Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Długi (10-15 sekund) czas włączania się zegarów i klimatyzacji. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=261444)

Hooch180 31-03-2017 10:48

Długi (10-15 sekund) czas włączania się zegarów i klimatyzacji.
 
Witam.
Jest to nowe auto dla mnie i nie miałem wcześniej styczności z Focusami.
Zegary i kontroler klimatyzacji potrzebują bardzo dużo czasu aby "wstać".
Niezależnie od włączonego silnika czy tylko przekręconego kluczyka zegary i klima potrzebują około 10-15 sekund aby zacząć coś wskazywać.

Kontrolki na zegarach zapalają się normalnie od razu ale wszystkie wskazówki są na pozycji "0".

Jeżeli włączę silnik zanim zegary się włączą to mogę nawet zacząć jechać a wszystkie zegary nadal są na 0. Po chwili wszystko się włącza i działa normalnie.

Czy tak to jest? Czy ja mam coś zepsute? Jak tak, to co to może być? Czy jest jakiś specjalista na Śląsku (najlepiej okolice Katowic/Gliwic) który potrafi coś takiego zdiagnozować i naprawić?

Pozdrawiam,
Maciej.

Misza30 05-06-2017 20:11

Odp: Długi (10-15 sekund) czas włączania się zegarów i klimatyzacji.
 
Mam ten sam problem. Udało ci się to naprawić?

radek70 05-06-2017 20:54

Odp: Długi (10-15 sekund) czas włączania się zegarów i klimatyzacji.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] , sprawdź czy nie jest przepalony bezpiecznik F68 w skrzynce nad nogami pasażera. Jak sprawny, to zegary do naprawy/wymiany.

Hooch180 05-06-2017 21:01

Odp: Długi (10-15 sekund) czas włączania się zegarów i klimatyzacji.
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Tak, udało się to naprawić.

Elektronik wziął ze sobą tylko zegary i na drugi dzień przywiózł naprawione. Powiedział mi, że na płytce z zegarami było zwarcie a w innym miejscu zimny lut. To powodowało masę błędów a ten czas 15-20 sekund to czas, który kontroler czekał na "ustabilizowanie" sytuacji.

Co do ceny, to mi to wyszło prawie za darmo. Wcześniej wymieniłem fabryczne radio Sony na Pioneera. Pod nogami pasażera walało się stare radio i elektronik wziął je na części w zamian za naprawę zegarów. Ja radio i tak zamierzałem wywieść do elektrośmieci do jakiegoś MediaMarktu.

EDIT:
Panel klimatyzacji jest zależny od zegarów i nie wystartuje dopóki zegary nie wystartują.

Misza30 06-06-2017 05:03

Odp: Długi (10-15 sekund) czas włączania się zegarów i klimatyzacji.
 
Cytat:

Napisał Hooch180 (Post 2812679)
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Tak, udało się to naprawić.

Elektronik wziął ze sobą tylko zegary i na drugi dzień przywiózł naprawione. Powiedział mi, że na płytce z zegarami było zwarcie a w innym miejscu zimny lut. To powodowało masę błędów a ten czas 15-20 sekund to czas, który kontroler czekał na "ustabilizowanie" sytuacji.

Co do ceny, to mi to wyszło prawie za darmo. Wcześniej wymieniłem fabryczne radio Sony na Pioneera. Pod nogami pasażera walało się stare radio i elektronik wziął je na części w zamian za naprawę zegarów. Ja radio i tak zamierzałem wywieść do elektrośmieci do jakiegoś MediaMarktu.

EDIT:
Panel klimatyzacji jest zależny od zegarów i nie wystartuje dopóki zegary nie wystartują.

Aha czyli jak naprawie zegary to wszystko wróci do normy i szyby też będą startowc od razu?

Bump: Dzięki wielkie. Teraz muszę znaleźć jak wyjąć zegary i dać do elektronika. I moja foka znowu będzie sprawna😁

Hooch180 06-06-2017 06:46

Odp: Długi (10-15 sekund) czas włączania się zegarów i klimatyzacji.
 
Cytat:

Napisał Misza30 (Post 2812764)
i szyby też będą startowc od razu?

Co do szyb to nie mam pojęcia. Po prostu oddałem moje zegary do naprawy zaraz po kupieniu samochodu i jakoś nigdy nie zdarzyło mi się otworzyć okien przed włączeniem zegarów.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 05:11.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.