Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Kosmetyka samochodowa (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=181)
-   -   Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opinie. (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=137538)

sinrock 14-08-2011 22:15

Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opinie.
 
Witam drogich kolegów ;)
W związku z tym, że nie znalazłem jednego spójnego tematu odnośnie kosmetyków samochodowych postanowiłem utworzyć nowy temat. Piszcie czego używacie, co polecacie, co odradzacie, a gdyby ktoś miał pytania walcie śmiało. Od siebie dodam, że siedzę w tym temacie już od dłuższego czasu i gdyby ktoś miał jakieś pytania bądź wątpliwości to zawsze postaram się pomóc :wink:

corneliusab 14-08-2011 22:28

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
To ja mam pierwsze pytanie :)
Czym usunac dziwne odbarwienia na szybach samochodu, lakier potraktowalem pasta tempo ale z szybami nic nie pomaga, nawet preparat do zywicy. Dodam, ze odbarwienie (jesli to dobre nazewnictwo) ma taki jakis niebieskawy kolor, nawet nie wiem od czego mogloby to byc, pod drzewem nie parkuje, jedyne co mi wpada do glowy to moze to byc cos od przejezdzajacych pociagow elektrycznych, towarowych jak i pasazerskich bo auto stoi zaraz przy nasypie kolejowym. Jak bys chcial to moge fotki zrobic tylko nie wiem czy bedzie widac.

Pozdrawiam

sinrock 14-08-2011 23:02

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Proponuje użyć Autoglym Car Glass Polish, cena ok 35zł (ewentualnie Glass Science Glass Scrub, chociaż bardziej polecam ten pierwszy). Bardzo możliwe, że jest to jakiś osad który zejdzie po zastosowaniu w/w specyfiku. Do tego kup pad gąbkowy tri color, parę kropek na jego twardszą stronę i polerujemy. Drugą stroną pada, miękką możesz np. nakładać wosk albo politury ;) Wcześniej w ramach oszczędności możesz spróbować z nitro albo benzyną ekstrakcyjną ale wątpię czy dadzą radę... Tempo wywal do kosza, ta pseudo pasta do niczego się nie nadaje, ma w sobie masę wypełniaczy, a w dodatku rysuje lakier. Wypełniacze zejdą max po 2 myciach, a lakier będzie w jeszcze gorszym stanie niż był. Dla potwierdzenia moich słów odsyłam do testu "Dlaczego pasta tempo jest zła?", pierwszy lepszy wynik w google ;)

Szejk.Ahmed 14-08-2011 23:24

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
ja do czyszczenia lakieru używam glinki a do zabezpieczenia lakieru stosuje kwarc Cquartz Kit Pack
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

sinrock 14-08-2011 23:39

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Szejk.Ahmed no i prawidłowo ;) Tylko jeszcze przed glinką przydało by się czymś usunąć kropki asfaltu bo szkoda glinkę wywalać po jednym użyciu, w dodatku namachasz się o połowę mniej. Proponuje tutaj użyć nafty oświetleniowej - świetnie rozpuszcza smołę. Niestety trzeba po niej jeszcze raz umyć auto.
Swoją drogą glinka CG którą pokazałeś jest bardzo droga, wydaje mi się że lepiej kupić Bilt Hamber-a. Ewentualnie polecam białą glinkę od użytkownika Temachem na alledrogo.

Co do Cquartza, bardzo ważna kwestia, to próbowałeś już go zdjąć?:P Cquartza polecam do felg aluminiowych, jednak co do lakieru to uważam, że należy to mocno przemyśleć...

Szejk.Ahmed 15-08-2011 00:00

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
glinki której używam świetnie radzi sobie ze smołą i innymi zanieczyszczeniami i podzieliłem ją na 4 równe kawałki i każdy starcza mi na 2 oczyszczenia auta.
co do zabezpieczenia kwarcowego to jak na razie uzyłem tylko raz i to dobre 3 miesiace temu i jak do tej pory trzyma się wysmienicie i za kazdym razem woda natychmiast spływa z lakieru

sinrock 15-08-2011 00:20

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Cquartz ma to do siebie, że nie jest tani ale utrzymuje się bardzo długo. Sposób jego nakładania może wydawać się skomplikowany ale trwałość w porównaniu do wosków jest dużo większa. Ja osobiście namawiam by nie stosować tego cuda przed korektą lakieru, tylko co najwyżej po niej, osobiście nie widzę sensu przykrywania porysowanego lakieru taką tarczą. Największy problem stanowi niestety zdjęcie tej powłoki, bez maszyny się nie obejdzie.

Co do glinki to o ile dbasz o lakier regularnie zejdzie pod nią wszystko ;) W innych wypadkach warto wesprzeć się naftą. Warto też wspomnieć, że glinkę można kupić w paczkach po 100g, a lakier czyścimy nią średnio co sezon. Takie 200g starczy na kilka lat, jednak glinka jak każdy kosmetyk ma swoją datę ważności i może do tego czasu zacząć się rozpadać.

Szejk.Ahmed 15-08-2011 13:42

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
nakłada się elegancko,ale powiem szczerze że nie zastanawiałem się nad jego ściągnięciem z lakieru.
Po prostu przed zimą nałoże go ponownie na lakier.:D;)
a jeśli chodzi o glinkę to wole kupić droższą ale dobrą gdyż dałem się naciąć i kupiłem żółtą glinkę za 60zł i poleciała do kosza,czyszczenie lakieru za jej pomocą przysparzało o wyrywanie włosów i używania niecenzuralnych słów.a tą co mam teraz można śmiało czyścić na sucho lub za pomocą lubrykatu poślizgowego.

mouzes 15-08-2011 16:00

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
nie wiem, ale ja zawsze uważałem, że wystarczy porządne mycie, plus woskowanie tak średnio raz w miesiącu. A o samej glince dowiedziałem się dopiero z tego tematu.

możecie panowie przybliżyć co i jak, i ewentualnie jakie są korzyści z jej stosowania?

sinrock 15-08-2011 21:47

Odp: Kosmetyki samochodowe,woski,politury,pasty,środki do wnętrza itp.-porady i opini
 
Glinka - masa podobna do plasteliny służąca do oczyszczenia lakieru z przyspojonego brudu. Usuwa zabrudzenia niewidoczne ,,gołym okiem", nalot w postaci zanieczyszczeń przemysłowych i środowiskowych. Sprawia że lakier jest bardzo gładki. Musi być stosowana razem z preparatami nadającymi ,,poślizg" - lubrykantami.
Definicja z kosmetykaaut.pl ;)

Mówiąc wprost ściąga z auta to z czym nie radzi sobie szampon. Jako lubrykant rozumie się tutaj specjalne płyny typu Quick Detailer, wodę z odrobiną szaponu albo samą wodę. To jakiego lubrykantu użyjemy zależy często od glinki, o ile w większości przypadków wystarczy sama woda (najlepiej ciepła) to są glinki które potrzebują odrobiny szamponu albo dedykowanego QD aby dostać poślizgu. Po zastosowaniu glinki lakier staje się głatki jak pupa niemowlaka ;) Przed jej użyciem należy jednak zadbać o to by stała się odpowiednio plastyczna, ugnieść w ręce albo wrzucić na chwilę do gorącej wody gdzie pod wpływem temperatury zmięknie. Dzięki temu nie porysujemy lakieru :)

mouzes jak byś miał chwilę i chciał zobaczyć jak to działa w praktyce to zapraszam do siebie na test ;)


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.