Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Czujniki parkowania - cofania 2005 (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=283311)

grsmagik 09-07-2018 14:50

Czujniki parkowania - cofania 2005
 
Witam, szukam czujników parkowania do tyłu do Focusa MK2 hatchback rocznik 2005. Jakie polecacie i jak z trudnością zamontowania ich w aucie? :D

hindus 09-07-2018 14:53

Odp: Czujniki parkowania cofania mk2 2005
 
Jakie nadwozie?

grsmagik 09-07-2018 15:07

Odp: Czujniki parkowania cofania mk2 2005
 
Cytat:

Napisał hindus (Post 3003247)
Jakie nadwozie?

Zapomniałem napisać.. hatchback

tomi002 09-07-2018 15:47

Odp: Czujniki parkowania - cofania 2005
 
W plastikowej, czarnej listwie od zderzaka były instalowane oryginalne. W tej przed liftem. Pod tą listwą w zderzaku są dziury pod czujniki.

Kiedyś brałem pod uwagę czujnik elektromagnetyczny z anteną przyklejaną pod zderzakiem. Na youtube jest dużo filmików zachwalających. Ale jak się wgryzłem w temat to znalazłem i te, które pokazują jak ten czujnik nie działa.
Zakłóca go ruch od środka bo antena działa we wszystkie strony, ma problemy przy mokrym zderzaku, gdy staniesz dźwięk ustaje. On reaguje tylko na ruch. Gdy znowu ruszysz możesz już nie zdążyć. Ogólnie nie działa to pewnie dlatego zrezygnowałem.

hindus 09-07-2018 15:51

Odp: Czujniki parkowania - cofania 2005
 
W przedliftach oryginalnie czujniki parkowania znajdowały się w listwie nad zderzakiem, widać to np. na tym zdjęciu https://thumbs.img-sprzedajemy.pl/10...-322863487.jpg a tu na samej listwie https://i.imged.pl/ford-focus-ii-mk2...4166136904.jpg

W poliftach czujniki były już wkomponowane w zderzak.

Nie wiem jak wygląda kwestia montażu w listwie bo jako posiadacz polifta zostało mi wiercenie w zderzaku. Montowałem u siebie Valeo Beep & Park w wariancie z czujnikami tylko na tył i buzzerem, bez wyświetlacza. Montaż prosty, bez zdejmowania zderzaka, gumowym przepustem można się dostać do bagażnika i zamocować centralkę w boczku. Te Valeo są dość drogie jak na nieoryginalne czujniki, bo wiem, że ludzie montowali różne i też byli zadowoleni, ale fakt że można je malować oraz dokupić pojedyncze sensory w razie awarii przekonał mnie do wydania 200 zł na taki zestaw. Działa niezawodnie i taki sam zestaw montowałem w 2 innych samochodach - wszędzie bez zarzutu.

Tak to wygląda jeśli chodzi o zderzak. Jeśli chciałbyś montować w listwie, no to... musiałbyś poczekać aż wypowie się ktoś kto tak robił :) Podejrzewam, że trzeba zmienić listwę na taką z PDC i wpasować się w otwory, ale to takie gdybanie.


EDIT - znalazłem wątek o czujnikach :) Zobacz - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

grsmagik 09-07-2018 17:52

Odp: Czujniki parkowania - cofania 2005
 
Co myślicie o takich czujnikach [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] są najpopularniejsze na allegro (ponad 300 osób kupiło) komentarze też są ok, czy to jest czegoś warte?
Na swojej listwie nie widzę śladów gdzie wywiercić miejsca na czujniki jest po prostu pusta.

hindus 09-07-2018 18:08

Odp: Czujniki parkowania - cofania 2005
 
Podejrzewam, że będą dawać radę, chociaż to totalny no-name. W sumie nie wiadomo jak będą się zachowywać w deszczu albo zimą.
Listwa pod PDC ma trochę inny profil tam gdzie są czujniki, zobacz [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Nie wiem czy w te miejsca będą pasowały dokładane czujniki. Może lepiej po prostu wiercić w zderzaku?

tomi002 09-07-2018 21:56

Odp: Czujniki parkowania - cofania 2005
 
Cytat:

Napisał grsmagik (Post 3003339)
Na swojej listwie nie widzę śladów gdzie wywiercić miejsca na czujniki jest po prostu pusta.

Zajrzyj pod zderzak. Otwory są też w zderzaku. Listwy są tylko różne.
Ale jedna uwaga. Wygląda, że oryginalne czujniki mają mniejszą średnicę. Sama listwa jest wytłaczana pod nie wiec tam gdzie jest czujnik jest specjalne, szersze miejsce pod niego.
Jak chcesz wpakować te czujniki z allegro w zwykłą listwę to musisz wszystko dokładnie pomierzyć i sprawdzić czy czujnik się będzie w niej trzymał. Sprawdź jakie czujniki no name mają średnicę, jaką mają średnicę kołnierza. I sprawdź jaka jest szerokość tej listwy. A właściwie jej płaskiego fragmentu. Bo listwa się przy bokach zagina. Może się okazać, że czujniki a właściwie ich kołnierze będą za szerokie na tę listwę i będą odstawać.
Tam by najlepiej pasowały czujniki o najmniejszej średnicy ale nie wiem czy takie można kupić.
Druga opcją jest kupienie oryginalnej listwy z otworami pod czujniki. Ale też trzeba sprawdzić czy czujniki z allegro będą w te otwory pasowały.
Nie wszyscy podają też rozmiary czujek. Np. Valeo jakoś nie chce tego zdradzić.

hindus 10-07-2018 04:31

Odp: Czujniki parkowania - cofania 2005
 
Cytat:

Napisał tomi002 (Post 3003472)
Nie wszyscy podają też rozmiary czujek. Np. Valeo jakoś nie chce tego zdradzić.

Ale da się taką informację znaleźć ;) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

Hooch180 10-07-2018 13:21

Odp: Czujniki parkowania - cofania 2005
 
Ja zamontowałem czujniki Logic. Bez wyświetlacza bo pikanie wystarcza. Wyświetlacz nic nie daje. Wolę patrzeć w lusterko i słuchać pikania.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.