Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Check engine po zaślepieniu egr (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=299214)

Marekowsyky 04-08-2019 14:55

Check engine po zaślepieniu egr
 
Witam forumowiczów.

Tydzień temu zaślepiłem egr w mojej foczce, efekty był zadowalający foczka szła jak zła aż tu nagle benc - check engine.
Pierwsze co zrobiłem to sprawdzenie błędów w "test mode", nie wyskoczyły żadne a auto trzyma moc.

Pytanie do was czy mam zostawić jak jest i się nie przejmować czy może usunąć zaślepkę ?

Ps: dodam że check wyskoczył chwile po ostrzejszym "testowaniu" :)

Lukasz2525 04-08-2019 16:29

Odp: Check engine po zaślepieniu egr
 
Bo akurat test mode służy do sprawdzania błędów i może pokazać cokolwiek sensownego :roll:

Zaślepienie egr'u bez wyłączenia go w kompie będzie powodowało świecenie checka, samochód się zaadaptuje i będzie jeździł, możesz tak zostawić.

Marekowsyky 04-08-2019 18:07

Odp: Check engine po zaślepieniu egr
 
Dobrze wiedzieć :D

Jeśli dobrze rozumiem to auto nie wejdzie w tryb awaryjny, ale jeśli chce sie pozbyć checka to musi mi ktoś w mapie pogrzebac tak ? :)

waldek1221 04-08-2019 18:40

Odp: Check engine po zaślepieniu egr
 
Ja zaślepiłem egr kilka lat temu i do dziś żaden check engine się nie zaświecił. Nic nigdzie nie wyłączałem.

Marekowsyky 05-08-2019 19:49

Odp: Check engine po zaślepieniu egr
 
Cytat:

Napisał waldek1221 (Post 3159690)
Ja zaślepiłem egr kilka lat temu i do dziś żaden check engine się nie zaświecił. Nic nigdzie nie wyłączałem.

To dlatego że masz inna wersje auta :)

waldek1221 05-08-2019 20:01

Odp: Check engine po zaślepieniu egr
 
Cytat:

Napisał Marekowsyky (Post 3160049)
To dlatego że masz inna wersje auta :)

Mam takiego samego diesla jak TY. Jeżeli masz wersję 115 konną, to ona różni się od mojej tylko softem komputera.

Lukasz2525 05-08-2019 23:45

Odp: Check engine po zaślepieniu egr
 
Do końca nie wiem od czego to zależy, czasami wywala checka, czasami nie, czasami od razu, a czasami po kilku dniach, może ktoś inny powie co na to wpływa, ale są też zaślepki z otworami, które trochę przepuszczają spaliny i przy nich podobno check nie świeci.

Marekowsyky 10-08-2019 22:29

Odp: Check engine po zaślepieniu egr
 
Cytat:

Napisał Lukasz2525 (Post 3160147)
Do końca nie wiem od czego to zależy, czasami wywala checka, czasami nie, czasami od razu, a czasami po kilku dniach, może ktoś inny powie co na to wpływa, ale są też zaślepki z otworami, które trochę przepuszczają spaliny i przy nich podobno check nie świeci.

Ważne tyle że nie ogranicza mocy :D
Na dniach jade zrobić program także check przestanie być problemem


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.