Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Ka (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=102)
-   -   [Ka 2008-2016] Jakie OPONY ZIMOWE ? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=80821)

fresh99 14-10-2009 21:04

Jakie OPONY ZIMOWE ?
 
1 załącznik(i)
Witam. Jakie państwo macie opony. Co polecacie ?
Jakie rozmiary, ja żonie założyłem zimowe Hankook 165/70R13 używane zobaczymy co są warte.Cały bałagan jest z felgami 5Jx13 --to OK - ale ET 36- i jeszcze 37,5 -później 41.
Jakie są państwa felgi ?
Ford Ka 2007
Kraków

Papel 15-10-2009 22:56

Odp: Jakie OPONY ZIMOWE ?
 
kolego zimówki używane są wg mnie g..no warte. wiele razy słyszałem i sam uważam, że zimówka posiadająca 4mm bieżnika jest do wyrzucenia bo już nie ma swoich właściwości zimówki. szczególnie w śniegu gdy już nie ma praktycznie lamelek

mondzio III 16-10-2009 06:45

Odp: Jakie OPONY ZIMOWE ?
 
Cytat:

Napisał fresh99 (Post 1265038)
. Co polecacie ?

Na temat opon na forum jest multum tematów,więc szanowny fkolega by radził poszukać i poczytać.
Trudno coś komuś polecić,bo to wiąże się z kasą, ile możesz wydać.
Każdy będzie chwalił to co ma ,a co kupisz to i tak decyzja twoja.

fresh99 16-10-2009 14:17

Odp: Jakie OPONY ZIMOWE ?
 
mondzio III;1265959]Na temat opon na forum jest multum tematów,więc szanowny kolega by radził poszukać i poczytać.
Trudno coś komuś polecić,bo to wiąże się z kasą, ile możesz wydać.
Każdy będzie chwalił to co ma ,a co kupisz to i tak decyzja twoja.
================================================== =========
Co do tematu opon.Oczywiście że na forum i w sieci jest mnóstwo informacji.
Zgadzam się z kolegą.Ale to nie to samo co co założyć do konkretnego samochodu, ponieważ
Żona na przykład jeździ Kaczką w Krakowie do pracy czasem na zakupy i do koleżanki przebieg samochodu w zimie to około 1200 Km. Dlatego przyjmując że na oponach zrobimy 40.000 Km wystarczyć powinny na 33 lata.
Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest kupić markowe opony = 4 x 250zł
Ale gdzie w tym sens i logika ?
Każdy robi jak chce i tak ma być.
Bezpieczeństwo przede wszystkim ale za jaką cenę aby to nie graniczyło z głupotą.
Mam spostrzeżenia co do zimówek Dębica Frigo super na śnieg. Niestety wyszły druty opony się pokrzywiły po 4 sezonie do wyrzucenia, bieżnika pozostało 6 mm.
Tym razem wolałbym uniknąć takich niespodzianek.
Ale skoro to temat przerobiony to nie powinienem nic pisać.
Tylko jakoś co roku producenci zmieniają bieżniki itp.
Pozdrawiam
Krzysiek

benny86 16-10-2009 20:45

Odp: Jakie OPONY ZIMOWE ?
 
[

Żona na przykład jeździ Kaczką w Krakowie do pracy czasem na zakupy i do koleżanki przebieg samochodu w zimie to około 1200 Km. Dlatego przyjmując że na oponach zrobimy 40.000 Km wystarczyć powinny na 33 lata.


Oj to dołożyłeś teraz niezłą dawke humoru:)
Opony oprócz tego,że zużywa (zciera) się w nich bieżnik tracę swe właściwości po upływie pewnego czasu (konkretnie mieszanka gumowa z której jest zrobiona opona najzwyklej parcieje) maxymalny okres używalności opony to 10 lat. oczywiście, może być krócej w zależności od sposobu jazdy, przechowywania opon,klasy opony itp itd

Papel 16-10-2009 22:02

Odp: Jakie OPONY ZIMOWE ?
 
dziś gdzieś wyczytałem,że zimówka już po 4 latach zaczyna się robić twardsza, przez utlenianie się związków chemicznych zawartych w gumie i traci swoje właściwości.

fresh99 16-10-2009 22:02

Odp: Jakie OPONY ZIMOWE ?
 
[QUOTE=benny86;1266602][

Żona na przykład jeździ Kaczką w Krakowie do pracy czasem na zakupy i do koleżanki przebieg samochodu w zimie to około 1200 Km. Dlatego przyjmując że na oponach zrobimy 40.000 Km wystarczyć powinny na 33 lata.


Oj to dołożyłeś teraz niezłą dawkę humoru:)
Opony oprócz tego,że zużywa (ściera) się w nich bieżnik tracę swe właściwości po upływie pewnego czasu (konkretnie mieszanka gumowa z której jest zrobiona opona najzwyklej parcieje) maksymalny okres używalności opony to 10 lat. oczywiście, może być krócej w zależności od sposobu jazdy, przechowywania opon,klasy opony itp itd
------------------------------------------------------------------------------------------------------
Cytat z Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Opona_p...naczenie_opony
Jest to o tyle istotne, że przeterminowane opony nie powinny być użytkowane ze względu na bezpieczeństwo podróżnych. Maksymalny wiek użytkowania opon w aucie osobowym powinien wynosić 5-6 lat, po tym okresie guma zaczyna zmieniać swoje parametry np. twardość gumy i własności jezdne zaczynają gwałtownie spadać, z każdym rokiem o 3-10%.

benny86 17-10-2009 21:15

Odp: Jakie OPONY ZIMOWE ?
 
O kurczę to jeszcze krócej niż myślałem...tyle że dla mnie osobiście nie ma znaczenia czy 5 czy 10 lat bo przez ten czas i tak oba fordziki nakręcą tyle że bieżnik będzie zjechan i szybciej dostaną nowe gumy:)

maciek911 12-11-2009 22:56

Odp: Jakie OPONY ZIMOWE ?
 
A może byśmy się zapoznali z Regulaminem i nauczyli cytować poprzednika ??

Pozdrawiam

benny86 02-12-2009 12:11

Odp: Jakie OPONY ZIMOWE ?
 
U mnie są zwykłe Dębice (nie pamiętam nazwy modelu opony,ale te najtańsze za 120zł/szt.) Kaczka jest używana w 90% na trasie po 50km dziennie, sporadzycznie po mieście, i w takich warunkach sprawdzają się jak najbardziej ok.
Czasami tylko przy troche szybszym ruszeniu spod świateł łatwiej od letnich tracą przyczepność i lubią lekko zabuksować, ale to już chyba kwestia miększej mieszanki gumowej w zimówkach


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:58.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.