Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 2004-2008] Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=135038)

FP93GS 10-07-2011 12:03

Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Witam Wszystkich
Mam mały problem. Koła z tyłu auta ( tak przynajmniej z daleka widać ) zaczynają ustawiać się do środka / \ i teraz mam do Was pytanie. Jakie elementy zawieszenia wymienia się w takim wypadku. Tylko proszę nie piszcie abym jechał na zbieżność i zobaczył bo na pewno ktoś już się z tym spotykał. Auta ma przejechane prawie 210 tyś .. ( 70 to moja wina :) ) no i niestety powoli zaczyna przebieg o sobie dawać znać. Interesuje mnie też jaki element , część zawieszenia odpowiada za kładzenie kół z przodu.

Pozdrawiam
Michał

Wojtek 10-07-2011 12:18

Odp: Zawieszenie tył negatywy
 
Temat ciekawy , więc popraw tytuł na właściwy. Inaczej temat zostanie przeniesiony w odpowiednie miejsce...

Pozdrawiam
Wojtek.

Dinar 10-07-2011 15:47

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za to
 
Cytat:

Napisał FP93GS (Post 1680765)
Interesuje mnie też jaki element , część zawieszenia odpowiada za kładzenie kół

Główny element to ten - [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - dodatkowo poprzeczny wachacz jeżeli ma luzy ten co jest mimośród do ustawiania zbieżności.[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] - wymiana tego jest trudna,trzeba ciąć śruby,radzę poczytać o naprawie tylnego zawieszenia.

klb 10-07-2011 16:15

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za to
 
dzisiaj z ciekawości spojrzałem na tyle zawieszenie i tez mam wrażenie ze kola układają mi się / \ i nasuwa mi sie pytanie czy jak pojadę na geometrie wyprostują mi to czy muszę wymieniać elementy zawieszenie . Ile mniej więcej kosztuje geometria itp

FP93GS 10-07-2011 16:24

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za to
 
Dinar wielkie dzięki.. właśnie o te elementy mi chodziło. Mam założone 18" od st 220 i szkoda mi opon bo dopiero co kupiłem.
Jutro zamówię, założę i zobaczę jaki będzie efekt :)

korek007 10-07-2011 18:19

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za to
 
Cytat:

Napisał FP93GS (Post 1680889)
...Jutro zamówię, założę i zobaczę jaki będzie efekt :)

Witam.
Kupując, pamiętaj o jednym - we wcześniejszych postach niektórzy forumowicze narzekali na tańsze zamienniki. Lepiej zapłacić trochę więcej za coś lepszego. W którymś ze sklepów internetowych widziałem Lemforder'y za coś ok. 140-150 zł. Oryginał można znależć za 200 zł.

nazar00 10-07-2011 18:59

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
FP93GS lepiej wymień same tuleje wahacza, sam zrobisz tylko wieksze imadlo potrzebne, kupuj tylko tulejki Lemfordera bo inaczej mimo wymiany bedziesz mial dalej pochylone, lemforder to orginal

FP93GS 10-07-2011 20:21

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Tzn chodzi o tuleje w tym [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] tak mam to rozumieć ?
Wiem o tym , że tylko ta firma robi coś sensownego :)

nazar00 11-07-2011 08:09

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
zgadza się chodzi o tuleje w tym wahaczu, trzeba je ustawic otworami tak jak byly w orginalne, ja mam wymienione tuleje i jest ok, koszt okolo 50zl za 2 szt Lemfordera

Dinar 11-07-2011 08:38

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Cytat:

Napisał nazar00 (Post 1681136)
ja mam wymienione tuleje i jest ok,

Ten za 82zł jest też dobry i niedrogi,wymienione same tulejki trzeba złapać migomatem lub spawarką bo przesuwa się wahacz z tulejki.Radzę kupić całe wahacze jak wymieniać tulejki.

nazar00 12-07-2011 07:05

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
tulejki sie nie przesuwaja, kto takie bzdury naopowiadal, i jeszcze zeby migoimatem chwytac, zeby gume potopic, lepiej juz jakiegos kleju wpuscic i beda siedzialy wiecznie

korek007 12-07-2011 08:36

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Cytat:

Napisał nazar00 (Post 1681620)
tulejki sie nie przesuwaja, kto takie bzdury naopowiadal....

Kiedyś w mojej foce przy jeździe na zakręcie słychac było z tyłu takie głuche "puk". Okazało się, że źródłem tego "puk" była przesuwająca się jedna tuleja tego właśnie wahacza. Widziałem to osobiście, tak że z góry uprzedzam, abyś nie próbował mówic, że jakiś mechanik mi bzdur naopowiadał.
Pozdrawiam.

FP93GS 12-07-2011 21:32

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Kupiłem te tulejki oczywiście Lemfordera 4 szt. 90 zł .. w weekend może zamontuje no bo jutro tzw " cukierki " też mają przyjść..

klb 22-07-2011 18:09

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Moje auto aktualnie jest u mechanika i faktycznie dolega mu to co jest opisywane w tym wątku, mam wybite zawieszenie i mechanika stwierdził do wymiany tylny wahacz poprzeczny prosty oraz jakieś tulejki do tego. Za wymianę 2 wahaczy oraz komplet tulejek wraz z ustawieniem geometrii krzykną mi około 340zl plus do tego robocizna 1h robocizny liczony 80zl mówił ze mu z 2 h luźno zejdzie bo trzeba ciąć śruby. Waszym zdaniem to dużo za robociznę ?? w mojej okolicy brakuje porządnych mechaników

Dinar 22-07-2011 19:18

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Cytat:

Napisał klb (Post 1686332)
Waszym zdaniem to dużo za robociznę ??

Moim zdanie jak zrobisz za 500zł to dobra cena.

korek007 23-07-2011 10:44

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Cytat:

Napisał klb (Post 1686332)
........ do wymiany tylny wahacz poprzeczny prosty oraz jakieś tulejki do tego. Za wymianę 2 wahaczy oraz komplet tulejek....

Witam.
Czy masz na myśli wymianę tylko tych dwóch wahaczy czy również tulejek w pozostałych wahaczach? Co konkretnie składa się na 340 zł ?
Dwa lata temu za wymianę dwóch cukierków oraz tulei w wahaczach poprzecznych nośnych sprężyny płaciłem 400 zł (sama robocizna), przy czym trwało to dużo ponad 2 godziny (całe zawieszenie było wyciągniete).

Rafall78 23-07-2011 13:41

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Na wiosnę wymieniłem (wymienili na warsztacie) tzw. "kości dla psa" bo jak w innych fokach kółka zaczęły powoli stawać tak /--\. Z 4 śrub tylko jedna się odkręciła. Reszta do cięcia. Wahacze po 100zł za sztukę. Po wymianie sprawdzili całą geometrię z ustawieniem zbieżności (przód + tył). Na wydruku z komputera wszystkie pola na zielono (niby cała geometria ok.). Pozostaje mi wierzyć że tak w rzeczywistości jest.
P.S. Kółka stoją już prościej niż przed wymianą.

klb 23-07-2011 16:57

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Cytat:

Napisał korek007 (Post 1686552)
Witam.
Czy masz na myśli wymianę tylko tych dwóch wahaczy czy również tulejek w pozostałych wahaczach? Co konkretnie składa się na 340 zł ?
Dwa lata temu za wymianę dwóch cukierków oraz tulei w wahaczach poprzecznych nośnych sprężyny płaciłem 400 zł (sama robocizna), przy czym trwało to dużo ponad 2 godziny (całe zawieszenie było wyciągniete).

za 340zl mam 2 wahacze oraz komplet tulejek do tego wraz z ustawieniem geometrii i do tego dochodzą koszty robocizny czyli1h 80zl

korek007 23-07-2011 20:23

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Cytat:

Napisał klb (Post 1686683)
za 340zl mam 2 wahacze oraz komplet tulejek do tego wraz z ustawieniem geometrii i do tego dochodzą koszty robocizny czyli1h 80zl

W dalszym ciągu nie kumam. Co to znaczy "dwa wahacze oraz komplet tulejek do tego..". Masz na myśli komplet tulejek do tych wahaczy? (to byłoby bez sensu, bo wahacze są z tulejkami).

klb 23-07-2011 20:58

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Cytat:

Napisał korek007 (Post 1686754)
W dalszym ciągu nie kumam. Co to znaczy "dwa wahacze oraz komplet tulejek do tego..". Masz na myśli komplet tulejek do tych wahaczy? (to byłoby bez sensu, bo wahacze są z tulejkami).

na wydruku pisze tak:
Uszkodzenia zawieszenia tylnego:
- poprzeczne wahacze dolne strona L i P ( krótkie)
- przednie tuleje wahaczy wzdłużnych

korek007 24-07-2011 08:29

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Wobec tego cena 340 zł wydaje się być atrakcyjna. Pozostaje kwestia jakości części. W sklepach internetowych wahacz oryginał można znależć za 200 zł, dobry zamiennik Lemforder za 140kilka zł. Tuleje do wahaczy wzdłużnych kosztują 60kilka zł za oryginał. Uważam, że lepiej wydać trochę zł więcej i mieć lepsze jakościowo części. Zapytaj mechanika, jakie części on oferuje.

klb 24-07-2011 09:54

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Cytat:

Napisał korek007 (Post 1686878)
Wobec tego cena 340 zł wydaje się być atrakcyjna. Pozostaje kwestia jakości części. W sklepach internetowych wahacz oryginał można znależć za 200 zł, dobry zamiennik Lemforder za 140kilka zł. Tuleje do wahaczy wzdłużnych kosztują 60kilka zł za oryginał. Uważam, że lepiej wydać trochę zł więcej i mieć lepsze jakościowo części. Zapytaj mechanika, jakie części on oferuje.

Z tego co wiem to wszystko sa zamienniki ale jakich firm to nie mam pojecia

korek007 25-07-2011 07:16

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Musisz więc odpowiedziec sobie na pytanie - czy chcesz tanio, czy tak aby na dłużej miec spokój.

Dinar 25-07-2011 08:29

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Cytat:

Napisał korek007 (Post 1687285)
czy chcesz tanio, czy tak aby na dłużej miec spokój.

Obecnie zamienniki są dobrej jakości a płacić dodatkowo za blachę pomalowaną nie ma sensu,u mnie tylne zawieszenie po wymianie tulejek wytrzymało 30tyś to dla niektórych będzie 3 lata użytkowania.Więc jestem za tym żeby nie pchać dodatkowo pieniędzy.

korek007 25-07-2011 10:52

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Trudno mi uwierzyc, że np. takie zamienniki:
1) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
2) [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

będą jednakowej jakości/trwałości.

Bux 25-07-2011 12:06

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Ja, jak mi rozeszło się zawieszenie poszedłem w tuleje i wyszło w kombi mkI za tył 1400 z wymianą. Wytrzymało coś ok do 10kkm i problemy sie powtórzyły zaprzyjaźniony warsztat wymienił iejako na gwarancji kompletne wahacze zapłaciłem tylko za robociznę.koszt wymiany z robocizną normalnie wynósł by coś ok 1800. Może dla kogoś 400 do dużo za blachę, ale ja zapomniałem co to zawieszenie i warsztat a już 40 kkm prześmigałem. Teraz jestem mądrzejszy (koledzy z warsztatu też). Wiem że warto przy sporym przebiegu wymienic wszystko nawet sprężyny za jednym zamachem. Odkładanie kończy sie szukaniem co może byc i wertowaniem forum. Sprężyny też siadaja nie tylko pekają a w konstrukcjach wielowahaczowych wszystko ma znaczenie. Nawet abs potrafi sfiksować i może byc niewesoło. Wymieniasz wszystko oszczędzasz pieniądze w perspektywie na robociznie a śmigasz jak nowym.

Dinar 25-07-2011 15:12

Odp: Geometria zawieszenia - co odpowiada za pochylenie kół osi tylnej?
 
Cytat:

Napisał Bux (Post 1687388)
wyszło w kombi mkI za tył 1400

Nie wszyscy śpią na pieniądzach,jak ktoś kupi Focusa za 7tyś. to zawieszenie za 1400 będzie montował.Nie jest tak żle z tulejkami trzeba tylko kumatego fachowca.Chyba nikt nie kupuje auta 10 letniego żeby robić 50tyś rocznie.Korek 007 - te akurat to nie warto stosować zamienników ale poprzeczny wahacz co sprężyna siedzi kosztuje 600zł a ma tylko 2tulejki.40tyś robiłem rocznie,całkowity przebieg to 300tyś jak sprzedałem a zawieszenia byłem zadowolony,sam robiłem.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 00:48.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.