Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Escape - Kuga USA] Chwilowe spalanie (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=280249)

Pała007 30-04-2018 16:55

Chwilowe spalanie
 
Mam takie pytanie... nie wiem może banalne ;) chodzi o wskazanie na komputerze chwilowego spalania, otóż kiedy samochód z uruchomionym silnikiem stoi w miejscu wskazanie u mnie jest 99,9 l/km, kiedy auto się zaczyna toczyć - przyspieszać wskazania są prawidłowe... czy istnie możliwość przełączenia tak aby pokazywało się właściwe spalanie kiedy stoję w miejscu ?, przepatrzyłem wszystkie ustawienia komputera ale nie znalazłem opcji, miałem wcześniej Focusa EU i tam normalnie w spoczynku pokazywało spalanie w miejscu 03-04l/km. a teraz trochę jest to irytujące 99,9:< może ktoś tutaj ma jakieś informacje w temacie... z góry dziękuję za pomoc :roll:

marekkoczta 30-04-2018 17:29

Odp: Chwilowe spalanie
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW

nie wiem jak w kuga ma ale escape tak właśnie ma.

Tomto79 30-04-2018 21:02

Odp: Chwilowe spalanie
 
Escape pokazuje 99,9 zamiast znaku nieskończoności (gdy auto stoi należy podzielić przez zero). Inne auta nic nie pokazują albo same kreseczki, to zależy od producenta/oprogramowania.

Tarmas 30-04-2018 21:52

Odp: Chwilowe spalanie
 
Kiedy na dłużej odpinałeś akumulator? Może sterownik nie uśrednił sobie jeszcze wartości i wyświetla bzdury.

Albo odwrotnie. Sterownik wywala bzdury, to może by tak odpiąć akumulator na pół godziny, żeby się zresetowały wyuczone wartości.

Cytat:

Napisał Tomto79 (Post 2973066)
gdy auto stoi należy podzielić przez zero

Powodzenia. Żeby tylko kalkulator się nie zawiesił :mrgreen:

Cytat:

Napisał marekkoczta (Post 2972903)
nie wiem jak w kuga ma ale escape tak właśnie ma

A no to chyba że jakieś dziwactwo w sofcie pod Amerykę. Ja takich problemów nie zaobserwowałem.

Wacman 01-05-2018 21:27

Odp: Chwilowe spalanie
 
Też właśnie tak mam, że pokazuje 99,9 zamiast np: 0,6L/H może wypowiedzą się kierowcy Kugi jak to u nich wygląda i czy można coś ewentualnie z tym zrobić.

Tomto79 01-05-2018 22:12

Odp: Chwilowe spalanie
 
Różnica jest taka że jak samochod się porusza to pokazuje spalanie w l/km, a na postoju powinien pokazywac w l/h (litry na godzinę pracy silnika). W Escape pokazuje zawsze w l/km dlatego jak samochód stoi to km = 0 i wiadomo, że takie działanie jest niedopuszczalne (wartość dąży do nieskończoności). Dlatego włąśnie pokazuje maksymalną wartość jaką jest 99,9 l/km. Ja też tak mam w moim Escapie.

Pała007 02-05-2018 07:25

Odp: Chwilowe spalanie
 
NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW




Wszystko Oki co pokazuje to wiadomo, tylko czy nie da sie tego jakoś przełączyć ? Na te postojowe L/h ? miałem Forda focusa tylko że wersje EU i tam to fajnie działało... wniosek chyba z tego jest taki że na USA takiej opcji chyba nie przewidziano... skoro wszyscy tak mamy w Escape


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

dysek0511 06-01-2022 13:49

Wskazania komputera dotyczące spalania.
 
Witam,
Chciałbym się dowiedzieć czy moje wskazania komputera są poprawne.
W czasie gdy samochod stoi i jest odpalony komputer pokazuje że spalanie wynosi 99,9 l /100 km.
Co więcej gdy komputer wylicza średnią to bierze pod uwagę te wskazania. (Łatwo to zobaczyć po zresetowaniu - średnia momentalnie rośnie gdy się stoi np na swiatlach)
99,9 komputer również pokazuje przy bardzo małych prędkościach gdy np mam się zaraz zatrzymać i zwalniam.
Czy to jest normalne czy można coś z tym zrobić?

Ford Escape 2016 r. 1.6 134 kw (napęd na przednią oś)
Pozdrawiam ;)

qualin 06-01-2022 13:52

Odp: Wskazania komputera dotyczące spalania.
 
Na postoju powinno pokazywać spalanie w litrach na godzinę. Coś masz nie tak tam.
Tak średnio na postoju powinno być 0,5-0,8 L/h

domelli 06-01-2022 14:02

Odp: Wskazania komputera dotyczące spalania.
 
U mnie też pokazuje na postoju 99,9l. To jest prawidłowe, tak mi powiedzieli w serwisie.

Wysłane z mojego Mi Note 10 Lite przy użyciu Tapatalka


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.