Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Sprzęt Audio/CB/GPS (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=98)
-   -   [Ogólne] Wymiana Denso na coś innego (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277070)

Majecki 22-02-2018 20:31

Wymiana Denso na coś innego
 
Witam,

Czy ktoś z Was w mondeo/s-max wymieniał radio/navi Denso na jakąś inną stację multimedialną? Szukałem trochę w necie i nie znalazłem nic, co by było dedykowane jako zamiennik Denso. Z uwagi na rozmiar oraz sterowanie nawiewami podejrzewam, że zwykłe radia 2din odpadają. Zależałoby mi aby można było podłączyć subwoofer, ewentualnie wzmacniacz. Opcja z androidem byłaby już całkiem super. Jeśli ktoś przerabiał temat lub ma może jakieś alternatywy to prosiłbym o podzielenie się swoimi doświadczeniami :)

Pozdrawiam

peteypee 27-02-2018 10:27

Odp: Wymiana Denso na coś innego
 
Tam jest denso jak w mondeo mk3? Jesli tak to raczej cięzko coś alternatywnego. Pozostaje jedynie wrzucić radio 2 din, zmienić konsole i dołożyc panel klimy. Ja w mondeo mk3 wymieniałem to własnie całą konsolę zakładałem jak pod sony i panel klimy. Radyjko z andkiem z chin zamówiłem za 1300zł z wysyłka w 5 dni:) (u nas w pl takie same po 2-2,5kpln były) ale to było dobre 5 lat temu. Szukaj u chińczyków oni mają cuda wianki czasami. Do mondeo mk4 na przykład mają cała konsolę z tabletem większym niz sync3 w nowym mk5:)

Majecki 05-03-2018 20:12

Odp: Wymiana Denso na coś innego
 
@[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Denso jest takie jak w MK3. Brałem pod uwagę 2din z chin lub coś markowego, nie wiedziałem tylko jak z klimą właśnie. Czy samo podłączenie panelu od soniaka jest bezproblemowe, czy trzeba coś grzebać w kablach? Jakie +/- są koszty zakupu konsoli oraz sterowania od sony? Masz może jakieś zdjęcie jak to finalnie wygląda ?

peteypee 05-03-2018 21:21

Odp: Wymiana Denso na coś innego
 
Zdjęć nie mam bo auto poszło już dalej ale wyglądało to dobrze. Radio dopasowane wiec tu problemu nie ma. Panel kliny jak oryginał. Z wtyczkami dużo roboty nie było bo od klimy z tego co pamiętam to przepinasz z denso w panel i tyle. Co do radia to w moim przypadku tez tylko przepinalem. Co do kosztów to musisz patrzeć na ceny bo ja to robiłem parę latek temu i były 2x jeśli nie więcej wyzsze.

JarekC-max 16-06-2019 10:48

Odp: Wymiana Denso na coś innego
 
A po wymianie Denso w jaki sposób ustawić datę i godzinę wyświetlaną na desce bo też zamierzam je wymienić w c-maxie i nie wiem jak będzie z tą opcją

Antej 16-06-2019 10:49

Odp: Wymiana Denso na coś innego
 
Z licznika poliftowego albo przez ucds.

JarekC-max 17-06-2019 13:42

Odp: Wymiana Denso na coś innego
 
Cytat:

Napisał Antej (Post 3143155)
Z licznika poliftowego albo przez ucds.

A mozna tak na chłopski rozum?

Bump: bo rozumiem że po usunięciu tego nieszczęsnego Denso daty i godziny bez podpinania samochodu pod komputer nie ustawie?

Antej 17-06-2019 14:08

Odp: Wymiana Denso na coś innego
 
przedliftowy licznik bierze datę z radia wiec jesli radio nieoryginalne to zostaje ustawianie po ucds z komputera.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.