Forum Ford Club Polska

Forum Ford Club Polska (https://forum.fordclubpolska.org/index.php)
-   Ford Kuga (https://forum.fordclubpolska.org/forumdisplay.php?f=171)
-   -   [Kuga 2008-2012] Wyłączanie ciągłego zasilania w gniezdzie zapalniczki (https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=268747)

malinnn 24-08-2017 19:54

Wyłączanie ciągłego zasilania w gniezdzie zapalniczki
 
Witam,
Czy jest jakiś prosty sposób, by zasilanie z zapalniczki wyłączało sie wraz z wyłaczenie silnika, a włączało po wlaczeniu zaplonu?
Wyczytałem na jakims forum, ze w mondeo wystarczy przelozyc bezpiecznik i gniazdo zapalniczki działa dopiero po wlaczeniu zaplonu. Czy w kudze tez tak jest?

holek01 24-08-2017 20:04

Odp: Wyłączanie ciągłego zasilania w gniezdzie zapalniczki
 
Cytat:

Napisał malinnn (Post 2849034)
Witam,
Czy jest jakiś prosty sposób, by zasilanie z zapalniczki wyłączało sie wraz z wyłaczenie silnika, a włączało po wlaczeniu zaplonu?
Wyczytałem na jakims forum, ze w mondeo wystarczy przelozyc bezpiecznik i gniazdo zapalniczki działa dopiero po wlaczeniu zaplonu. Czy w kudze tez tak jest?

Kiedyś przerabiałem ten temat, pojechałem z tym do ASO, koszt był nie mały bo chyba 200 zł, zależało mi aby to zrobić w gnieździe tylnej zapalniczki, prowadzony był jakiś dodatkowy obwód i cały przegub deski musiał zostać zdemontowany ale jest to do ogarnięcia [emoji6]

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

tedi_k 24-08-2017 20:24

Odp: Wyłączanie ciągłego zasilania w gniezdzie zapalniczki
 
Cytat:

Napisał malinnn (Post 2849034)
...
Wyczytałem na jakims forum, ze w mondeo wystarczy przelozyc bezpiecznik ...

Tak, tyle, że to było w Mondeo MK3... Prehistoria.
Obecnie nie ma takiej opcji.
Gniazdo zapalniczki jest na obwodzie oszczędzania akumulatora i wyłącza się ok 20 min. po wyłączeniu zapłonu.
Zasilanie rejestratora jazdy robi się nie z gniazda zapalniczki tylko z zasilania np. czujnika deszczu (włącza się i wyłącza z zapłonem). Zasilanie CB-radio czy innych wynalazków trzeba sobie "wyklepać" na jakimś przekaźniku sterowanym z któregoś z obwodów włączanych/wyłącznych z zapłonem.

malinnn 24-08-2017 20:36

Odp: Wyłączanie ciągłego zasilania w gniezdzie zapalniczki
 
Cytat:

Napisał tedi_k (Post 2849055)
Tak, tyle, że to było w Mondeo MK3... Prehistoria.
Obecnie nie ma takiej opcji.
Gniazdo zapalniczki jest na obwodzie oszczędzania akumulatora i wyłącza się ok 20 min. po wyłączeniu zapłonu.
Zasilanie rejestratora jazdy robi się nie z gniazda zapalniczki tylko z zasilania np. czujnika deszczu (włącza się i wyłącza z zapłonem). Zasilanie CB-radio czy innych wynalazków trzeba sobie "wyklepać" na jakimś przekaźniku sterowanym z któregoś z obwodów włączanych/wyłącznych z zapłonem.

Które gniazdo zapalniczki wyłącza się po 20 minutach? W Kudze mam 3 gniazda:
nr 1 - przy skrzyni biegów
nr 2 - za podłokietnikiem kierowcy
nr 3- w bagażniku (nieuzywane)

Obecnie mam podlaczonego yanosika do gniazda nr 2 i ładowarke usb /transmiter do gniazda nr 1 i wystarczy ze auto stoi od piatku popoludnia, a w poniedziełek rano nie jestem w stanie odpalic samochodu. Yanosik wpada w jakąś hibernacje ale nie jestem w stanie okreslic ile i co tylke wciaga produ. Dodam, ze akumulator mam nowy.

radek70 24-08-2017 21:01

Odp: Wyłączanie ciągłego zasilania w gniezdzie zapalniczki
 
No nie wiem.. Patrzę na schematy i wszystkie gniazda podpięte są do plusa na sztywno. W podłokietniku powinien być kabel zielono biały przy tylnym gnieździe od sterowania przetwornicą 230V. Pojawia się tam +12V po zapłonie. Niestety ma mały przekrój 0,5mm/2 i nie nadaje się do włączenia zapalniczki. Do ładowarek wystarczy, do zapalniczki konieczny będzie dodatkowy przekaźnik, który załączy właściwy plus z kabli 2,5mm/2.

tedi_k 24-08-2017 21:27

Odp: Wyłączanie ciągłego zasilania w gniezdzie zapalniczki
 
Cytat:

Napisał radek70 (Post 2849089)
No nie wiem.. ....

Masz rację Radek. Nie spojrzałem na schemat i faktycznie w Kudze MK2/Escape wszystkie gniazda zapalniczki "wiszą" na akumulatorze.
Wyklepanie obwodu na przekaźniku to banał, ale tematów z tym związanych na forum pewnie jest już pod setkę...:027: Z tego powodu czasem już mi ręce opadają i nie chce mi się tego sprawdzać.

aldii 06-10-2017 08:48

Odp: Wyłączanie ciągłego zasilania w gniezdzie zapalniczki
 
Ja podłączyłem sobie gniazdo zapalniczki pod jeden ze styków przełącznika świateł. I mam napięcie dopiero po włączeniu power. Tylko zrobiłem sobie dodatkowe gniazdo w miejscu wolnej zaślepki przy radiu. Mam teraz blisko uchwytu na telefon. Oczywiście służy do ładowarek.

snajp 29-02-2020 10:14

Odp: Wyłączanie ciągłego zasilania w gniezdzie zapalniczki
 
Odświeżę temat, wiecie może po ilu minutach wyłącza się prąd w zapalniczce w bagażniku. Chodzi o kugę mk1 z 2010 roku i czy nie rozładuje mi akumulatora rejestrator jazdy?


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
części do Fordów - tarcze i klocki EBC
Regeneracja wtryskiwaczy - Regeneracja wtryskiwaczy benzynowych
Regeneracja turbosprężarek - Regeneracja czyszczenie filtrów DPF FAP
serwis komputerowy Białystok - naprawa laptopów


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.