Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Focus (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=94)
-   -   [Focus 1998-2004] Jaki interfejs diagnostyczny? (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=214890)

waldek1221 30-04-2014 11:46

Odp: Interfejs ODBII do TDCI
 
Modyfikacja ELM-a:[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

mkonieczny 10-05-2014 16:07

Odp: Interfejs ODBII do TDCI
 
Hej,
przyszedł kabelek, jest to wersja 1.4b - czyli poprawiona ?
Zainstalowalismy wszystko wg instrukcji, podlaczamy do auta, potem do laptopa, wlaczamy zaplon i niestety nie laczy sie z ECU.
Probowalismy zarowno ScanXl Standard oraz ScanTools a także PCMScan ale nie wykrywa interfejsu... co zrobić ?

waldek1221 11-05-2014 07:19

Odp: Interfejs ODBII do TDCI
 
[QUOTE=mkonieczny;2208642]

"Probowalismy zarowno ScanXl Standard oraz ScanTools a także PCMScan ale nie wykrywa interfejsu... co zrobić ?"




Nie wiem jak ScanXL Standard, ale ScanXL Profesional ma rozszerzoną diagnostykę o auta m.in: Forda, Mazdy i "amerykańce".
Łącząc się z autem, pojawia się okienko wyboru systemu diagnostycznego, tu wybieramy Ford Powertrain,Ford ABS, lub Ford Airbag. Na pewno nie połączy się przez Generic OBD-II.
Oczywiście trzeba wcześniej dokonać wyboru auta.

Mój system operacyjny to Win7.

A tu temat "rzeka" o ELM-ach :[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

camel40 11-05-2014 08:05

Odp: Interfejs ODBII do TDCI
 
podłączę się pod temat, chcę przeprogramować zegary po przekładce skrzyni z automatu na manual w FF2 2006 rok 1,6 TDCI, szukam interfejsu do elmconfig , czy ktoś z was ma już ten nowy kabel na nowym chipie np.: [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...] ??

adrianix 14-05-2014 08:17

Odp: Interfejs ODBII do TDCI
 
czy ten interfejs będzie działał w 1.8 TDCI 2003?
[Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]

tedi_k 14-05-2014 10:51

Odp: Interfejs ODBII do TDCI
 
Cytat:

Napisał adrianix (Post 2210905)
czy ten interfejs będzie działał ...

148 post, w którym trzeba tłumaczyć, że po obrazku nic się nie pozna...:027:
Interfejs wygląda dokładnie tak samo jak te które działają. Oraz dokładnie tak samo jak te, które nie działają...:<
Nawet jak ktoś kupił u tego sprzedawcy miesiąc temu, to to co dziś sprzedawca sprzedaje może być od zupełnie innego Chińczyka i może działać albo nie...

Harisonl 14-05-2014 17:21

Kupowac interfejs mari za 65 zyla i jest 100% pewnosci ze bedzie trybilo wszystko

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Rescue 09-09-2014 15:44

Interfejs diagnostyczny
 
Witam. Mam zamiar kupic interfejs diagnostyczny do mojego Focusa 1998r benzynka. Pytanie brzmi jaki bedzie obslugiwac ten samochod? Czytalem rozne tematy ale odpowiedzi sa nie jasne. Jedni pisza ze taki, inni ze taki nie dziala, inni ze od 2001r dopiero dziala itp. Itd.
Zatem prosilbym o konkretne odpowiedzi ludzi ktorzy mieli z tym doczynienia. Bo spekulacji moge sobie czytac do woli na innych stronach.
Glowne pytanie to jaki interfejs podejdzie oraz czy kupic wersje kablowa czy BT. Pozdrawiam.

RedFord 10-09-2014 09:29

Odp: oprogramowanie diagnostyczne ford
 
Jak wyżej. Użyj opcji [Only registered and activated users can see links. Click Here To Register...]
Jeśli nic nie znajdziesz, skrobnij tutaj, wtedy ktoś podpowie.
Nie zakładamy nowych tematów jeśli takowe istnieją, tylko dopisujemy się do już istniejących.

patiomkin11 11-09-2014 09:28

Odp: oprogramowanie diagnostyczne ford
 
Rescue - do Twojego wystarczy ELM327 - ja miałem i benzynę obsługiwał (problem był z dieslem). Możesz Ewentualnie FoCom - ale to juz inna kasa lub Mini VCM - ale to juz skośny towar i taki tez posiadam i mówiąc szczerze - słaby bardzo (może na taki trafilem). Teraz chcę sobie kupić jakiegoś IDS'a ale to też inna kasa.
Podsumowując - wystarczy Ci ELM327 - najlepiej oryginalny, a nie na PICu. W sumie mój był na picu i bluetooth, i łykał wszystko jak kratka ścieki, ale nie wiadomo na co się trafi.


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:29.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.