, który tylko potwierdza że grzechocze jak u większości.
Właściwie akceptowalny poziom dźwięku następuje po 40s. Potem nawet jak dodaję gazu to wg mnie jest OK.

Najlepiej słychać na słuchawkach z ustawieniem głośności na 100%.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

stefanb 08-09-2016 12:14

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Super, to jest faktycznie porządny materiał do analizy :) Chociaż zastanawiam się, czy gdybym nie wiedział o tym, to czy w sumie zwróciłbym na to uwagę oglądając filmik. Zastanawiające jest to, jak magicznie i nagle ten dźwięk znika po tych 30 sek. Pytanie też co się dzieje, jak uruchomisz i od razu lekko dodasz gazu?

Bump: Swoją drogą, to fajnie brzmi ten silnik jak go przegazowujesz w końcówce :)

Malenstwo8 08-09-2016 14:25

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
U mnie brzęczy.Serwis powiedział, że znają sprawę i tak ma być.

Voldemord 08-09-2016 16:08

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał microbot (Post 2655636)
Nagrałem rano filmik, który tylko potwierdza że grzechocze jak u większości.
Właściwie akceptowalny poziom dźwięku następuje po 40s. Potem nawet jak dodaję gazu to wg mnie jest OK.

Najlepiej słychać na słuchawkach z ustawieniem głośności na 100%.

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Rzeczywiście spora różnica w dźwięku. Też bym w takim wypadku zameldował się w serwisie.

kaan1 08-09-2016 18:27

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
A ten silnik ma pasek czy łańcuch? Czytałem, że w 1.4 VAG były podobne objawy z łańcuchem, który miał nadmierne luzy na napinaczu przy zimnym silniku - wynikało to z zastosowania olejów o małej lepkość dla ograniczenia strat i oporów przy rozruchu. Powodowało to, że olej w aucie podczas postoju schodził z napinacza (spadało ciśnienie) powodując luz przy zimnym rozruchu. Oczywiście szybko po uruchomieniu silnika ciśnienie rosło i łańcuch był ponownie napinany. Niestety ale powtarzające się uruchamianie silnika przy luźnym łańcuchu powodowało w szybkim czasie rozciągnięcie łańcucha i awarię rozrządu. Problem rozwiązano zastępując łańcuch paskiem

stefanb 08-09-2016 19:00

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Ten silnik ma pasek zanurzony w oleju.

stefanb 08-09-2016 21:03

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - pozwoliłem sobie wrzucić link do Twojego filmiku na motor-talk.de - zobaczymy jeszcze co Niemcy na to.

Je generalnie tkwię przy tej teorii o zaworze w turbinie, który pod wpływem temperatury się rozciąga/odkształca, itp. i przestaje brzęczeć. No bo pomyślmy logicznie:
- gdyby to było coś, co po prostu wpada w drgania/rezonans przy określonej liczbie obrotów, to występowałoby zawsze, bez względu na to, czy silnik jest rozgrzany, czy nie.
- rozrząd nie, bo 1.5EB ma pasek w kąpieli olejowej. Poza tym dźwięk, który występował w tych felernych TSI VW był zupełnie inny - był to krótki (parę sekund) głośny "klekot".
- raczej nic, co jest związane ze smarowaniem, bo nikt nie powie chyba, że są jakieś miejsca w silniku, do których olej dociera dopiero po 30 sekundach.

Jak nic drganie ustaje pod wpływem temperatury. A gdzie w silniku robi się ciepło zaraz po uruchomieniu? Na "wylocie". Czyli teoria z tym zaworem jest jak dla mnie naprawdę prawdopodobna.

slawek-kali 08-09-2016 21:05

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
motor-talk.de

kopalnia bzdur i porad w stylu jedz do FF - czyli ASO :D

stefanb 08-09-2016 21:06

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał slawek-kali (Post 2655960)
motor-talk.de

kopalnia bzdur i porad w stylu jedz do FF - czyli ASO :D

Raczej forum motoryzacyjne jak każde inne... A na FF/ASO narzekają dokładnie tak samo jak my...

slawek-kali 08-09-2016 21:20

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
zdecydowanie nie.. korzystajac z wiedzy tego forum mozesz kase robic w DE.

stefanb 08-09-2016 21:21

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Znasz jakieś inne niemieckie forum Forda, na którym można ew. uzyskać bardziej konkretne informacje?

microbot 09-09-2016 09:59

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Cytat:

Napisał stefanb (Post 2655957)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - pozwoliłem sobie wrzucić link do Twojego filmiku na motor-talk.de - zobaczymy jeszcze co Niemcy na to.

Dzięki. Nie ma problemu.

Też czytałem o zaworze turbiny, że hałasuje jak zimny, ale nie jest to do końca potwierdzone, są też inne teorie.

Nie mam złudzeń, że Ford nic z tym nie zrobi - stąd mój sarkastyczny ton ostatnio. Nie mam zamiaru na tą chwilę zgłaszać tego do ASO. Musiałyby się pojawić nowe okoliczności wskazujące na ewidentną usterkę w osprzęcie silnika, co raczej nie nastąpi, wszak minęły dwa lata a z taśmy nadal zjeżdżają grzechotki.

stefanb 11-09-2016 19:44

Odp: 1.5 ecoboost 160KM - metaliczne brzęczenie
 
Jeden kolega z Niemiec odezwał się po obejrzeniu filmiku, że u niego jest dokładnie tak samo, że ma samochód z maja 2015r., do tej pory przejechane 20 tys. km i dźwięk jest dokładnie taki jak na początku. Znajomy mechanik potwierdził mu, że jest to jakiś (dosłownie) "popychacz" w turbinie, który przy starcie jest luźny, a potem, przy wzroście ciśnienia stabilizuje się. Przy czym gość napisał, żeby nie fiksować się na tym tłumaczeniu, bo rozmowa z mechanikiem była rok temu i może już dokładnie nie pamiętać :)

Także chyba trzeba uwierzyć w to, że TTTM i po prostu... uruchamiać silnik przy zamkniętych oknach :) A tak na poważnie - to fajnie byłoby, gdyby ktoś, kto ma przejechane powiedzmy 100 tys. potwierdził, że objaw się nie pogarsza po tym przebiegu. Ale chyba takich bohaterów na razie nie mamy jeszcze na forum :)

Pzdr


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.